Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

10 sty 2009, 09:15

hej :ico_haha_02:

malutkaniunia Twoj dzidzius wyglada na fotce z usg, jakby drapal sie po brzuszku hihi śliczny jest :ico_haha_02:

[ Dodano: 2009-01-10, 08:16 ]
My dzisiaj wybywamy na imprezkę urodzinową do Wiktorka :ico_brawa_01:
Życze udanej i rodzinnej soboty :ico_haha_02: :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Zuza_00
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1976
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:16

10 sty 2009, 11:30

Witam w sobote :-) Ja mam prosbe do Was dziewczyn czy ktoras napisala by przykladowa wyprawke :-) wiadomon co do ilosci to potem kazdy kupuje ile chce ale taka orientacyjna.Ja dzis troche ogarne domek a potem robie dzien lenia :ico_haha_02: .

[ Dodano: 2009-01-10, 10:32 ]
Katka miłej imprezy :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

10 sty 2009, 11:58

Hej witam aw sobote, maluch dziś na służbie u tesciowej wiec ja mam troszke laby :-D ale zaraz trzeba troszke domek ogarnac :-)

Zuza co do wyprawki to powiem ci ze to tez trudno trafic bo ja niby miałam wszytsko pokupowane a i tak jak maluszek sie urodził to była biganina po sklepach bo niby mały nei był, bo wazył 3 kilo a długi była na 52 cm ale wszytskie body na 56 poprostu były wielgachne wiec moja rada mniej w zanadrzu kilka naprawe malutkich ciuszków bo nigdy nei wiadomo jaki bobasek sie urodzi :-)
A ja miałam około 5 kaftaników zawiazywanych z boku, 5 szt. body z długim rekawem zapinanych kopertowo, kilka par śpioszków i body z krótkim rekawkiem, bo w sumie nasze dzieciaczki sie latem urodza, pamietam ze jak PAweł sie urodził 22 czerwca to było kilka takich upalnych dni ze w samej pieluszce sobie spał :-)
a jezeli chcesz dokłądna liste to wpisz w wyszukiwarce wyprawka dla bobasa to wyskoczy ci kilka stronek zawsze cos mozna z tego wybrac :-)

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

10 sty 2009, 12:26

witam i ja z rana co mylicie o takim wozeczku ??
http://allegro.pl/item522322825_wozek_c ... ution.html bo ja chyba jednak nastawie sie na taki :ico_brawa_01: duzym plusem jak dlamnie jest to ze sklada sie w formie parasolki a dla mnie akurat to jest baaaardzo bardzo wazne

[ Dodano: 2009-01-10, 12:29 ]
http://allegro.pl/item520524057_mega_pr ... ution.html i taka wanienke :)

[ Dodano: 2009-01-10, 12:30 ]
a co do ubranek to ja jeszcze sie wstzrymam z kupowaniem bo chwilowo mam kilka wiekszych wydatkow musze autko zrobic i ostatnie 2 raty kredytu splacic a pozniej juz bede szalec po sklepach zrobi sie cieplej ;]

Zuza_00
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1976
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:16

10 sty 2009, 13:00

Ula dzieki :-) .Malutkaniunia wozeczek super,moja kolezanka ma i jest bardzo zadowlona :ico_haha_02:,ja mam obawe tylko co do tych kołek malutkich ale cena jest przystepna i ma fotelik i super sie sklada ,malo miejsca zajmuje :ico_haha_02:.A ja chodzilam po sklepach i chyba odwiedze hurtownie bo ceny wzokow sa tansze w hurtowniach naprzyklad ale co do ciuszkow to nie wiem ale tez powinno byc taniej :-) i zapomnialam dodac ze wanienka tez fajna, super ze jest profilowana :-)

[ Dodano: 2009-01-10, 12:12 ]
Malutkaniunia tu masz aukcje tej samej wanienki ale taniej http://allegro.pl/item523287315_wanienk ... kbaby.html :-)

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

10 sty 2009, 14:19

hej dziewczyny
malutkaniunia wozek fajowy:)
co do wanienki to wg mnie te najprostsze sa najlepsze
Zuza ty pisalas że masz c horobę neurologiczną,jeśli można wiedziec to jaką?
co do wyprawki to mogę napisac co wg mnie się przydaje a co jest zbędne:
zbędne:
-przewijak,chyba że ktoś ma komodę z przewijakiem
-stojak pod wanienkę
-termometr do mierzenia temp.wody,
-podgrzewacz jak ma się mikrofalówkę,
-butelki-można mieć jedną na wszelki wypadek albo jak się nie planuje karmić piersią,
-smoczek avent-beznadzieja
-śpiworek do spania zamiast pościeli
-huggisy beznadzieja-uczulają-gąbki do wanienki-niby fajna sprawa ale często trzeba wymieniać bo nigdy do końca je nie wypłuczesz,

przydaje się:pieluchy tetrowe około 20 sztuk
pieluszki flanelowe
kocyki :
-2-3 cienkie
-1-2 grube,lub zamiast dwóch to 1 śpiworek do wózka na zimę i kocyk
-sterylizator ,ale to później,ja sterylizowałam Hani długo rzeczy,kubeczki,butelki itd
-gruszka lub fryda w przypadku kataru,do codziennego czyszczenia jak widac kózkę to patyczki z ogranicznikiem
-waciki małe i duże
-spirytus :-D
-termometr
-torba do wózka,albo jakaś taka większa,bo wyjście z dzidzią to wyprawa :-D
-nozyczki do paznokci,ja mam chicco i są super,inne oglądałam i są takie grube i mają małe otwory na palce
-szczoteczka do włosków tez mamy chicco
-jakiś koszyczek na akcesoria typu nozyczki,szczoteczka itp
-kosmetyki da kąpieli,ja używałam mydełka nivea i oliwki bambino,pediatra zabroniła oliwkowac ciało,nie smarowałam niczym,ale latem przyda się krem z filtrem ,ja mam mustelli
-rożek-mi mamusia szyła,ale Hania urodziła się w październiku
-ceratka do łózeczka
-prześcieradła 3 sztuki
-pościel 2-3 sztuki(powłoczki)
-parasolka do wózka
-moskitiera
-miseczki 2 małe(do mycia buźki ,druga do pupy)
-ręczniki 3 sztuki
-myjki 2
-chusteczki nawilżające:ja miałam nivea,pampres,pampers sensitive,i bamino,najardziej pampersy mi podchodzą jednak

UBRANKA rozmiar 56
-body z krótkim rękawem około 7 sztuk (nawet jak dzidzi urodzi się ponad 60cm to będzie dobre-rozmiarówka jest zawyżona)
-pajacyki około 4 sztuk,cienkie bo rodzimy latem,2 grubsze takie z welurku
-czapeczki cieniutkie 2 sztuki
-body z długim rękawem 3 sztuki
-spodenki krótkie 2 sztuki
-spodenki długie cienkie,bawełniane 2 sztuki
-skarpeteczki 3 sztuki
-niedrapki 2 sztuki
-rampersik 1(dla Hani nie miałam,ale teraz kupię bo lato)
-body z długim rękawem
-dresik 1 grubszy,1 cieńszy
-cieplejszy polarek jakby było zimno
to samo w rozmiarze 62
dokończe później
do szpitala :
-podkłady poporodowe,te z ceratą pod spodem,ja tego miałam masę paczek bo nacinali mnie i długo się nało
-koło dla mnie niezbędne
-poduszka do karmienia ,nie miałam ale teraz na pewno kupię
-te podpaski czyli pieluszki dla nas
-majtki z siateczki miałam ok 5 -10 sztuk
-pas poporodowy,dziewczyny na prawdę warto od razu się wiązać,nie zostanie potem taki flak skóry
-wiadomo koszula 2-3 sztuki
-ręczniki 2 sztuki duże
-1 mały
-kosmetyki
- koleżnaka mama_zuzi podpowiada :-D biustonosze do karmienia 2-3
zresztą to bliżej rozwiązania będziemy pisać :-D
-
Ostatnio zmieniony 10 sty 2009, 19:41 przez Lalka, łącznie zmieniany 1 raz.

Zuza_00
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1976
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:16

10 sty 2009, 14:44

Lalka super wypisałas wyprawke ,napewno bede do niej zagladac czy wszystko mam :ico_haha_02: .Ja mam uszkodzenie układu pozapiramidowego,mam takie niekontrolowane ruchy w obrebie klatki piersiowej i rak, kiedys myslano ze mam dystonie torsyjna ale wykolczono mi ta diagnoze ,biore leki padaczkowe bo one mi te ruchy zmniejszaja :-)i musze je brac do konca zycia. .No własnie bedziemy jeszcze nie raz pisac blizej porodu :ico_haha_02:

[ Dodano: 2009-01-10, 14:06 ]
Lalka a śpiochow nie kupowalas bo nie widze na liscie ,nie chcialas czy tylko body Ci wystrczały?

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

10 sty 2009, 16:09

nie kupowałam śpiochów w ogóle.Ubierałam Hanię tak:body z krótkim rękawkiem i pajacyk cienki,lub body z długim rękawkiem i takie spodenki bawełniane ze stópkami.Hania miała tylko jedne śpiochy takie welurkowe -dostała w prezencie.Kaftaników w ogólnie nie miałam.Najczęście ją ubierałam właśnie w to co napisałam.Pajacyki są różne,ze stópkami lub bez,z takimi zakłądkami na dłonie że nie trzeba niedrapków.MIałam tez dla niej takie dzdzowinice.tzn taki jakby pajacyk ale bez nogawek tylko taki worek jakbym ,a na dole gumka ,nie takie szerokie,Hania uwielbiała w tym spać bo nie krępowało jej ruchów.

[ Dodano: 2009-01-10, 18:36 ]
Obrazek
mój brzuszek wczoraj(chyba)

Awatar użytkownika
eve81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3419
Rejestracja: 01 maja 2007, 14:24

10 sty 2009, 23:06

jesli chodzi o wyprawke i rzeczy potrzebne dla dzidzi to mnie sie jednak przydaly:
-przewijak
-wanienka na stelazu :ico_oczko:
nie musialam sie schylac co po cesarce bylo bardzo wazne

fajna ta liste lalka zrobilas, juz ja skopiowalam do notatnika

ja mam jeszcze na swojej liscie do nonono

-wklad bawelniany do fotelika i wozka /footmuff/ zeby dzidzia latem sie nie pocila
-chuste do noszenia, nad ktora sie caly czas zastananwiam bo wiem ze urodzimy w lato wiec niewiem czy nie bedzie dzieciaczkowi zbyt goraco go w chuscie nosic :ico_noniewiem:
-i butelki timme tipee na herbatke i wode :-)

lalka ale masz ladniutki zgrabny brzusio :ico_haha_01:

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

10 sty 2009, 23:12

eve81, to pewnie prawie cala wyprawke masz skompletowana po synku :)
ja to nie mam nic ;/

dziewczyny a wymioty nigdy mnie chyba nie opuszcza ;/ dzis kolejny raz bylo :513:

[ Dodano: 2009-01-10, 23:12 ]
Lalka, śliczny brzuszek ja mam mniejszy ;/ ale urosnie jeszcze napewno ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap, Thomasbulty i 1 gość