Saszaa88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:10

ominięcie tabletek.....

09 sty 2009, 18:11

Witam serdecznie,jestem pierwszy raz na tym forum ale z tego co czytałam na innych tematach to widać ludzie sa tu wyrozumiali i bardzo mili:-)więc dlatego miałabym do was prośbę.....a więc:
Zazywam od 4 miesięcy tabletki antykoncepcyjne Microgynol21(czy jakoś tak).Nowe opakowanie zaczełam w miesiącu Grudniu dokładnie 17 brałam je tak jak zawsze czyli wieczorem,zdażało mi sie kilka tabletek ominąć więc brałam je natychmiast na drugi dzień rano,i nastepnie wieczorem normalnie....od ok. 2,5 tygodnia co jakiś czas miałam mdłości ale żadko konczyły sie wymiotywaniem zazwyczaj dopadały mnie w nocy...nie jestem pewna z kąd nagle u mnie zaczeły wystepować mdłości i jestem pewna ze to nie z powodu tabletek bo juz duzo wczesniej też je brałam tylko miałam dłuzszą przerwe....ostatnia dawka tabletek miała wypasc we wtorek a nstp miało byc 7 dni przerwy lecz ja juz niezazywałąm tabletek od niedzieli(czyli niebrałam tabletek w niedziele,poniedziałek,wtorek)(dodam ze miałam stosunek w sobote lecz ok 6h po wziełam tabletke)zaczełam miec coraz częstrze bóle głowy,i maiałam oraz mam ogromny apetyt,a także dostałąm o 3 dni wcześniej okres powinnam go dostać w sobote(10.01.09r)a dostałam w środe(7.01).Zadziwia mnie to że bóle miałam normalne przed okresem i wczasie okresu(trwały one tylko 2 dni)ale mam bardzo słabe krwawienie...zazwyczaj jak dostawałam okres to trwał on 5-6 dni i w pierwsze 3 dni miałam obfite krwawienie a teraz mam tylko lekkie(w nocy prawie wogóle nie krwawię.Jeżeli chodzi o temperature ciała to mam od 37,1 stopni do 37,3.Miałabym pytania:
1)czy jest możliwość zebym była w ciąży??
2)kiedy mogłabym zrobić test ciążowy?

Prosze jak możecie to odpowiedźcie i doradźcie co powinnam zrobić...

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

09 sty 2009, 18:16

najlepiej wybierz się do lekarza, a jak nie to mysle, że juz mozesz zrobic test są testy które wykrywają juz kilku dniowa ciąże

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 sty 2009, 19:55

Saszaa88, trudno powiedziec ,bywa ze organizm szaleje jak raz dostaje tabletki anty a raz nie to ze mialas slabe krwawienie nie oznacza ze mozesz byc w ciazy ale tez nie wyklucza jej ...radzilabym jeszcze odczekac ,nawet ze dwa tygodnie ,zanim cokolwiek postanowisz( tzn test czy lekarz)

Saszaa88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2009, 18:10

09 sty 2009, 20:24

Saszaa88, trudno powiedziec ,bywa ze organizm szaleje jak raz dostaje tabletki anty a raz nie to ze mialas slabe krwawienie nie oznacza ze mozesz byc w ciazy ale tez nie wyklucza jej ...radzilabym jeszcze odczekac ,nawet ze dwa tygodnie ,zanim cokolwiek postanowisz( tzn test czy lekarz)
Czyli niepowinnam jeszcze robić testu???

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

10 sty 2009, 11:25

Saszaa88, radzilabym isc do lekarza
on najpewniej wybada. bo jesli jestes w ciazy to nie powinnas dalej brac pigulek

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

10 sty 2009, 13:22

szasza nie zaszkodzi zrobic test, np. bobotest jest dokładny i wykrywa b. wczesna ciaze. Sama zdecyduj czy lepiej isc do lekarza czy zrobic test. I tak od siebie dodam, ze ja bierzesz tabletki to powinnas pilnowac ich zazywania, tak to juz jest, a jak nie umiesz tego dopilnowac to przejdz np. na plastry. Niestety cena ktora musisz zaplacic za male prawdopodobienstwo ciazy jest systematycznosc. I to Ci powie każdy lekarz. A co do nudności to one raczej zaczynaja sie kolo 6-8 tygodnia.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

10 sty 2009, 14:29

Saszaa88, myślę, że test możesz zrobić- nic nie zaszkodzi. Jeśli nie jesteś w ciąży, to te mdłości, apetyt, może mieć podłoże psychiczne. Może bardzo obawiasz się w tej chwili ciąży, albo przeciwnie- bardzo chcesz mieć dzidziusia. Oj, jeśli decydujesz się na tabletki, musisz być bardzo systematyczna i pilnować ich przyjmowania.
Ja wiedząc, że z moją systematycznością bywa różnie, zdecydowałam się na plasterek. Jedyny ogromny minus plastra- cena. Opakowanie na miesiąc kosztuje 55 zł i jest 100% płatne :ico_zly:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

10 sty 2009, 17:14

ja biore zawsze przed "Na Wspólnej" więc mam przypomnienie :-D a w weekend jakos pamiętam :-D zawsze mozna ustawic przypomnienie na komorce - to dosc powszechna praktyka.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

10 sty 2009, 21:02

Saszaa88, zawsze w jakichkolwiek watpliwosciach nalezy isc do lekarza i poprosic jeszcze raz o wyjasnienie ,bo jesli jestes w ciazy to lepiej abys nie brala anty bo to jest juz przeciwskazaniem...poza tym przeczytaj ulotke o Microgynon 21 tam na pewno masz napisane np skutki uboczne ,lub sposob dawkowania

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości