Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

26 sty 2009, 21:36

Witam dziewuszki po dlugiej przerwie.
Ostatnio jakos zabiegana jestem i nie mam czasu nawet poczytac :(

Betina, ciagle czekam na przepis!!!

Rybcia - obys miala racje. Na zdjeciu widac wyraznie na pol brzucha cos tam. Lekarz powiedzial ze jest to albo przepuklina albo pepowina. Widac bylo w kazdej pozycji przy pepku - zajmowala pol brzucha. Ale tez wyraznie powiedzial ze do 12 tygodnia nie nazywamy tego nieprawidlowoscia. Dopiero jesli utrzyma sie po 12 tygodniu a nie wchlonie to bedziemy sie martwic. A wiec zakladam tam samo jak mowisz - ze jelitka sie wepchnely do pepowiny bo miejsca brak i mam nadzieje oby zaraz wrocily. Faktem jest ze maly jest duzy - tzn jest dokladnie w tym samy tygodniu na usg co od OM. Moja Hania zawsze byla ze 2, 3 tygodnie do tylu, wiec byla ciagle malutka i raczej obawa byla ze powoli sie wszystko rozwija. A tu prosze - rozwija sie troche za szybko :) No ale trzymam sie tej wersji, ze bedzie dobrze i sie ladnie wchlonie.

Ja tez robie sobie teraz badania krwi. Mocz juz mam, bo standardowo raz w miesiacu robie posiew. Od 3 lat choruje na stany zapalne i tyle przelezalam w szpitalu ze teraz stala kontrola to norma. Ale jesli macie spora ilosc bakterii to polecam posiew. Szczegolnie jesli leukocyty rowniez sa podwyzszone. Ja w 22 tygodniu trafilam w poczatkowej fazie poronienia do szpitala. Od razu pod kroplowke taka dawke ze im odjechalam przy niej. Od tego czasu do konca ciazy lezalam. Hanka pchala sie ostro na swiat, a wszystko przez te "liczne bakterie" ktory nie wyleczylam kiedy byl czas. Ledwo zatrzymali porod. I tak jest wczesniakiem ale na szczescie nie za wczesnym :D

A dzis bylam w sklepiku z ciuchami ciazowymi. Kurcze takie wielkie miasto a cholipa sklepu znalezc nie moglam! Kupilam sobie kiece i dziny. Jak przymierzalam bluzki to wygladalam w nich jak w ciazy :) wiec nie wzielam...

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

26 sty 2009, 22:24

A dzis bylam w sklepiku z ciuchami ciazowymi. Jak przymierzalam bluzki to wygladalam w nich jak w ciazy :) wiec nie wzielam...
:ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

a z tym moczem to nie bylam przeziebiona ale tez czesto mam infekcje. Jutro mam wizyte u gina, wiec wszystkiego sie dowiem. Leukocyty tez mam podniesione, co martwi mnie ze wzgledu na moje nerki :ico_sorki: ale jak zwykle wierze, ze bedzie oki :ico_brawa_01:

Betina ja tez mam straszne mdlosci.
Dzisiaj np moj M powiedzial do mnie : " Kochanie, nie kupuj wiecej tej salatki sledziowej co jest w lodowce" i na sama mysl o niej polecialam prosto do WC. Ale ja nie o tym!!!
Moze Ty za malo jesz??? Ja jem male porcje ale co 2-3godziny, bo jak mam pusto w zoladku, to nawet nie chce myslec. A jak mi strasznie jest niedobrze, to po odwiedzinach w WC pije mięte a 20min pozniej jem bulke z maslem. Nie mowie, ze zawsze pomaga, bo to nie prawda ale odrobine lepiej jest :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

27 sty 2009, 07:27

Hej dziewczynki :-)
dziś na nogach jestem od 5.00, wiec wpadłam na chwilkę poczytać co u Was...

Tagar, ja widze ze Ty nam wiadomosci dozujesz średnio raz w tygodniu, :ico_nienie: nieładnie
hehe żartuje, dobrze ze zajrzałaś :-D
daj znać po następnym usg co z tą pępowinką

ja sie wczoraj też wybrałam na szaleństwo zakupowe i kupiłam sobie dwie śliczne bluzki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: poprawiłam sobie humor i podleczyłam zimową depresje :-D

dziś kolejny egzamin, powoli mam dosć tego natłoku egzaminów... no ale cóż takie już uroki sesji... mam nadzieję ze pozaliczam wszystko

nie moge sie doczekać kiedy zobacze znów dzidzie na usg, a to dopiero za dwa tygodne...

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

27 sty 2009, 10:08

witajcie kochaniutkie!
mam chwilke,wiec postanowilam sprawdzic co u was?
...cos czuje ze moj remont lazienki sie przedluzy i to sporo,nie spie dzis od 5ej bo mysle jak tu ulozyc plytki na scianie a kupilam 2 kolorki,-zielen i bez,wiec mam pole do popisu,jak juz sie to wszystko skonczy to wkleje fotki:)
aha,....mialam w sobote usg 3d i badanka prenatalne-wyniki i fotki bede miec przy nastepnej wizycie i plytke:)czyli ok.5ego lutego,oczywiscie wkleje:)
widzialam calego mojego malego dzidziulka wiercil sie i ruszal raczkami i nozkami-smialam sie nawet do mojego M,ze w nosie dłubie :-D
w sobote miał 7,5 cm dł,przystojna bestyjka,serduszko glosno i rowno bije,oczywiscie sie wzruszylam jak je uslyszalam,gin powiedzial,ze wg,usg jest wszystko w porzadku-mam tylko teraz czekac na wyniki z testu pappa...sie nerwowo wykoncze....
jestem dobrej mysli-a z jednej strony to dobrze ze mam remoncik,nie bede sie zadreczac czy wszystko OK,bo nie bede miec na to czasu :ico_oczko:
a mnie juz rzadziej mdli,ale jeszcze mnie to uczucie nie opuscilo,a szkoda:(

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

27 sty 2009, 10:25

ja też za chwile wybieram się na zakupy do centrum handlowego. chce kupic sobie jakies spodnie w H&M. Może uda się coś z przeceny znaleźć. W poprzedniej ciąży to własnie tam kupiłam najwygodniejsze spodnie nigdzie nie uciskające i nieuwierające. Tyle w nich chodziłam, ze po ciąży nadawały sie tylko do wyrzucenia. Teraz chciałabym takie same,

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

27 sty 2009, 11:33

Tagar, z dzidziusiem wszystko bedzie dobrze zobaczysz :-)
odnośnie przepisu to zwlekałam bo chciałam ci własne fotki pokazac jak ja kleje ale nie robilam jeszcze pierozkow jednak znalazlam ta sama metode zajrzyj tu
http://www.gotowanie.wkl.pl/artykul.php?id=215

a przepis

PIEROGI RUSKIE
Ciasto:
2 szklanki mąki zwykłej
łyżka oleju
ciepłej wody a nawet wrzatek
sól Farsz:
50 dag twarogu,
5-7 ziemniaków ugotowanych
2 cebule,
olej,
sól.
pieprz,


Z składników starannie zagnieść ciasto dodając wodę (najpierw wlej pól szklanki potem dolewaj po troszku by wszystko ladnie sie połączyło :-) (ja dodaje bardzo cieplą wode najpierw mieszam lyżka potem wyrabiam rękami ciasto musi odklejac sie od rak wtedy jest dobrze wyrobione i pierozki dzieki temu beda delikatne) Ziemniaki ostudzić, ubij jak zazwyczaj do obiadu dodaj twarog . Cebulę obrać, posiekać, usmażyć na złoto na łyżce oleju i dodać do ziemniaków, przyprawić pieprzem (duzo pieprzu), solą (farsz powinien mieć wyrazisty smak), wymieszać
sposób formowania ,nakładania pierozkow taki jak w linku :-)
do pierogów (ciasta)nie dodaje jaj jak jest w wielu przepisach bo uważam że sa wtedy twardsze niz robione ta metoda
aha pierozkow wyjdzie ci sporo ok 50 wiec mozesz to co ci zostanie podgotowac do czasu az wyplyna i od razu wyjac do miski z zimna woda z odrobina oleju tam niech ostygna i wtedy mozna pierozki zostawic na nastepny dzien lub zamrozic bez obawy ze sie posklejaja (sposob przepraktykowany jeszcze ze szkoly ;-) )


megi5566,rzeczywiście nie jem za duzo ale na sama mysl o jedzeniu mnie trzesie teraz wykorzystuje to ze rano czuje sie lepiej i jadam sniadanie potem cos lekkiego na obiad zauwazylam ze nie moge jesc po 6 bo wtedy wszystko zwracam :ico_olaboga: nie umie znalesc odpowiedniego napoju dla siebie kubusie juz mi sie obrzydly na sama mysl o soku nawet z rysunkiem pomaranczy sprawia ze mam mdlosci a inne mi nie smakuja herbata tez podobno nie zdrowa ziol nie cierpialam nigdy niestety tylko po coli nic mi nie ma a nie jest to zbytnio zdrowy napoj

izuś_85, nawet nie zauwazyz kiedy te egzaminy zleca :-) napisz mi kiedy masz czas to wrescie wpadne na ta obiecana herbatke :-)

rybcia82, czekamy na efekty twojego remontu :-)
tez bym musiala wrescie pomyslec by i cos u mnie zmienic bo potem to juz napewno na to czasu nie bedzie


olala, udanych zakupów

też dziś myslałam o odziezy dla ciężarówek :ico_oczko: w maju ide na komunie w czerwcu na wesele i musze cos zakupic ladnego tylko nie mam pojecia gdzie co i jak bo nigdy nie zwracałam uwagi na tego typu ciuszki a i wiosna sie zbliza i tez przydaloby sie cos ladnego -bede musiala za jakis czas wybrac sie na poszukiwania a jak narazie to niektore moje ciuszki nadal zlatuja mi z tylka :ico_oczko:

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

27 sty 2009, 12:24

betina, owocnych poszukiwan stroju zycze,...ja mam zaproszenie na wesele na koniec lutego i nie mam pojecia w co sie odziac? :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

27 sty 2009, 12:28

Betina widze, ze masz podobnie :-) ja po kazdej herbatce, niezaleznie od teogo czy jest rano czy noc, biegam do WC. Ale odkrylam, ze moge pic zwykla liptona z cytryna, oczywiscie bez cukru.
A Cole Moja Doga to ja mamrozstawiona po calym domku :-D moj M mowi, ze jest niezdrowa ale to jest jedyny napoj , ktory moge pic litrami, wiec na razie pije puki mdlosci nie przejda :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

27 sty 2009, 12:29

rybcia82, ja to jeszcze czasu mam na poszukiwania gdzie tam maj ;-) mam nadzieje ze juz brzusio bedzie ladnie zaokrąglony i jakas kreacje znajde

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

27 sty 2009, 12:45

chyba wszystkie ciezarowki z mdlosciami tak maja z ta cola:)
ja tez na cole milo reaguje...i jeszcze woda niegazowana i czasem herbata,z cytrynka...
naszlo mnie w sklepie i kupiłam bob mrozony,sie juz gotuje:) :ico_brawa_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość