lilo

26 sty 2009, 14:03

uważam że to zmusza maluchy do podporządkowania się światu....
W kwestii spania to ja jestem zgodna z moim dzieckiem - skoro on już 1,5 roku nie śpi w dzień to jak ma się do tego "nakłonić"??? cieszę się że 4-latki już nie mają leżakowania.
Dyscyplinę można zaprowadzać na różnych polach i tutaj jestem wdzięczna paniom bo faktycznie widać u niego zmianę - jak siedzi z babcią bo jest chory łobuzuje strasznie, po tygodniu w przedszkolu to zupełnie inne dziecko.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

26 sty 2009, 14:18

a dlaczego zmieniasz pracę???
bo tamta firma się zlikwidowała i od 1.01 jestem na kuroniu :ico_noniewiem:
Chodzi o to, że się słucha i nie schodzi z łóżka???
ona ma jeszcze łóżeczka ale jak chce to może z niego wyjść ale tak chodzi mi o to że cały czas jest w łóżeczku,pod pierzynka,przykryta i sie bawi lalkami,laptopem czy ogląda bajki :ico_sorki:
W kwestii spania to ja jestem zgodna z moim dzieckiem - skoro on już 1,5 roku nie śpi w dzień to jak ma się do tego "nakłonić"??? cieszę się że 4-latki już nie mają leżakowania.
u nas w przedszkolu dzieci muszą się rozebrać i przebrać w piżamkę i leża około 1,5 godzinki ale Julka nie śpi tylko leży i po cichu rozmawiam z dziećmi które nie śpią,rozmawiałam o tym z Panią i One nie zmuszają do spania :ico_sorki:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

26 sty 2009, 14:18

pewnie to kwestia podejścia....

lilo

26 sty 2009, 14:23

ona ma jeszcze łóżeczka ale jak chce to może z niego wyjść ale tak chodzi mi o to że cały czas jest w łóżeczku,pod pierzynka,przykryta i sie bawi lalkami,laptopem czy ogląda bajki
Tak sobie pomyślałam bo ogólnie to rodzice się nie cieszą, że ich dziecko w łózku leży :ico_oczko:

U nas nie zmuszaja do spania w przedszkolu, ale już rozmawiać dzieci nie mogą i mój Piotruś często ma uwagi co do leżakowania bo zaczepia inne dzieci i chce z nimi rozmawiać.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

26 sty 2009, 14:31

Tak sobie pomyślałam bo ogólnie to rodzice się nie cieszą, że ich dziecko w łózku leży
no ja sie nie cieszę :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
JustynaiGabi
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1065
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:46

26 sty 2009, 14:41

coś chyba mnie źle zrozumiałyście... ja nie mówiłam o zmuszaniu do spania ale do leżakowania....... nikt nie uśnie na rozkaz...!!!!

lilo

26 sty 2009, 15:00

Justyna, ja cię zrozumiałam dobrze, ale dla mojego dziecka wyleżeć grzecznie 2 godz. jak spać mu się nie chce to jest wyczyn - czasem już z nudów przyśnie pod koniec to jest inny problem bo go budzą i jest zły i marudny :ico_noniewiem: Ja go rozumiem akurat w tej kwestii no ale każę mu słuchać pani...

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

26 sty 2009, 15:04

ja nie mówiłam o zmuszaniu do spania ale do leżakowania...
chyba dobrze się zrozumiałyśmy....ja tez pisałam o leżakowaniu,wszystkie dzieci się kładą koniec....

Beatris60
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3461
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:37

26 sty 2009, 15:59

ja jestem zadowolona że ola jest w grupie średniaków bo tam nie ma leżakowania, kładą się na dywnie po obiadku i odpoczywają chwilę. ola jak uśnie w dzień nawet na chwile to później nie śpi do 23 lub dłużej...ma to po mnie - wystarczy mi krótka drzemka - dosłownie 10 min, wstaje zła jak osa ale jak już dojdę do siebie to potem nie mogę zasnąć wieczorem - szybko sie organizm regeneruje chyba...

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

26 sty 2009, 16:30

Cześć.
Widzę że watek na nowo się rozkręca :ico_brawa_01:
Moja Gabrysia do przedszkola nie chodzi ale nie wyobrażam jej sobie na leżakowaniu.Nie śpi w dzien odkąd skończyła 2 lata i za nic by teraz nie poleżała.Nawet jak chora to biega po domu.Podziwiam więc Julkę że grzecznie się zajmie zabawą w łóżku.U nas to by trwało może z 5 minut-góra :ico_oczko:
To wszystko zależy od dziecka,jego potrzeb i przyzwyczajeń.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość