Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

14 sty 2009, 11:58

dziecko będzie zaszczepione na wszystkie plagi tego świata jakie tylko bedą możliwe

Iza :ico_brawa_01: . Jestem tego samego zdania, co Ty. Lepiej zapobiegać nieszczęściu, niż później pluć sobie w twarz, że się czegoś nie zrobiło, przegapiło, nie dopilnowało.
Te szczepionki są wymyślone po to, by pomóc a nie zaszkodzić.

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

14 sty 2009, 20:17

w Irlandii szczepienie na pneumokoki jest za darmo. Więc Alex jest zaszczepiony, będa chyba tego 3 dawki....

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

14 sty 2009, 22:53

Ja szczepiłam Zuzankę na pneumo. z pełnym przekonaniem,że robię to dla jej dobra i własnego spokoju. Gdyby kiedyś coś .... to nigdy bym sobie nie darowała ,że jej nie zaszczepiłam.

A co ze szczepieniem na ospę? Jakie są Wasze zdania?

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

14 sty 2009, 23:10

A co ze szczepieniem na ospę? Jakie są Wasze zdania?
_________________


Ja szczepiłam swojego synka na ospę i jestem z tego powodu bardzo zadowolona :-)
Żadnych odczynów poszczepiennych a chociaż ochroniłam go przed tym wstrętnym choróbskiem. Jako dziecko strasznie przechodziłam ospę, okropnie ja wspominam i dlatego swojego syna zaszczepiłam :-)

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

14 sty 2009, 23:13

Ja się wahałąm co do ospy...ale ostatnio rozmawiałam z lekarkami,i one mnie nie przekonywały ale powiedziay co i jak i zadecydowałam że szczepię,mąż tez się przy okazji zaszczepi bo dorośli w wielu przypadkach lądują na OIOMIE ,bo tak cięzko przechodza ospę..
Pediatrzy mówili że ospa sama w sobie nie jest niebezpieczna ,tzn czasami zdarzają się cięzkie przypadki,ale potwornie osłabia orgaznim i jakieś 6 tygodni po przebyciu orgaznim jest narażony na łapanie wszelkiego dziadostwa,po drugie boję się żeby Hania nie złapała ospy będąc w ciąży..po trzecie jak mogę to jej oszczędzę niby nie cięzkiej ale bardzo swędzącej choroby...

[ Dodano: 2009-01-14, 22:18 ]
goya pisze:wsumie jak tak sobie mysle ; / to ja jakoś przelatałam do przedszkola, tak samo inni moi znajomi, i nikt nie chorował … tak się zastanawiam teraaz ,że nie wiem skad się wzielo nagle takie zagrożenie tymi pneumokokami?!?!?! :(:(

zarożenie zawsze było,ale jak można zauważyć nie było wtedy tak szeroko rozpowszechnionego internetu,dostępu do informacji,nie trąbili o tym w tv ani w radiu.Nie mogłas się dowiedziec że jakaś tam X zachorowała bo się nie szczepiła a jakaś tam X zachorowała bo się szczepiła...

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

15 sty 2009, 00:41

Kinga też jest już zaszczepiona od ospy. Nasza pani pediatra zachęciła nas do tej szczepionki.

Awatar użytkownika
Ewelina83
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 588
Rejestracja: 08 sie 2007, 11:02

15 sty 2009, 13:47

Witam !
Ja mieszkam w Niemczech i u nas rowniez na pneumokoki jest za darmo wiec moj KAcperek byl szczepiony w 3 dawkach

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość