malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

06 sty 2009, 15:31

Wymiętkam... Normalnie masakra... TOśka usnęła w bólach i mękach, a po 20 minutach wrzask na pól bloku i tak się darła przez sen 15 minut :ico_szoking: Posmarowałam jej dziąsełka przez sen, ponosiłam na rękach i jakoś pospała dalej aż 5 minut :ico_szoking: A jak już się obudziła na dobre to kolejne 10 minut wrzasku :ico_olaboga:

Ja małej podaję syropki do herbatki - robię mocniejszą i wtedy łyka. A jak nie w herbatce to strzykawką - kładę ją płasko na kolanach, tak, żebym mogła jej główkę delikatnie do tyłu odchylić i podaję - jak sie delikatnie łepetynkę odchyli to wszystko dzieciak połknie. Skutkuje też podawanie syropków na leżąco z zatkanym noskiem - wtedy instynktownie dzieci łykają. Metody troszkę straszne, ale skuteczne. Przynajmniej u nas.

[ Dodano: 2009-01-06, 15:00 ]
Hurrraaaa Tosia zjadła przed chwilką odrobinkę zupy ogórkowej i kawałeczek schabu, który specjalnie dla niej wrzuciłam do gara :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Dużo nie zjadła, ale zawsze coś :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

06 sty 2009, 16:01

Ja małej podaję syropki do herbatki - robię mocniejszą i wtedy łyka. A jak nie w herbatce to strzykawką - kładę ją płasko na kolanach, tak, żebym mogła jej główkę delikatnie do tyłu odchylić i podaję - jak sie delikatnie łepetynkę odchyli to wszystko dzieciak połknie. Skutkuje też podawanie syropków na leżąco z zatkanym noskiem - wtedy instynktownie dzieci łykają. Metody troszkę straszne, ale skuteczne. Przynajmniej u nas.
ja tez tak podaję.

Mala dziś jest taka jakaś miączka. Ciągle by na rączki chciała :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

06 sty 2009, 16:02

super, że Tosia zjadla, moze najgorsze za Wami.
ja tez tak podaję.
ja tez jestem zmecozna, maly marudzi, jakis nieswoj jest :ico_olaboga:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

06 sty 2009, 16:09

A może to też wina pogody??? Bo tak nagle wszystkie nasze dzieciaczki się miąkalskie porobiły....

Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

06 sty 2009, 16:26

Ja małej podaję syropki do herbatki - robię mocniejszą i wtedy łyka. A jak nie w herbatce to strzykawką - kładę ją płasko na kolanach, tak, żebym mogła jej główkę delikatnie do tyłu odchylić i podaję - jak sie delikatnie łepetynkę odchyli to wszystko dzieciak połknie. Skutkuje też podawanie syropków na leżąco z zatkanym noskiem - wtedy instynktownie dzieci łykają. Metody troszkę straszne, ale skuteczne. Przynajmniej u nas.
u nas czy to strzykawka czy lyzka bez znaczenia bo on jak w buzi poczuje to pluje albo sie krztusi (specjalnie) a jak tak wlasnie odchylam glowe do tylu zeby nie wyplul to trzyma w buzi i trzyma niby polkna ja go sadzam a on wypluwa wtedy :ico_olaboga: poza tym boje sie jak on sie zakrztusza bo to naprawde groznie wyglada :ico_szoking: a z piciem mu nie dam bo on malo pije i jak bym do tych 20-30 ml dodala lyzeczke tego syropu to na 100% by wyczul!!! najlepiej jednak u mnie sprawdza sie dawanie z jedzeniem (nie jest wesolo ale jakos tam jest) reszta to nie sprawdza sie u niego. tylo boje sie ze zniechecii sie do jedzenia :ico_placzek: niech juz to chorobsko sie skonczy

[ Dodano: 2009-01-06, 15:28 ]
Mala dziś jest taka jakaś miączka. Ciągle by na rączki chciała :ico_olaboga:
nasze dzieci sie zmowily- mowie wam :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

06 sty 2009, 16:38

nasze dzieci sie zmowily- mowie wam :ico_oczko:
:-D :-D :-D :509:

[ Dodano: 2009-01-06, 15:38 ]
moj zasnal.... ufffffffffffff, mam te 40 minut wolnego...ide poczytac w kuchni i wypije kawke :ico_brawa_01:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 sty 2009, 17:14

moj zasnal.... ufffffffffffff, mam te 40 minut wolnego...ide poczytac w kuchni i wypije kawk
moj tez :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-01-06, 16:17 ]
dziewczyny o tym 1%

wpłaty można kierować na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
PKO BP O/Warszawa
Nr konta:50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
z dopiskiem:"darowizna na leczenie i rehabilitację Kacpra Dziwak"
Nr KRS fundacji: 37904

i jeszcze raz dzięki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-01-06, 16:18 ]
dziewczyny pytanie, ile razy dziennie spia Wasze maluszki??
Marcys od jakiegos czasu spi 2 razy, przed i po południu po ok.40 min.

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

06 sty 2009, 17:20

hej dziewczyny!! czytam co którąś stronę bo nie nadążam ostatnio :ico_olaboga: więc nie wiem, ale wydaje mi się że oprócz laluni zaginęła też Dona i monika
Małgosia, u nas też było takie dziąsło aż bordowe ale tylko w jeden dzień, a teraz jest tylko taka twarda górka.. przy tempie wzrostu zębów mojej córki to pewnie przyjdzie nam jeszcze poczekać ze 2 tygodnie przynajmniej.. tak było z drugim ząbkiem, lekarz twierdził że lada dzień się przebije a trwało to dokładnie 14 dni :ico_olaboga:

Dla Olusia 100 lat na 10 miesięcy, dla Marcelka :ico_brawa_01: za poszerzanie menu a dla Rysiów dużo dużo zdrówka.

Emilko, ja mam pytanie jak Ty sobie radzisz psychicznie, kiedy kolejne próby wciśnięcia czegoś do jedzenia kończą się porażką?? Na szczęście Zuzia zaczęła ładnie jeść, ale przyznam się że kiedy każdy posiłek lądował na wszystkim dookoła to w 80% kończył się krzykiem moim i płaczem Zuzi. Czy masz jakieś metody na zabawianie niejadka?.. a jeśli 1% na Twojego brata jest aktualny to ja też się dołączę oczywiście, tylko podaj nr konta.
Postaram się jeszcze zajrzeć wieczorem.. :ico_papa:

[ Dodano: 2009-01-06, 16:21 ]
he tak długo pisałam że mój post się zdezaktualizował :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

06 sty 2009, 17:28

dziewczyny o tym 1%

wpłaty można kierować na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
PKO BP O/Warszawa
Nr konta:50 1020 1156 0000 7902 0007 7248
z dopiskiem:"darowizna na leczenie i rehabilitację Kacpra Dziwak"
Nr KRS fundacji: 37904

i jeszcze raz dzięki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
zapislaam sobie :-)

AniaZaba, witaj :-) jak Zuzia się miwea? zabiera sie do chodzenia?

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

06 sty 2009, 17:30

AniaZaba, no roznie
czasem krzycze, Marcys placze, zcasem oboje wyjemy (ale tak jest juz bardzo rzadko) a czasem po prostu sobie tlumacze ze nie ma sensu wciskanie, bo jeszcze go zniechece do jedzenia w ogole
dzisiaj ugotowalam wiecej zupki - dzis nie mial ochoty, zjadl moze 1 lyzeczke a reszte powlewalam do kilku sloiczkow po deserkach i zamrozilam, bede wyciagala codziennie jeden i nie bedzie mi szkoda gotowania

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości