Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

25 sty 2009, 12:42

donatka26 pisze:mimo, że wczoraj i jeszcze dziś się kłóciłam z moim mężem
co to jakis biometr niekorzystny??? :ico_olaboga:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

25 sty 2009, 12:53

Marcia77 pisze: co to jakis biometr niekorzystny??? :ico_olaboga:

chyba tak, on twierdzi, że musi się wyspać po tygodniu pracy a ja też bym się chciała porządnie wyspać, on myśli, ze takie spanie jak mały to mi starcza, tu się myli, niech sam spróbuje tak spać i wstawać i szykować w nocy jedzenie, jeszcze stwierdził, że wolno wszystko robię, ale to nie moja wina, że woda się musi zagotować, a synuś płacze, bo już chce mleka :ico_placzek: , przydało by mu się tak zostać 48 godz. sam z małym, to by wiedział jak to jest

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

25 sty 2009, 13:05

donatka26, nie dawaj mu wody z cukrem... to najgorsze, co może być, bo jego żołądeczek, jak boli to jeszcze może mieć problemu z trawieniem cukru krystalicznego :ico_olaboga: :ico_sorki: to znaczy, zrobisz, jak uważasz, ale ja bym nie dawała i mojemu nie dam cukru ani kryształka przez pierwszy rok na pewno :ico_sorki:

Marcia77, tak :-) ciut lepiej z chłopem, sam się zaczął podlizywać :-D :ico_brawa_01: randka zaliczona, wyskoczyliśmy po żarełko do naszej ulubionej jadłodajni i pojechaliśmy na taras widokowy :-D heh.. :-D

ja tam ciągle w spodniach ciążowych, bo niestety brzuszek mam jeszcze spory... jak karmiłam piersią to tak fajnie i szybko się zwijał, a teraz juz wolniej niestety :-)

donatka26 pisze:jeszcze stwierdził, że wolno wszystko robię, ale to nie moja wina, że woda się musi zagotować,
noo, myśmy dokupili podgrzewacz aventa i mamy w sypialni, na noc szykuję butelki z odmierzoną ilością mleka, mam większy pojemnik z przegotowaną wodą i jak mały zaczyna się juz rozbudzać, to wstaję, włączam podgrzewacz, dolewam do jednej butelki wody, merdam, wstawiam do podgrzewacza i po 3 minutach gotowe, wtedy juz nawet czasami wyciągam małego z łóżeczka na ręce i zagaduję a mleko dochodzi :-) polecam :-)

u mnie dziś znów piękna pogoda :-D mama z młodym poszli na basen, a my dogorywamy i potem idziemy na spacerek :-)

donatka26 pisze:przydało by mu się tak zostać 48 godz. sam z małym, to by wiedział jak to jest
noo, powiem Ci, że ja też się bałam takiej sytuacji, bo często chłopy mają mylne przekonanie o opiece nad małym dzieckiem. u nas dużo dało to, że Krzysiek był pierwsze dwa tyg w domu z nami i przy wszystkim asystował i pomagał albo nawet mnie wyręczał... teraz w tygodniu ja w nocy wstaję, ewentualnie, jak mały dłużej płacze, to i tak się wydziera i Krzysiek nie śpi, więc czasami mnie zmienia, ale jak przychodzi weekend to on w nocy wstaje i karmi. tak było już dwa tyg, ja oczywiście i tak nie śpię, jak oni urzędują, ale leżę i się nie wtrącam :-)


ja dziś stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: Mały ma 4 tygodnie :-D

[ Dodano: 2009-01-25, 12:06 ]
a Wasze maluszki mają juz okresy czuwania między karmieniami? bo mój od jakiegoś tygodnia ciągle wydłuża dwa takie okresy i wczoraj juz nie spał cały czas między karmieniami :ico_sorki: :-D

Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

25 sty 2009, 13:12

Hej:)
U nas nocka wyglądała tak,że Majeczka zasnęła o 22,obudziła się o 24:30 i nie mogła do 2 zasnąć,tylko marudziła :ico_olaboga: ,ciągle cycusia chciała a jak ją skńczyła karmić to kupkę robiła i tak w kółko.Na szczęście potem jak zasnęła o 2 to się dopiero o 5:30 obudziła,zjadła i do 8 spała.Także w sumie nie było tak źle :-)
Teraz też śpi a ja się zaraz do niej dołączę,bo obiad ugotowałam sobie rano.
Miłej niedzieli:)

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

25 sty 2009, 13:16

donatka26 pisze:przydało by mu się tak zostać 48 godz. sam z małym, to by wiedział jak to jest
zgadzam sie czasmi niektórym przydałaby sie taka szkoła..

[ Dodano: 2009-01-25, 12:28 ]
ananke pisze:a dziś stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: Mały ma 4 tygodnie :-D
buziaczki słodziutkie dla Pestka :-D :-D :-D :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-01-25, 12:31 ]
ananke pisze:Wasze maluszki mają juz okresy czuwania między karmieniami?
moja juz 3 dzien tak ma po rannym karmieniu..a poźniej znowu zasypa jak aniołek :-D :-D

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

25 sty 2009, 13:54

ananke pisze:donatka26, nie dawaj mu wody z cukrem... to najgorsze, co może być, bo jego żołądeczek, jak boli to jeszcze może mieć problemu z trawieniem cukru krystalicznego :ico_olaboga: :ico_sorki: to znaczy, zrobisz, jak uważasz, ale ja bym nie dawała i mojemu nie dam cukru ani kryształka przez pierwszy rok na pewno :ico_sorki:

to jak go przetrzymać??? bo on prawie co 2, 2 i pół godz chce jeść, a chyba nie można tak często dawać tego sztucznego, co ???

[ Dodano: 2009-01-25, 12:57 ]
ananke pisze:] noo, myśmy dokupili podgrzewacz aventa i mamy w sypialni, na noc szykuję butelki z odmierzoną ilością mleka, mam większy pojemnik z przegotowaną wodą i jak mały zaczyna się juz rozbudzać, to wstaję, włączam podgrzewacz, dolewam do jednej butelki wody, merdam, wstawiam do podgrzewacza i po 3 minutach gotowe, wtedy juz nawet czasami wyciągam małego z łóżeczka na ręce i zagaduję a mleko dochodzi :-) polecam :-)

też mamy podgrzewacz, ale nie mam wyczucia, albo woda za zimna, a potem za gorąco jak za późno sprawdzę i muszę schłodzić, ale teraz mam przegotowaną w kubku , jak mały chce jeść wstawiam w czajniku i dolewam ciepłej mi się wydaje , że to szybciej, tylko ja wcześniej nie wstaje, ale bym musiała, bo wtedy by mały nie płakał i nie jadł tak łakomie :ico_noniewiem:

jeśli chodzi o pomoc męża to mi pomaga w dzień, dziś stwierdziłam, ze go nauczę karmić, bo mówił, że nie umie, a by go sam nakarmił, a dziś ma zły dzień, bo jest niewyspany i marudzi

[ Dodano: 2009-01-25, 13:04 ]
ananke pisze:ja dziś stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: Mały ma 4 tygodnie :-D

super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: chętnie się poczęstuje :-D

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

25 sty 2009, 14:29

donatka26 pisze:chyba tak, on twierdzi, że musi się wyspać po tygodniu pracy a ja też bym się chciała porządnie wyspać, on myśli, ze takie spanie jak mały to mi starcza, tu się myli, niech sam spróbuje tak spać i wstawać i szykować w nocy jedzenie, jeszcze stwierdził, że wolno wszystko robię, ale to nie moja wina, że woda się musi zagotować, a synuś płacze, bo już chce mleka :ico_placzek: , przydało by mu się tak zostać 48 godz. sam z małym, to by wiedział jak to jest
moj tez spi jak zabity ale nie marudzi mi... wie ze duzo mam do roboty przy malenstwie i nawet mi pomaga :-)


byllismy na spacerku mala slicznie spala a w domu juz placz i cycol :( i sie prezy wrrrrr

a teraz spi mi na ramieniu :-)

kurcze ale kupilam ciezki wozk;/ sama na dol go napewo nie zniose;/

[ Dodano: 2009-01-25, 13:30 ]
ananke pisze:nie dawaj mu wody z cukrem... to najgorsze, co może być, bo jego żołądeczek, jak boli to jeszcze może mieć problemu z trawieniem cukru krystalicznego
nie wiedzialam :| mnie tez kazali dawac no i dae mooze wlasnie od tego sie prezy;/

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

25 sty 2009, 14:56

milutka204 pisze: moj tez spi jak zabity ale nie marudzi mi... wie ze duzo mam do roboty przy malenstwie i nawet mi pomaga :-)

mój też mi pomaga, ale po prostu ma dziś zły dzień, bo się nie wyspał i dlatego marudzi

[ Dodano: 2009-01-25, 13:59 ]
milutka204 pisze:nie wiedzialam :| mnie tez kazali dawac no i dae mooze wlasnie od tego sie prezy;/

mi położna mówiła, że mogę dać glukozę , a że glukoza mu nie smakowała to kazała dać wodę z cukrem, nie wiedziałam, ze to jest takie złe

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

25 sty 2009, 15:20

donatka26 pisze:mi położna mówiła, że mogę dać glukozę , a że glukoza mu nie smakowała to kazała dać wodę z cukrem, nie wiedziałam, ze to jest takie złe
kurde, cukier to przecież pierwszy element otyłości czy u dużych, czy u małych... ja bym nie dawała, z solą podobnie - dzieci nie znają aż tak mocno smaków, żeby wiedzieć, co jedzą/piją... woda z glukozą to wystarczający słodycz dla maleństw, dlatego aż mi włosy dęba stanęły, jak przeczytałam, że polożna doradziła wodę z cukrem, przecież to nawet z innej strony patrząc tylko puste kalorie..

donatka26 pisze:to jak go przetrzymać??? bo on prawie co 2, 2 i pół godz chce jeść, a chyba nie można tak często dawać tego sztucznego, co ???
Donatka, a ile on je? bo mi włosy dęba stanęły, jak Aluś miał 2 tyg i zjadł 120ml mleka sztucznego a wcześniej jeszcze dudlał cycka, ale tyle potrzebował przez kilka dni, od tamtej pory jada około 100-120ml na każde karmienie, najczęściej są 3 i poł godzinne przerwy, zdarzają mu się (po spacerze zresztą albo kąpieli) dłuższe przerwy, nawet do 5 godz, ale tylko dwie niestety...

[ Dodano: 2009-01-25, 14:26 ]
donatka26, nie wiem, czy Ci/Wam pisałam, jak ja przetrzymuję, a tym samym wydłużam czas między karmieniami :-) oczywiście za dnia, bo nocy to raczej na śpiocha większość czasu...
noo, to jak mały zaczyna się rozbudzać, to gadam do niego, robimy lukanko w pielusindę, więc troszkę szaprania jest, a potem mały spacer po pokoju, a jak juz zaczyna marudzić mocniej to go wrzucam na brzuszek, wtedy się pręży i brzęczy niemiłosiernie, ale głaszczę go po pleckach i mówię do uszka i wytrzymuje.... teraz moja mama tak z nim robiła i pół godzinki dłużej wytrzymał...

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

25 sty 2009, 15:33

ananke pisze: Donatka, a ile on je?

90-110ml, dzięki za info :ico_sorki: , staram się mu dawać nie częściej niż co 3 godz. , nieraz mu dam jeszcze tej herbatki z kopru, z reguły wypija jej ok 20ml

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość