emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

18 mar 2008, 18:13

Anuszka pisze: wasze tez sa takie ztle jakby grudkowate?


tak

Anuszka pisze:najbardziej mi brakuje...czekolady...


to tak jak mi

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

18 mar 2008, 20:21

ja staram sie jesc normalnie oczywiscie nie jem wzdymajacych warzyw ale jem smazone potrawy normalnie czytałam ze smazone nie ma wpływu na dziecko tylko na moja watrobe tez pije duzo wody i pije sok pozeczkowy lub kompoty truskawkowy lub z malin

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

18 mar 2008, 23:02

ja tez jem prawie wszystko, ale czasem sie zapomne i wciagne czekolade... hm...

wracajac do specjalistow i ulewania - tam gdzie rodzilam babka od laktacji tez twierdzila ze przy karmieniu piersia nie trzeba obijac. cos w tym jest bo faktycznie zadko malej sie odbija po piersi, bo butli owszem a po herbatce to w ogole jest petarda :)

a jak wygladaja te wasze specjalne poduszki? bo pierwsze slysze...

ja w nocy mala jak klade do lozeczka po karmieniu to stara sie na boki, zeby wrazie ulania sie nie udlawila.

no i nie ma co przewijac dziecka zaraz po karmieniu... sprobujcie sie opic solidnie i potem polozyc na plecach i przyciagac nogi - kolana do brzucha - to nawet nam by sie ulalo w koncu :) lepiej odczekac az wszystko splynie gdzie trzeba i wtedy przewijac.

Emilia - jak pepek? Nic sie nie martw nim. Nam tez pozno odpadl i nawet polozna mowila ze moze bedzie trzeba chirurgicznie. Smarowalismy potem coraz wiecej tym spirytusem i trzeba gleboko wtykac patyczek. Z dnia na dzien coraz bardziej sie odklejal az w koncu poszlo ladnie - ale to byl gdzies w okolicach 4 tygodnia...

kapiecie codziennie?

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

18 mar 2008, 23:15

Tagar pisze:a jak wygladaja te wasze specjalne poduszki? bo pierwsze slysze...
http://www.allegro.pl/item330251402__be ... wlat_.html

Tagar ja kąpę codziennie małą. Też staram się małej nie przebierać po jedzeniu, żeby nie ulała ale w nocy to często tak wychodzi. Bo nie chce przewijać jej przed jedzeniem bo będzie płakała i obudzi mi Kubę a po jedzeniu nie chce mi się długo czekać i przewijam ją :ico_noniewiem: .

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

19 mar 2008, 08:35

Tagar pepek jeszcze jest :ico_placzek:

my tez kapiemy codziennie

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

19 mar 2008, 09:40

Tagar, no pocieszylas mnei z tym odbijaniem, bo faktycznie Olkowi rzadko sie odbija po jedzenieu. Co do przewijania - tylko przed karmieniem, zeby potem wszystkiego nie zwrocil... tak nam mowili w szpitalu sie sprawdzilo. Zeby maly w tym czasie nie plakal za cycem, to po wyjeciu z lozeczka, zanim poloze na przewijak, to troche biore go na rece, pogadam do niego, zeby sie obudzil, otworzyl oczy i wtedy na przewijaku nie placze:-) tylko sie rozglada i mnie slucha - tak to wyglada :-)

Co do kapania, dopoki maly nie wychodzi na wor kapiemy go co drugi dzien. NO i czesciej pupke pod kranem, jak mocno narobi w pieluszke :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-03-19, 08:43 ]
dziewczyny, mam pytanko. Na te kolki, problemy z kupkami, to ta herbatka z kopru zda egzamin?? Chodzi mi tez o to, czy moge ja sama pic, czy musze dawac malemu?? Wolalabym ja pic... NO i kiedy ja mozna podawac? MOj Olus nie jest za maly jeszcze??? Pomozcie, bo dzis znow sie 4 godziny porezyl i stekal, nie mogl sie wygazowac i zrobic kupki od 4 do 8 rano.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

19 mar 2008, 10:59

Anuszka, powinna, ale u nas sam koper nie działa
tylko podajemy ta herbatke ulatwiajaca karmienie, w sumie od poczatku, ale po troszku

i chyba dzidzius musi ja pic
chociaz ja bym tez wolala wypic za niego

byla polozna, powiedziala ze z pepkiem wszystko ok, czekac az odpadnie
mowila zeby przykladac waciki leko i smarowac spirytusem
uspokoila mnie troche

i powiedziala ze maly ma strasznie zagazowany brzusio, rzeczywiscie od wczoraj jest bardzo iespokojny i sie strasznie prezy :ico_olaboga:
malo spal

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

19 mar 2008, 11:42

emilia7895, no u mnie podobnie z tym brzusiem i dlatego juz wypilam dzis koper wloski, moze pomoze... zrobil juz dzis 2 duze kupki... :-D

[ Dodano: 2008-03-19, 10:43 ]
emilia7895 pisze:byla polozna, powiedziala ze z pepkiem wszystko ok
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

19 mar 2008, 11:55

aNUSZKA ZWYKŁĄ HERBATKE Z KOPRU WŁOSKIEGO, TAK?

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

19 mar 2008, 12:02

Witam
U nas mała tez coś się tak pręży i stęka ale nie płacze no i nie zauważyłam żeby po tym jej stękaniu iała jakieś gazy i kupki tez po stękaniu nie robi. Ale pamiętam, ze i mój Kuba też stękał (bez płaczu) może małe dzieci już tak mają :)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość