emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

18 mar 2008, 12:52

Sylwia O. nasz Marcelek ostatnio dwa dni i dwie nocki prawie całe przespał
ale to jest bardzo różnie

orientujecie się ile godzin takie małe dzieci powinny spać na dobę?

Anuszka położna mi mówiła i w szpitalu zresztą też, ze jak się karmi piersią to nie trzeba odbijać
nasz Marcelek rzadko odbija, chociaż teraz jak jest większy :ico_oczko: to cześciej i sam, nie trzeba go pionizować

martwi mnie ten jego pępuszek :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-03-18, 11:53 ]
Anuszka pisze:emilia7895, moj tez nie przepada.. moze to od tego tak ulewa? Muszę przyuwazyc..


a dajesz mu w jednej dawce, czy rozdzielasz tą witaminę

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

18 mar 2008, 13:01

emilia7895 pisze:a dajesz mu w jednej dawce, czy rozdzielasz tą witaminę

no wlasnie pisze na opakowaniu, ze trzeba dawac 2x po 0,5ml wiec tak daje, a powinno sie inaczej??? :ico_szoking: jak Wy dajecie? ja karmie sama piersia.
emilia7895 pisze:martwi mnie ten jego pępuszek :ico_placzek:
zadzwon do poloznej i sie zapytaj, moze nie ma co sie martwic, moze to sie zdarza. :-)

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

18 mar 2008, 13:04

Anuszka my tez tyle dajemy
tylko w oddzielnych dawkach
raz kolo poludnia a raz wieczorem

do poloznej dzwonilam, przyjdzie dopiero jutro :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

18 mar 2008, 13:23

wczoraj nie moglam wejsc na tt cos mi nie dzialalo o 14 poszlam wczoraj do lekarza bo mialam 39.1 i sie wystraszyłam dostałam antybiotyk i syrop na gardło bo sie robi na gardle infekcja wiec siedze cały dzien w domu i synek przez to tez nie wychodzi dzis moze babcia go wezmie na godz. bo u nas sie zima na całego zrobiła biało ze cho cho :ico_zly: :ico_zly:
a co do ulewania to franus tez czasem uleje ale to jak go poloze bez odbicia najgorzej jest w nocy bo chodze z nim zeby mu sie odbilo a jak mu sie nie odbije to poznij sie martwie zeby mu sie nie ulało i zeby sie nie zachłysnał :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

18 mar 2008, 14:31

emilia7895 pisze:Anuszka położna mi mówiła i w szpitalu zresztą też, ze jak się karmi piersią to nie trzeba odbijać
To ja pierwsze słyszę. Mi w szpitalu mówili że trzeba dziecko odbijać bo inaczej moze się ulać i dziecko moze się zachłysnąć jak będzie leżało na pleckach.
Mojej małej na początku wcale nie chciało sie odbijac ale teraz jest już lepiej.
A co do ulewania to jak się nie odbije to się uleje przewaznie ale jest i tak że jak się jej odbije to potrafi się ulać.
W nocy mała jak śpi w swoim łóżeczku to ma taką "bezpieczną poduszkę dla niemowląt" i powiem wam ze jak leży na tej podusi to jej się nie ulewa

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

18 mar 2008, 14:38

Sylwia ja też właśnie się zdziwiłam :ico_szoking: , bo to mówiły specjalne położne od laktacij

nasze maleństwo bardzo żadko ulewa i jak wcześniej pisałam częściej mu się odbija

my tez mamy ta podusie tylko marcelek lezy na niej u nas w lozku

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

18 mar 2008, 15:32

emilia7895, ciekawe, jak to w koncu jest, o chyba co polozna to opinia :p nie? :-D

[ Dodano: 2008-03-18, 14:36 ]
Zauwazylam, ze ostatniuo mojemu sie ulewa, gdy np po jedzeniu musze mu zmienic pieluche, bo narobi. Jak nim wywracam troszku, to wtedy ulewa, czy sobie odbije czy nie. A tak to wczoraj i dzis nie ulal w ogole, mimo ze mu sie nie odbija.

Czy wasze dzieci tez sie tak zloszcza i wysiliaja jak robie kupkę?? NIe widzę, zeby mial zatwardzenie, bo kupki sa normlane jak zawsze. Wiec co jest grane??

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

18 mar 2008, 15:45

Anuszka nasz Marcelek tak właśnei robi
nawet jak gazy mu odchodzą, to nierzadko wcześniej płacze i się denerwuje

a to chyba dlatego ze jeszcze jelitka i reszta nie sa dokladnie rozwiniete

[ Dodano: 2008-03-18, 14:46 ]
a jak sobie pruknie albo zrobi kupke, to od razu widać ulgę
a niekiedy to naprawde duzo tych gazów mu sie nazbiera :ico_olaboga:
biedactwo nasze

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

18 mar 2008, 15:49

emilia7895, no wlsnie mam to samo... myslicie ze to trzeba zglosic do lekarza i podawac leki? czy to juz kolka? no bo chyba nie zaparcia, skoro kupka jest miekka?

znlkazlam takie cos.. http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... 177#472177

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

18 mar 2008, 15:51

ja mam problem bo mój synek juz nas wyczuł i nauczył sie wymusza wszystko placzem a przy tym sie prezy wygina normalnie cyrki :ico_olaboga: a przy cycu jakie robi sceny czasem jak jest zły normalnie szok drapie mnie ciągie brodawke jakby chcial wyrwac oj oj pokazuje rogi jak tak dalej bedzie to nie wiem czy sobie poradze z takim małym obywatelem który rzadzi całym domem wczoraj to az plakałam z bezsilnosci najgorsze jest usypianie jego na noc po kapieli tyle sie slyszy ze dzieci po kapieli sie wyciszaja i uspakajaja on uwielbia kapiel i robimy mu bardzo ciepla a mimo to pózniej jest jakies 2 godz bujania na rekach, w nosideku, w wózku rózne sposoby a on sie drze :ico_wstydzioch: naprawde głos ma taki ze bebenki moga popekac. jestem padnieta maz tez ie nie wysypia a do pracy musi chodzic mój synek napoczatku byl aniolkiem a teraz w niego wstapil diabelek dodam ze nie mamy problemów z brzuszkiem (odpukac).
nie wiem co mam o tym myslec nie wiem o co mu chodzi ?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość