Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

02 sty 2009, 22:44

gdyby tak naprawde było to Antek musiał by iśc na diete bo jeszcze nie ma 3 miesięcy a już brakuje mu niewiele do podwojenia wagi ur3420 a ma już 6200
hehe to klusecka z niego moj na bilansie na 3 miesiace mial 5950 :ico_haha_01:

[ Dodano: 2009-01-02, 21:50 ]
no Miszka widzisz jak grzeczna :ico_haha_01: , a mi Kacper sie wybudzil i stekal i musialam go lulac :ico_noniewiem: , wyprobuj te buteleczki i powiedz co i jak

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

02 sty 2009, 23:44

Słonko moj mały jakies dwa tygodnie temu miał 5150 a nie ma jeszcze dwóch miesiacy :-) a waga po urodzeniu to 3680 :-) teraz pewnie bedzie miał jakies 5500. Ide w srode na szczepienie to sie dowiem, zreszta tak mi sie tez wydaje ze jest coraz ciezszy i takie fałdeczki mu sie robia na rekach i nogach, a no i ma dwie brody :-D
miszka super z tym maciezynskim macie, u nas 18 tygodni przy pierwszym dziecku i 20 przy drugim. A ja miałam juz urlop na tydzien przed terminem porodu, a urodziłam tydzien po terminie no to tak wypadnie, ze od marca do pracy. Masakra takie malenstwo musze w domu zostawic, tylko jeszcze zabardzo nie wiem kto sie nim zaopiekuje jak mnie nie bedzie.
Filipek strasznie mi przed chwila marudził, chciał niby spac ale wiercil sie jak gasienica :-D połozyłam go na brzuszku i fajnie mu sie odbiło, az troszke ulał, teraz spi jak zabity, cos mu zalegało na brzuszku.

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

03 sty 2009, 00:30

miszkamasz racje z tym szczepieniem,skoro nie szczepią to znaczy ze wiedza co robią,jakoś ich dzieci żyją i nie chorują :-) więc dam sobie spokój
mój misio zasypia w łóżeczku bez problemu,i w kojcu też ,zresztą wszędzie zaśnie jak mu sie chce spać,nawet na rękach-tak jak dziś u położnej,dostał szczepionki,pokrzyczał strasznie ale szybko sie uspokoił i zasnął mi na rękach a jeszcze długo rozmawialiśmy :ico_brawa_01: to taki mój mały śpiszek jest,lubi spać jak mamusia :-D dobranoc kochane spokojnej nocki

[ Dodano: 2009-01-02, 23:36 ]
a jeszcze dodam kilka słów o tej wadze,dziwne bo np.ja przytałam a on nie może przybrać prawidłowo,kurcze a myślałam że jak będe karmić piersią to szybko schudne,nie w moim przypadku :ico_zly: zła jestem sama na siebie,bo wiem że sie za dużo obrzeram a i tak nie moge przestać a najgorsze jest że strasznie mi sie chce słodkiego :ico_zly: i zajadam po cichu jakbym chciała samą siebie oszukać-słodkości :ico_zly: nie wiem juz co robić żeby nie tyć,przez te świeta przytyłam prawie kilo :ico_zly: a mój maly za mało :ico_sorki: zamiast ja chudnąć a mały przytyć to odwrotnie :ico_zly: i bądz tu mądrym :ico_puknij:

[ Dodano: 2009-01-02, 23:42 ]
i jeszcze dodam link gdzie jest tabela z wagą niemowlaków
http://dzidziusiowo.pl/zdrowie/przyrost ... rostu.html
nic juz nie rozumiem bo z tej tabeli wychodzi że moj synek dobrze waży
dobra spadam spać dobranoc :-)

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

03 sty 2009, 11:06

Agusia ta tabela to taka orientacyjna jest chyba troche,bo tak jak pisalam wczesniej prawidlowosc wagi zalezy od tego jaka byla waga urodzeniowa.Zobacz moja Natalka za tydzien bedzie miala 4 miesiace a wazy 5500 :ico_noniewiem: I podobno jest ok.Mysle ze z waga Nicolaska tez nic zlego sie nie dzieje,zreszta wyglada na zdrowego slicznego chlopczyka :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

03 sty 2009, 12:20

czesc dziewczynki :)
czytam sobie czytam i widze ze Igol to malutko wazy bo oststnio na wazeniu 5060 :ico_noniewiem: niby lekarla w PL powiedziala ze ok i ze do 6 miesiaca musi podwoic wage urodzeniowa to bedzie dobrze :ico_noniewiem: karmie ja tylko cycem butelke dostala raz w zyciu wiec pewnie bede miec problem pozniej no ale trudno nie chce rezygnowac narazie z cyca skoro mam pokarm Iga je co 2-3 godziny w dzien i co 4 na maxa w nocy a nad ranem juz co 2 lub godzinke :ico_noniewiem:
zasypia na noc przy cycu :ico_noniewiem: inne :ico_noniewiem: j opcji nie ma :ico_nienie: w dzien na spacerze ale spi od 2 do 4 godzin po poludniu :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: w :ico_sorki: iec mam czas na domowe odowiazki :ico_sorki: ale jak nie spi to juz przerabane zabawy albo karmienie na nic innego nie mam czasu-zauw :ico_sorki: azylam ze zamiast miec wiecej czasu to ma :ico_sorki: m mniej bo musze sia juz z nia :ico_sorki: ,,bawic,, dodatkowo mialam szopki bo mi na brzuchu lezec nie chciala a lakarka z pl powiedzial z :ico_sorki: e bezwzglednie musi wiec sie uczylysmy :ico_olaboga: zreszta d :ico_olaboga: o teraz uczymy no ale lezy juz 10 minut na poczatku minuty nie ulezala :ico_olaboga:
teraz przypominamy sobie ssanie smoka :ico_olaboga: oj nie lubi ona
smoczkow :ico_olaboga: dobra spadam ja nakarmic bo mi juz cala dlon
oslinila :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

03 sty 2009, 12:21

witam was wrzesniowki i pazdzienikowki :-)

przeprawszam ze sie wtracam ale gdzie mam napisac jak nie na waszym watku. Macie niewiele starsze dzieci od mojego szkraba wiec jestescie jeszcze na czasie co bylo 1-2 miesiace temu - mimo ze te malenstwa tak szybko rosna...
Chcialam zapytac czy ktores z waszych pociech mialo ciemieniuche?? i jak ja zwalczalyscie??
Moj chyba zaczyna miec. Nie jestem pewna ale wyglada to tak jakby mial lupiez. Wczesniej mial tylko takie suche na czolku ale pediatra powiedziala zeby na pieluszke tetrowa polac oliwki i delikatnie zetrzec te suchosci z czolka. Nie wiem nczy moge srobic tak samo z glowka. Smaruje mu oliwka glowke ale suchosci nadal sa.

To sie wtracilam :-) ale mam nadzieje z ktoras z was mi pomoze. :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

03 sty 2009, 13:15

betka, wiesz moze myjesz mu glowke czyms co ja wysusza po prostu ja pamietam jak raz umylam malemu mydeliem babmbinoi tez mu sie zrobil jakby lupiez, zmienilam mydelko i ok.
ale jak nie spi to juz przerabane zabawy albo karmienie na nic innego nie mam czasu-zauw azylam ze zamiast miec wiecej czasu to ma m mniej bo musze sia juz z nia ,,bawic,,
dokładnie u mnie tez tak trzeba malemu poswiecac cala uwege :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

03 sty 2009, 13:23

witam!:)
Nie wiem nczy moge srobic tak samo z glowka. Smaruje mu oliwka glowke ale suchosci nadal sa.
jak najbardziej mozesz posmarować całą główkę,a potem delikatnie wyczesać grzebykiem,to może byc również od źle spłukanego szamponu,wiem bo moja bratowa to przerabiała u córci,pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłam chociaż troszkę :)
u nas po szczepieniu ok,malutki może troszkę miał gorączke,dałam mu panadol,tak na wrazie co a ogólnie był spokojniutki i spał ślicznie! :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

03 sty 2009, 13:41

Miszka zapomnialam podziekowac za informacje o szczepienu :ico_sorki:
Agusia dobrze ze maly po szczepieniu ok :ico_sorki:
betka Iga nie miala jeszcze ciemieniuchy ale siostar mi poradzila zebym od razu czesala jej glowke szczotka z twardym wlkosiem po kazdej kapieli-glowy nie myje jej jeszcze szmponem tylko wlewam do wanienki plyn do mycia i tym tez myje glowe(olliatum) chociaz wlasnie w Polsce jak bylam zakupilam szmpon Adermy i mam zamiar uzywac

[ Dodano: 2009-01-03, 12:44 ]
Miszka a jak tam AZS a Natalki???? Mi lekarka w PL potwierdzila ze Igol na AZS i na jej suche nozki przypisala mi swietna emulsje :ico_sorki: buzka wyglada pieknie :ico_sorki: tylko te nozki takie suche ale mam madzieje ze to z wiekiem ustapi :ico_sorki:
dziewczyny ja przepraszam ze Was nie doczytalam po powrocie -ale same rozumiecie po prostu nie mam jak i kiedy :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
betka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 921
Rejestracja: 30 maja 2008, 10:44

03 sty 2009, 14:26

adia26, Agusia1982, mmarta81, dzieki kochane!!! :ico_buziaczki_big:
Ja uzywam do kapieli Oilatum, oliwki hipp i kremiku do buzki jak wychodzimy na dwor. No i jeszcze sudokrem do pupki. Szamponu ani mydelka nie uzywamy jeszcze.
Moze to glupio zabrzmi ale ja mam nadzieje ze to ciemieniucha a nie Atopowe Zapalenie skory ktore nie daj Boze moglby odziedziczyc po mnie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Zrobie tak jak mowicie - bede smarowac glowke oliwka i bede czesac wloski (co tez robie po kazdej kapieli). Dla dzieci chyba sie wszystko zrobi zeby byly zdrowe...

Jeszcze raz dzieki.

adia26, tak przy okazji - to zdjecie na suwaczku i minka twojego smyka... jak moj synek... jak pierwszy raz zobaczylam mojego skarba to od razu pomyslalam o dwojce dzieci wrzesniowych twoim i mmarta81, kiedys mialas zdjecie sowjego Igola i moj synek tez taki podobny byl :-)

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość