Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

27 sty 2009, 14:33

pinko pisze:Ja w ogóle nie podaję Uli mleka modyfikowanego, mam w szafce, ale Ulek je tyle różnych rzeczy, że tego mleka jej nie podaję :ico_noniewiem:

Mi się wydaję, że mleko to podstawa w żywieniu maluchów.. tym bardziej, że takie modyfikowane jest odpowiednio stworzone dla małych brzuszków i zawiera dużo witamin i składników potrzebnych do rozwoju malucha :ico_noniewiem:

Norbi w ciągu dnia 2 razy je kaszki. U nas w polskim sklepie nie ma takiego wyboru jak w Polsce ale też różne staram się kupować. Na śniadanie zwykle robię mu na mleku kaszkę ryżową (o jakimś tam smaku) a na kolację mleczno-ryżową i dosypuję jeszcze miarkę lub dwie mleka (bo jakbym miała stosować się do przepisu to ta kaszka miała by dobry smak, ale byłaby gęsta, że łyżka stanie, więc sypię mniej i dosypuję mleczko). No i koło 16-17 wypija samo mleczko i zagryza herbatnikiem.

Asikk pisze:Pinko to jakie mleczko pije Ulcia -czy w ogóle pije ???

Z tego co Aga napisała to chyba wogóle.

mojej szwagierki córeczka ma 2,5 roku i pije tylko mleko bananowe innego nie tknie kaszek w ogóle nie je .

Najgorzej jak dzieci wybredne są. Przyzwyczai się do jednego a innego już nie tknie :ico_puknij:

misia85 pisze:te mleka w kartoniku maja waznosc kilka miesiecy(to ile musi byc tam konserwantow)

One nie zawierają konserwantów tylko są pasteryzowane (podgrzewane do wysokiej temperatury) i potem zamykane hermetycznie więc dlatego się nie psują :ico_oczko:

Asikk pisze:przeszłam tz juz dawno na butle robie kaszke troszke zadszą i do butli i biore go na rece i wypija mi całe 180ml.

Ten sam sposób mam.. ale Norbi to już nawet 240 zjada :ico_noniewiem:

Pół godziny temu położyłam Norbiego do taty spać. Ciekawe ile pośpi. A wcześniej przeszłam się z Norbim do sklepu, ale wózka nie brałam. Za rączkę szedł. W jedną stronę na nóżkach, a z powrotem już na rączkach. Chyba się trochę zmęczył i szybko go zmorzyło. Wróciliśmy to zjadł kanapeczki z jajkiem, popił kubusiem i do spania już się snuł.

[ Dodano: 27 Styczeń 2009, 13:39 ]
Asikk pisze:idziemy do salonu kosmetycznego bo moja pannica zażyczyła sobie kolczyk w pepku wiec jedziemy dzis zrobic.

Hehe, a ile ma lat?
Ja sobie zrobiłam chyba w 3 klasie liceum. Koleżanka z klasy otworzyła salon tatuażu i kolczykowania wtedy i u niej sobie zrobiłam płacąc tylko jakieś 50zł za sam kolczyk. Pamiętam, że czułam się wtedy jakbym była w ciąży bo tak uważałam na ten pępek przy siadaniu :ico_haha_01:

[ Dodano: 27 Styczeń 2009, 13:40 ]
A w nos sobie przekułam w pierwszej LO... sama :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

27 sty 2009, 14:53

CleoShe pisze:Ten sam sposób mam.. ale Norbi to już nawet 240 zjada

No to ładnie ale moze dla tego mój tak mało je bo on to cały czas buzia mieli wiecznie cos podjada a to herbatnik, a to paluszki , a to jabłko czy pomarańcz albo mandarynke i ooo tak potem jest.... :ico_wstydzioch:
CleoShe pisze:Pół godziny temu położyłam Norbiego

No ja mojego tez tak z 30 min temu położyłam ,
CleoShe pisze:wózka nie brałam. Za rączkę szedł.

No niestety ja to nie mam wyjścia mój jeszcze na 4 :ico_placzek:
CleoShe pisze:Hehe, a ile ma lat?

Skończyła 16
CleoShe pisze:A w nos sobie przekułam w pierwszej LO... sama

A ona w zeszłym roku zrobiła sobie na języku mała guwniara i to bez zapytania rodziców wydało sie po około 3 miesiącach jak się mocniej zaśmiała i coś sie zaczeło świecić w buzi :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

27 sty 2009, 17:42

mz74 pisze:nie powinno sie dawac do 3 roku zycia, jak dla mnie sa przesadzone troszke....

też jak dla mnie, to to za bardzo naciągane, moja siostra też dostawała mleko krowie i zdrowa, jak się ma mieć uczulenie, to będzie czy dostanie mleko wcześniej czy później. Ja też jeszcze nie dawałam samego mleka, ale kakao ode mnie próbowała i bardzo jej smakowało.
Asikk pisze:Pinko to jakie mleczko pije Ulcia -czy w ogóle pije ???

Nie pije żadnego mleka, rano i wieczorem je kaszkę na mleku modyfikowanym.
misia85 pisze:a kiedys byly mleka w woreczkach albo butelkach mialy waznosc gora tydzien,wiec chyba byly zdrowsze.

Nadal są, ja tylko takie kupuję :-)
CleoShe pisze:Mi się wydaję, że mleko to podstawa w żywieniu maluchów..

Ula ma takie w kaszce, dwa razy dziennie...
CleoShe pisze:No i koło 16-17 wypija samo mleczko i zagryza herbatnikiem.

Może też tak zacznę... tyle, że Ula nie przepada za tym mlekiem...
A w nos sobie przekułam w pierwszej LO... sama :ico_noniewiem:

Aj, musiało boleć, sama bym się nie odważyła...

Byłyśmy teraz w przychodni, Ula już zaszczepiona, waży 9300g i wszystko jest super :-) Mówiłam nawet Pani doktor, że Ula żadnego mleka nie pije, bo pytała o to i nic nie powiedziała, że to źle...

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

27 sty 2009, 17:44

My zaraz obiadek będziemy jeść. Trochę się zagapiłam bo Norbi już dawno powinien zjeść a teraz chodzi głodnawy, ale zaraz ziemniaczki się dogotują, klopsiki z wczoraj i marchewka z groszkiem gotowa.

[ Dodano: 27 Styczeń 2009, 17:24 ]
pinko pisze:Mi się wydaję, że mleko to podstawa w żywieniu maluchów..

Ula ma takie w kaszce, dwa razy dziennie...

No właściwie tak.

pinko pisze:CleoShe:
A w nos sobie przekułam w pierwszej LO... sama :ico_noniewiem:

Aj, musiało boleć, sama bym się nie odważyła...

Heh, chwilę pobolało, a potem to już nos mi zdrętwiał z bólu. Do zniesienia ;-) Przekłucie nosa przy porodzie to pryszcz :ico_haha_01:

[ Dodano: 27 Styczeń 2009, 17:26 ]
My już po obiadku. Norbert trochę poskubał i nie chciał, ale chyba się najadł :ico_noniewiem: Może tylko ja mu za dużo nakładam i mi się wydaje, że mało zjada.

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

27 sty 2009, 18:28

a ja po lekarzu mam grype i l4 ktore nie wzielam przdemna byly dwie kolezanki z pracy az ludzie sie smiali i pani doktor ze wirus sklepowy nas dopadl.Melunia narazie zdrowa odpukac zmykam bo kicham jak opetana

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

27 sty 2009, 18:54

mariola pisze:mam grype i l4 ktore nie wzielam

Mariola, a warto męczyć się niż wziąć to zwolnienie, wyleczyć się i nabrać nowych sił? Żeby to się źle nie skończyło. Zdrowiej!!!!!!!!!!!!!!

Miałam Wam już dawno napisać, że Norbert ćwiczy język :ico_haha_01: Ostatnio wykonuje takie ćwiczenia logopedyczne.. wysuwa i wsuwa języczek ocierając czubkiem języka o górną wargę przy czym wydaje dźwięki z buzi i to chyba mu się w tym najbardziej podoba, ten dźwięk, dlatego tak robi :ico_haha_01: Wiecie o co mi chodzi? :ico_noniewiem:

[ Dodano: 27 Styczeń 2009, 17:56 ]
I bardzo lubi piosenkę jak Brzydula się zaczyna. Zawsze staje przed telewizorem, patrzy się i podryguje :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
iwona83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6177
Rejestracja: 26 sie 2007, 15:10

27 sty 2009, 19:15

CleoShe pisze:I bardzo lubi piosenkę jak Brzydula się zaczyna. Zawsze staje przed telewizorem, patrzy się i podryguje :ico_haha_02:


Majka tez uwielbia ta piosenke

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

27 sty 2009, 19:54

No właśnie Martynka, Madzi dawno nie było... też bym chciała żeby zajrzała do nas 30.01 i wkleiła nowe fotki.

dzięki za pamięć, własnie zajrzałam i od razu wskoczył mi ten post tak więc nie mogłam nie napisać. Wybaczcie za moją nieobecność :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Naprawde nie mam kiedy zajrzec a tym bardziej napisac :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Nawet nie wiem dokładnie co u Was :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Dostrzegłam suwaczek Reni i widzę ze spodziewa się drugiego dzidziusia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Ogromnie gratuluję!!!!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

No i zdjęcia Uleńki z roczku są przesłodkie :ico_brawa_01:

Gratuluję wszystkim roczniaczkom, teraz została juz tylko Martynka :-)

U nas w miare w porządku tzn prawie w porządku nie licząc tego ze dzieci cały czas chorują, teraz Patryk ma zapalenie oskrzeli i siedzi w domu, powiem Wam szczerze ze dziś dostaje apopleksji bo cały czas rozrabiają. Razem są niemożliwi i demolują dom :ico_olaboga: Wolę jak Patryk chodzi do przedszkola bo jest dużo spokojniejszy.

Martynka juz zaczęła stawiac pierwsze kroczki jakies 10 dni temu ale na razie widze ze jest ostrożna i za bardzo sie nie wychyla :ico_oczko:

Relacje z tesciami bardzo bardzo sie pogorszyły co jest dodatkowym stresem dla mnie ale niestety nie mam juz na to wpływu.

I tak sobie zyjemy. Nadal pracuje dlatego tez nie mam na nic czasu, z dwoma bobasami w domu siedzenie przy kompie jest praktycznie niemozliwe. Nawet teraz Martyna stoi nade mna i krzyczy zebym sie nią zajęła :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Tak więc duzo nie popisze. Co do zdjęć to obiecuje wstawić coś aktualnego. Może z roczku mi sie uda aczkolwiek nic specjalnego nie szykuje ze względu na domową sytuację :ico_noniewiem:

Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie. Musze zajrzec na nowy wątek. Buziaczki :-)

[ Dodano: 2009-01-27, 19:08 ]
a tutaj Martynka jakies dwa tygodnie temu
Obrazek

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

27 sty 2009, 20:21

Magda, fajnie, że zajrzałaś i choć trochę skrobnęłaś co u Ciebie. Szkoda, że te Twoje małe "szatany" nie dają Ci do nas częściej zaglądać. No i przykro, że sytuacja z teściami nie najlepsza. I Wy też chorujecie :ico_olaboga:
madziarka81 pisze:a tutaj Martynka jakies dwa tygodnie temu

Ojjj.. nic nie ma :ico_noniewiem: Jak znajdziesz chwilkę to wklej nam koniecznie fotki Martynki. Ciotki ciekawe jak rośnie mała panna.

madziarka81 pisze:Martynka juz zaczęła stawiac pierwsze kroczki jakies 10 dni temu ale na razie widze ze jest ostrożna i za bardzo sie nie wychyla :ico_oczko:

No to brawa :ico_brawa_01: z każdym dniem będzie coraz lepiej.
Ja to już dzisiaj z Norbim na pieszym spacerku byłam :ico_oczko: Ale on swoje pierwsze samodzielne kroki zaczął stawiać nim skończył 11 miesięcy :-)

Trzymajcie się ciepło i zdrowiejcie.. nie chorować :ico_nienie: :-)

[ Dodano: 27 Styczeń 2009, 19:23 ]
My idziemy do kąpieli bo Norbi już stęka i marudzi.

Wasze dzieci też tak się ciągną i szarpią za uszka? :ico_noniewiem: Bo Norbi prawie cały czas. Mama mi kiedyś powiedziała, że to na ząbki bo ból im promieniuje do małżowin usznych :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

27 sty 2009, 21:50

Ulek właśnie padła, w ciągu całego dnia spała tylko 15 minut, bo przyszła moja przyjaciółka ze swoimi dzieciakami (małą 5-miesięczną Natalką i 9-letnik Patrysiem) i Ula z Patrysiem się bawili super, że zapomniała o spania, a potem szybciutko do przychodni i tam w drodze pospała chwilkę.
Ja byłam teraz na fitnesie, super tak poćwiczyć, wiesz, że robisz coś dla siebie i to daje ogromną satysfakcję :-) Zapisałam się też na cały następny tydzień, będę chodzić codziennie :-)
Jarek też już padł, a mi się jeszcze nie chce spać, może sobie coś obejrzę...

mariola, powinnaś iść na L$, kobito grypa to nie przelewki, a jeszcze pracując w sklepie jesteś narażona dodatkowo na ziąb i przeciągi!!!!! Bardzo to nieodpowiedzialne, nie sklep jest ważny!!!!! Czy ktoś wogóle doceni, że pracujesz będąc chorą? Zdrowie najważniejsze, masz dwie córy, które potrzebują zdrową mamę!!!!! kuruj się!
CleoShe pisze:Wiecie o co mi chodzi? :ico_noniewiem:

Wiem, bo Ula też takie coś robi, najczęściej jak leci jakaś piosenka z bajki z Noddiego, albo Fifi, wtedy mam wrażenie próbuje śpiewać i właśnie takie cuda z języczkiem i dźwiękami robi :-)
madziarka81, super, że znalazłaś chwilkę żeby popisać co u Was.... brawa dla Martynki za pierwsze kroczki :ico_brawa_01: wogóle pprześliczne zdjęcie, robi się z niej jeszcze piękniejsza dziewczynka :-) Niech Patryś wraca do zdrówka, a co do teściów to się nimi nie przejmuj, nie oni są najważniejsi, nie z nimi żyjesz :-) I zaglądaj do nas jak najczęściej.. .buziaczki
CleoShe pisze:Wasze dzieci też tak się ciągną i szarpią za uszka? :ico_noniewiem:

często!!! I dzisiaj nawet o to spytałam pediatrę, zajrzała Uli do uszek i się okazało, że ma lekki stan zapalny i znów krople muszę jej podawać :-( i znó nici z basenu w sobotę...

[ Dodano: 2009-01-27, 20:52 ]
CleoShe pisze:Ojjj.. nic nie ma :ico_noniewiem:

Spróbuj odświeżyć stronę, bo mi też przez chwilę nie wyświetlało tego zdjęcia, ale odświeżyłam i już jest :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość