Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

21 sty 2009, 11:33

scottka, witaj wśród nas. Pisz dużo i często.

Tagar, trzymamy kciuki, zeby wszystko było dobrze.

izuś_85, mnie też piersi bolą, są twarde jak kamienie. Ale jeszcze gorszy ból będzie jak będziemy zaczynały karmić nasze dzidzie. Pamiętam pierwsze tygodnie po porodzie jak mnie ciarki przechodziły na samą myśl, że muszę Asie przystawić do piersi. To trwało chyba ze dwa tygodnie. Pierwszy moment kiedy sie przyssiewała to aż krzyczałam z bólu. No i jak piersi były pełne mleka to aż rozsadzało.

Wózki co myślicie o tym wózku?
http://www.wozki-mikado.pl/mikado-boston.html

Awatar użytkownika
scottka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2008, 14:07

21 sty 2009, 12:03

Tagar nie martw się, z tego co pamiętam jak nam opowiadali na studiach jest to całkiem fizjologiczna sprawa. wszystkie narządy wewnętrzne się szybko rozwijają i nie mają się narazie gdzie pomieścić więc się trochę wpychają do pępowiny. nie jest to żadne zagrożenie dla dziecka jak narazie. i w późniejszym czasie powinny powrócić na miejsce :-)
nie martw się i głowa do góry !!!

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

21 sty 2009, 12:43

scottka pisze:Tagar nie martw się, z tego co pamiętam jak nam opowiadali na studiach jest to całkiem fizjologiczna sprawa. wszystkie narządy wewnętrzne się szybko rozwijają i nie mają się narazie gdzie pomieścić więc się trochę wpychają do pępowiny. nie jest to żadne zagrożenie dla dziecka jak narazie. i w późniejszym czasie powinny powrócić na miejsce :-)
nie martw się i głowa do góry !!!


jest u mnie znajoma farmaceutka która ma juz 2 dzieci i twierdzi to samo nie masz co sie martwić na zapas

izuś mnie piersi juz od 3 tyg bolą czasem tak mocno że się budze w nocy, położna poleciła mi spać w miekkim bawełnianym staniku i pomogło :-) podobno pomoże mi to także by nie wisiały jak u starszych pań :ico_oczko:
odnośnie twego brzusia to też zdziwiła mnie twoja waga sama zreszta wiesz bo o tym wspominałam i nadal sądze żę powinnaś zacząc uważać na top co jesz mó dzin kazał mi jest 3-5 malutkich porcji i pilnować wagi żebym potem nie musiała się męczyć po ciązy bo taki duży skok wagi nie jest dobry ani dla mamy ani dla dziecka chyba żę ty odchowasz taka potrzebe -wtedy wiadomo organizm domaga sie tego czego mu brakuje -mozesz pozwolic sobie na wiele byle nie w duzych ilosciach ps.musimy sie zgadac na kawke tedy brzucholki porownamy :ico_oczko:

olala, wózek ciekawy jaka cena?

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

21 sty 2009, 13:27

betina, 970zł z dostawa do domu, cały zestaw z fotelikiem. tylko kolor zaden mi nie pasuje

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

21 sty 2009, 14:09

olala, cena zadawalająca bedę musiała wziąśc wózek pod uwage ja jak mialabym wybierac z tego modelu wzielabym czerwony

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 sty 2009, 14:11

ej... kobietki...
dla porównania mojej wagi wkleje dwa stare zdjęcia

niestety nie mam takiego na którym widać brzuch jak byłam szczuplejsza

lipiec 2008- 58kg

Obrazek
Obrazek

sierpień 2008 -59kg

Obrazek
Obrazek

dzisiaj styczeń 2009- 67kg :ico_szoking:

Obrazek
Obrazek

dodam tylko ze w listopadzie ważyłam około 60-62kg

nie byłam nigdy szczupła aż mi kości wystawały, zawsze gdzieś tam sie oponka czaiła
zawsze miałam duży tyłeczek i grube uda... no ale tłuszczyk na brzuszku jakiś był

teraz też nie mam okropnie otłuszczonego brzucha, bo brzuch mam twardy a nie taki jak sie ma z tłuszczu... nie wiem...

no i te piersi... z duzego C - teraz już D za małe

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

21 sty 2009, 14:17

izuś_85, waga oszałamiająca choć nie dałabym ci tyle :-) brzuszek rzeczywiście dośc spory jak na pierwszy trymestr ale możę dzidzi tak ładniutko rośnie :-) ja mam teraz 62,5 czyli 2,5 przytyłam(na plus minus kg bo warzyłam sie w ciuchach i butach) a wcześniej waga dokładnie taka jak twoja

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 sty 2009, 14:28

napewno waga poszła mi w brzuch, bo mierząc spodnie dochodze do wniosku ze tyłek jest taki sam, obwód bioder zwiekszył mi sie o centymetr... a brzuch łoooo... szkoda gadać

http://nasza-klasa.pl/profile/9777931/gallery/21

tu mam jeszcze fote na Naszej Klasie taką z czerwca :P
przy okazji zapraszam do znajomych :)

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

21 sty 2009, 14:49

izuś_85, kochana tak przeglądam forum i brzusio masz podobny do mamusiek w 2 trymestrze zobacz sama http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... &start=770

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

21 sty 2009, 17:41

Wozek wyglada super. Szkoda ze nie pokazuja jak wyglada jak jest spacerowka. A moze nie ma tej opcji?

Izus, moja bratowa zanim zrobila test byla 3 kg wieksza wiec sie domyslila ze jest w ciazy. Mi sie wydaje ze niektorzy tak po prostu maja. No ale z pewnoscia musisz uwazac. Ja tez mam spory brzuch, ale widze ze zupelnie inaczej przechodze to jako druga ciaze. W pierwsze to do 7 miesiaca nic nie bylo widac i ludzie mowili ze oszukuje. A teraz to sie dopiac juz nie moge.

Izus - a moze masz blizniaki? :D

DZiewczyny, dzieki ze mnie pocieszacie, chociaz wiecie jak to jest - czlowiek zawsze sie martwi i najgorsze - zastanawia czy nie jest temu winien. No ale nic. Po prostu musze czekac

Dzisiaj ide wykorzystac czesc biletu od meza do SPA :))) Juz nie moge sie doczekac!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość