Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

20 sty 2009, 13:40

betina, miałam x-landera XA i generalnie był to bardzo dobry wózek. Miałam gondole, spacerówke i fotelik do samochodu. Ważne dla mnie bylo, ze to nie wózek robiony w Chinach z trujących materiałów. Mam gdzies liste wózków z badań, w których znaleziono trujace materiały. Pompowane kola są najwygodniejsze w prowadzeniu na polskich drogach i najmniej trzęsie dzidzie w takim wózku i są cichsze niż plastikowe. Ale jeśli bedziesz musiala dzwigac wózek to plastikowe koła są dużo lżejsze. Ja jesli sie zdecyduje na plastikowe to muszą być duże i szerokie.
Przydatne sa koła skrętne, bo wtedy wózek można prowadzić jedną ręką.
Miałam po X-landerze polski wózek Kaps3 i to była masakra. Kupiłam go, bo brakowało mi właśnie przekładanej rączki. Ale te wózki idzie prowadzić tylko jak dziecko siedzi przodem do nas. W drugą stronę po przełożeniu rączki to poprostu masakra, wogole nie idzie tym wózkiem sterować ani pod krawężnik podjechac.
Teraz mam spacerówke - parasolke Peg Perego Pliko P3 i to jest super wózek ale dopiero dla dzieci od pól roczku. Głęboki najchętniej bym kupiła własnie tej firmy ale nie znalazłam w ich ofercie własnie takiego jak teraz szukam.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

20 sty 2009, 15:02

ja właśnie szukam pełnego kompletu potrzebuje gondole na początek- wiadome, spacerówke i fotelik najlepiej gdyby był to komplecik zakup planuje za jakiś czas nie pędzej niż w maju bo chciałabym poznać najpierw płeć dzieciątka

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

20 sty 2009, 15:08

betina, jesli chodzi o taki komplecik to fajny jest ten http://allegro.pl/item528050290_wozek_c ... ution.html wczoraj ogladalam go w sklepie i jest spoko bynajmniej mi sie baardzo podoba i planuje sobie taki kupic

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

20 sty 2009, 15:31

malutkaniunia88, komplecik super musiałabym prędzej na żywo zobaczyć przejechać się kawałek i wtedy zadecydować malutkaniunia88, a ile w sklepie za wózek sobie zażyczyli?

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

20 sty 2009, 15:36

taka sama cena jak i na allegro bo pytalam i mowili ze to cena katalogowa chicco

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

20 sty 2009, 17:03

malutkaniunia88, takie małe kółka to moim zdaniem troche będzie trzęsło małe dziecko na nierównych chodnikach. Ja mam spacerówke - parasolke, do której mogę dokupić gondole i się zastanawiałam nad takim rozwiązaniem ale nie jestem do tego przekonana.

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

20 sty 2009, 18:46

olala, na zywo te kolka nie sa takie male

Awatar użytkownika
scottka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2008, 14:07

20 sty 2009, 21:31

Hejka!!!
trochę późno ale zgłasza się kolejna sierpnióweczka :ico_haha_01: termin mam na 21 więc jak dobrze pójdzie to urodzę w swoje imieniny :-) moja pierwsza ciąża i mimo, że studiuję położnictwo to teraz czuję się jakbym nic o tym nie wiedziała... :ico_wstydzioch:
moje objawy :
- nudności brak
- zgaga czasem
- ból piersi jest
- totalne zmęczenie (cały czas bym leniuchowała)

I mam do Was pytanko... wystąpiły u Was już może jakieś rozstępy??? bo ja zauważyłam kilka na piersiach i udach. a co to będzie pod koniec ciąży!!! :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

20 sty 2009, 22:38

Witam dziewczynki i nowa sierpnioweczke!!!

Ten wozek Chico co piszecie ma moja kolezanka i jest bardzo zadowolona. Ma czerwony. Podobalo mi sie bo przez pierwsze 5 miesiecy wozila swoja dzidzie caly czas w gondoli - nawet w samochodzie. Dokupili do niego specjalne pasy i mala spala caly czas, nawet po wyjeciu z samochodu sobie spala i spala... Fajna sprawa. Fotelika w ogole nie uzywali. Teraz kupili juz fotelik dwojke a wozek przerobili na spacerowke i tez sie dobrze sprawuje. Kolka nie sa takie zle - na miasto i centra handlowe w sam raz. Swietnie sie sklada i jest leciutki. Mialabym jedynie watpliwosci co do jakosci tych wszystkich rurek, bo skrzypialy jak chodzilysmy na spacerki :D Aha - no i nie nadaje sie na spacery do lasu...

Ja mam wozek Casual Play - spacerowke. Hanka byla w nim juz od drugiego miesiaca, bo mozna go rozlozyc troche, wiec w sumie dalismy rade. Nie mielismy typowej gondoli. Do ogrodu tylko mam tu jakis stary, ciezki, ogromny wozek z gondola byle jaka, ale za to ma pomowane kola i jest super na nasze dziury. Hanka zasypiala w nim w ciagu 5 minut :D A do samochodu pozyczylismy na poczatek fotelik Maxi Cosi - bardzo solidny, ale przy drugim dziecku chyba probowalabym z taka sztywna gondola - bo to mega wygodne. A jesli chodzi o spacerowke, to Casual Play jest solidny, ma duze piankowe kola, ale dzisiaj bym juz go nie kupila. Nie mozna do konca posadzic dzieciaka w pionie i ciezko mi dostac sie do kosza na dole choc jest wielki, to dojscie beznadziejne. Tak naprawde nie ma idealnych wozkow, ale jak sie jezdzi samochodem to trzeba szukac czegos lekkiego i latwo skladajacego sie. Tylko takie zazwyczaj nie maja tych magicznych pompowanych kol - ktore sa rewelacyjne no i faktycznie dzieckiem nie trzesie tak.

To tyle co do wozkow, a teraz moje wiesci.

Bylam dzisiaj u gina, wreszcie! Wczesniej bylam w 5 tygodniu i jeszcze serducha nie bylo widac. Dzisiaj maly fika niezle i wszystko ok, poza jednym :( Ma przepukline pepowinowa :((( Nie do konca znam temat. Lekarz powiedzial ze do 12 tygodnia nie nazywa sie tego nieprawidlowoscia, bo przepuklina moze sie wchlonac. Jezeli sie nie wchlonie to wtedy bedziemy sie martwic. Ale oczywiscie... ja juz sie martwie... :(((
Poza tym maly slicznie sie rusza i chyba bedzie chlopak, bo cos tam bylo widac, ale lekarz nie chce mi obiecac ze to 100%!

Ide 10 lutego na kolejna wizyte - mam nadzieje ze tej przepukliny juz nie zobacze :(((

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 sty 2009, 10:46

scottka, witam kolejną sierpnióweczkę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Tagar, :ico_pocieszyciel: na pewno bedzie wszystko dobrze, wierze w to że przepuklina sie wchłonie, nie martw się na zapas :ico_pocieszyciel:
wszystkie bedziemy trzymać kciuki żeby wszystko było ok :-) :-)

ech... wózka wczoraj nie zdązyłam obejrzeć, ale on mi nie ucieknie wiec spoko

kochane mam rozstrój nerwowy z powodu moich piersi
z jednej strony teraz są śliczne, wielkie, twarde, jędrne no po prostu super
ale jak obudzę się w nocy albo nad ranem, to strasznie mnie bolą, ał...
nigdy jeszcze mnie tak nie bolały :ico_placzek: :ico_placzek:
staniki powoli robią się za małe, a mam jeszcze moje poprzednie D i one też nie dają rady
do tego zewnętrzne boki mam czerwone- jakby przekrwione... ale rozstępów nie widać
no masakra :ico_olaboga:

ostatnio byłam u lekarza po nowe skierowanie do kardiologa i troche sie zdziwił ze mam aż taki brzuch :ico_wstydzioch: no a jaki mam mieć jak tyle przytyłam? :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

ide zaraz do koleżanki na kawe, ktos mi musi humor poprawić

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość