Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

17 mar 2008, 11:45

hej Kobietki!!!!
U nas dzisiaj nocka oki, chociaż musiałam go przebierać, bo się dziecko usikało :-) Karol nadal nie przesypia nocek, ale budził się co 3 godziny, a to już dobrze :-D
Wszystkiego najlepszego dla Gabika i wszystkich "zaległych" jubilatów, którym nie złożyłam życzeń :ico_buziaczki_big:
Co do kroniki, to uważam że to świetny pomysł :-D Mam taką jak Marcia. A właśnie Marta jaką wybrałaś okładkę? Bo ja żółtą. Nie smuć się słoneczko i dziewczyny mają rację, lepiej się wygadać niż nosić smutki w sobie, Tobie będzie lepiej i Krzys też będzie szczęśliwszy. A już za parę dni przytulisz się do męża !!!! Będzie dobrze.
Sabi fajna fotka! Mamy taki sam smok :-) Z aventu prawda?
Mariola gdzie dorwałaś taki super ciuch na Melę? Wygląda pieknie.
Iwona zdjęcia Majeczki też superanckie.
Misia chyba tak może byc, bo koleżanki mi mówiły, że nawet jak miały długą przerwę to potem były u nich takie niespodzianki. U mnie też, chociaż Karol skończył przeciez 2 miesiąc czasem jeszcze są drobne plamki. Ale zapytaj doktora. Będziesz spokojniejsza.
misia85 pisze:na dodatek obudziłam się z okropnym bólem głowy
to tak jak ja ... :ico_zly:
W ogóle to nie wiem dlaczego, ale mnie lekarz nie przepisał żadnych antykonceptów, bo mi powiedział że będę krwawić dalej ... Kazał tylko doraźnie: patentex oval i prezerwatywę :ico_noniewiem: No i w sumie nie wiemy, czy dobrze, czy to źle i się trochę boimy, żeby Karol nie miał wcześniej rodzeństwa :ico_oczko:
Też bym chciała perkę, ale trochę z wiekszą różnicą wieku :-) U nas w rodzinie teraz rodzą się same chłopaczki, a wcześniej znowu były dziewczynki. Tak się jakoś przestawiło :ico_oczko:
Na razie znikam! Miłego dnia!

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

17 mar 2008, 12:00

Goonia, Amelka dostała to od znajomych ale oni to kupili z Cheroke w tesco

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

17 mar 2008, 12:34

Najlepsze życzonka dla Gabrysia :ico_tort: Do trzeciego miesiąca szybko doleci.. Dni nam tak monotonnie a zarazem szybko mijają, że nim się obejrzymy a maluchom będą wychodzić już ząbki, będą siadać, raczkować, chodzić.. :-)

Ojjj.. a ja nie wyspana i okropnie głodna.. Wczoraj mieliśmy strasznie zamulony dzień, a potem się jakoś źle czułam do tego stopnia, że karmiąc Norberta zwróciłam trochę swojego obiadu :ico_wstydzioch: Wykąpałam Norberta o 18 i o 7 poszedł już spać. Ja jak nigdy poszłam o 22 i kładąc się spać myślałam sobie, że wreszcie się wyśpię.... I niech to szlag trafi bo w nocy się obudziłam, poleciałam siku i zaczał mnie pęcherz piec.. Przyczepiło się do mnie zapalenie pęcherza :ico_placzek: Pół nocy przez to nie spałam. Okropieństwo.

Misia, to raczej okres - ja dostałam po 6 tygodniach a karmiłam jeszcze piersią i tak jak mówisz, że u Ciebie bezboleśnie choć zawsze miewałaś bóle pierwszego dnia.. u mnie dokładnie tak samo było.

monia26 pisze:U Nas nocki super.Igorek zasypia o 21 i śpi do 5 rana,także super.Za to w ciagu dnia znowu jest marudny i płacze.Już sama nuie wiem co mam robić i jakie mu mleczko podawać żeby było dobrze.

Monia, ja też mam problem z dopasowaniem małemu mleczka, nie raz miałam załamki przez to bo mały ciągle ullewa i wymiotuje. Jakiś czas temu to był taki marudny przez kilka dni przez to, że aż nie miałam sił do niego - mleczko jak mu się zwracało to już z kwasami żołądkowymi i mu drażniało przełyk. Też ciągle zmieniałam mleczka i bez skutku. Teraz podaję mu HiPP'a - chyba najlepiej je przyswaja :ico_noniewiem:

Co do dzieci to bym chciała dwójeczkę lub trójeczkę. Ja sama jestem z czwórki rodzeństwa - rodzice próbowali do skutku.. aż chłopak będzie. I na szczęście towarzystwo mieszane w moich rodzinach więc mam nadzieję, że nie będzie problemu by tym razem "ustrzelić" dziewczynkę :ico_oczko:

Norbert sobie już od dawna upatrzył lampę na suficie - uwielbia wlepić w nią swój wzrok i uśmiechać się do niej tak szerokim uśmiechem jak tylko potrafi. Wogóle zauważyłąm, że lampy go bardzo interesują :ico_oczko:

Kurcze wyszłabym do koleżanki to muszę siedzieć i czekać na listonosza bo ma mi przynieść list do odebrania za podpisaniem. Był w sobotę ale nikt mu nie otworzył więc awizo zostawił. Poszłam na pocztę to listonosz jeszcze nie wrócił z moim listem i dzisiaj miał go ponownie przynieść.

Awatar użytkownika
monia26
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 543
Rejestracja: 21 mar 2007, 14:47

17 mar 2008, 12:59

CleoShe pisze:mały ciągle ullewa i wymiotuje

Mój na szcescie nie ulewa i nie wymiotuje,ale te okropne kupki go męczą i kolki.Dzisiaj dam mu herbatke z rumianku,może to pomoże.zastanawqiam sie jeszcze nad Bebilonem,podonbo tez dobre :ico_noniewiem:

Co do rodzeństwa do nrazie nawet nie myśle i powiem Wam szczerze na ta chwile Igorek będzie jedynakiem :ico_wstydzioch: Pomyślicie,że egoistka ze mnie,ale ja łapie ostatnio takie doły,ze :ico_placzek: i wmawiam sobie,ze nie nadaje sie na matkę,bo kiedyś nie chciałam w ogóle dzidzi :ico_wstydzioch: ,mam nadzieję,że mi to przejdzie bo kocham tego mojego szkraba ponad życie :-)

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

17 mar 2008, 13:04

monia26 pisze:U Nas nocki super.Igorek zasypia o 21 i śpi do 5 rana,także super.Za to w ciagu dnia znowu jest marudny i płacze.Już sama nuie wiem co mam robić i jakie mu mleczko podawać żeby było dobrze.

Nocek pozazdrościć mogę, w ciągu dnia mam czasem podobnie, tyle, że ja karmię piersią. Mała ma taki płytki sen, byle hałas, a zaraz podskakuje, albo płacze i nie chce leżeć sama.

CleoShe pisze:Norbert sobie już od dawna upatrzył lampę na suficie - uwielbia wlepić w nią swój wzrok i uśmiechać się do niej tak szerokim uśmiechem jak tylko potrafi. Wogóle zauważyłąm, że lampy go bardzo interesują :ico_oczko:

Moja Ula tak upatrzyła sobie naszą wielką szafę z lustrem i też uwielbia na nią patrzeć :-)

We Wrocławiu trochę kiepska pogoda, od rana padało, teraz przestało, ale jest pochmurno, a ja mam wielką ochotę wyjść na spacer i nie wiem czy znowu lunie, czy się wypogodzi :-( Chyba jednak zaryzykuję, najwyżej będziemy biegiem do domku wracać...

[ Dodano: 2008-03-17, 12:08 ]
monia26 pisze:ale ja łapie ostatnio takie doły,ze :ico_placzek: i wmawiam sobie,ze nie nadaje sie na matkę,bo kiedyś nie chciałam w ogóle dzidzi :ico_wstydzioch: ,mam nadzieję,że mi to przejdzie bo kocham tego mojego szkraba ponad życie :-)

no co Ty, jesteś najlepszą matką jaką Igorek mogł mieć, żadna inna kobieta nie byłaby dla Niego tak dobra jak Ty :-) A Twoja miłość jest najwspanialszym prezentem dla Igorka od świata jaki Mgł dostać.. więc się nie dołuj tylko uśmiechnij do Niego ;-)

[ Dodano: 2008-03-17, 12:15 ]
monia26 pisze:ale ja łapie ostatnio takie doły,ze :ico_placzek: i wmawiam sobie,ze nie nadaje sie na matkę,bo kiedyś nie chciałam w ogóle dzidzi :ico_wstydzioch: ,mam nadzieję,że mi to przejdzie bo kocham tego mojego szkraba ponad życie :-)

Daj spokoj :-) , jesteś najlepszą matką jaką Igorek mogł mieć, żadna inna kobieta nie byłaby dla Niego tak dobra jak Ty :-) A Twoja miłość jest najwspanialszym prezentem dla Igorka od świata jaki Mgł dostać.. więc się nie dołuj tylko uśmiechnij do Niego ;-)

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

17 mar 2008, 13:42

Monia podpisuję sie pod tym co napisała Pinko !!! To święta racja. A może potrzebujesz zrobić coś dla siebie? Umów sie z kumpelą, albo wyjdź na zakupy i kup extra ciucha ... mnie pomogło :-) i to bardzo ... na początku też miałam takie dołki. Karol to mój cały świat, ale muszę mieć też maleńką "furteczkę" dla siebie :-D Dzięki takim malutkim "wyskokom" doszłam do równowagi, a wierz mi ja mam naprawdę tendencje do dołków.

Awatar użytkownika
kaska28
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 838
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:31

17 mar 2008, 15:14

Ja też się pod tym podpisuję Moniu :-) Zrób tak jak napisały dziewczyny i mam nadzieję że doły znikną.

To samo zresztą powinnyśmy napisac Marci. Kochana nie smutaj się, a jak trzeba to zalewaj nas swoimi problemami. Ty sobie ulżysz a my może będziemy potrafily Ci pomóc. Po to jesteśmy :ico_haha_01: Musimy się wspierac nawzajem :ico_haha_02:

Monia jeśli chodzi o mleczko to ja też daję bebiko ale nie wiem czy nie zmienic. Nadia znów nie może zrobic kupki. Musiałam dac jej czopek i teraz czekam na efekt. Jutro idziemy nakontrolę oskrzeli to zapytam przy okazji o mleko.

A no i wszystkiego naj naj naj dla wszystkich którzy mieli albo mają swoje święto :ico_oczko: :ico_tort:

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

17 mar 2008, 15:55

Monia ja tez sie podpisuje pod tym co napisala pinko uwiez ze kazda z nas czasami lapie doly

ja chodze na silownie wlasnie tez ze wzgledu na to zeby troche pobyc sama ale fakt jest taki ze tylko wejde do domu to musze wszystko rzucic i zajac sie majka, maz mi pomaga ale jak tylko majka zacznie glosniej plakac to juz mi ja oddaje i pretensje co ja zrobilam ze ona tak placze i boji sie ja przebierac ze cos jej moze zrobic ale przeciez my tez musialysmy sie wszystkiego nauczyc nikt nam nie powiedzial jak to robic

my musimy posprzatac, obiad ugotowac dzieckiem sie zajac a jak tylko poprosimy o pomoc no to przeciez my siedzimy w domu a oni ciezko pracuja

dobra koniec tego narzekania

no wlasnie 25 konczy mi sie macierzynski

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

17 mar 2008, 16:05

Dziewczyny mam wieści z ostatniej chwili od mojej pani pediatry odnośnie szczepień!!! Nie szczepcie maluszków na meningokoki, bo mogą im towarzyszyc groźne powikłania np. gorączka 40 stopni. Za parę miesięcy ma wejść na nasz rynek nowa bezpieczna szczepionka, którą używają za granicą i wtedy można spokojnie szczepić. Jeśli chcecie szczepić na pneumokoki to prevenar jest bezpieczny i bardzo dobry.
Uff! Dobrze, ze do niej zadzwoniłam bo miałam już kupować szczepionkę na meningokoki i umówić się w ośrodku. Nie wiem jak Wy, ale ja się strasznie boję sepsy i mam zamiar szczepić Karolka i na meningo i pneumokoki. Bo to są różne szczepy bakterii, ale oba mogą wywołać sepsę :ico_szoking:

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

17 mar 2008, 16:09

O jejki wkoncu ktos napisal o szczepionce prevenar bo ja zaszczepilam majke ale nie wiem na co jest Gonia mozesz cos wiecej napisac

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość