malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

28 sty 2009, 18:42

Zirafka no właśnie ja wiem, że nie zawsze się opłaci dziecko odpisać. I nie zawsze opłaci się razem rozliczać. Ale weź to przetłumacz na język ogólnodostępny, bo ja tych tłumaczeń zawiłych nie rozumiem :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

A Kubuś to cała mama :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
maz dolicza sobie podatek od niepracujacej zony
ato co za wynalazek??? Mój też tak może?

[ Dodano: 2009-01-28, 17:46 ]
a my mamy ogrzewanie na gaz, kuchenkę na gaz (za wyjątkiem piekarnika), ciepła woda też na gaz. I kurde - w łazience, kuchni i przedpokoju nie grzejemy, bo i tak zimno będzie (nieszczelne drzwi i zła wentylacja), u nas w pokojach też staramy się mocno nie nagrzewać, tylo tak do 20 stopni w dzień. A kurde zombie ciągle gada, że jej zimno, a się nie ubierze (cienkie rajstopki i bluzeczki), centralne chodzi, a ona pokój wietrzy. a jak rachunek przychodzi to nawet nie zapyta czy się dołożyć :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Dzisiaj jej powiedziałam, ze jest głupia i jeszcze brudas, bo nie dba o porządek.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

28 sty 2009, 18:53

no niestety, bo te gnoje pracodawcy krzywdzą nas tym, że nie wpisują w umowę faktycznego zarobku...
bo wtedy płacą niższy podatek i zus od pracownika i co sie z tym wiąże niższa emerytura twojego męża w przyszłości , ale dzieki temu masz wychowawczy płatny co nie ?

Dla mnie to nasze państwo jest chore :ico_zly: patrzą na dochody za rok 2007 do zasiłku wychowawczego a nie na sytuację jaka jest obecnie :ico_olaboga: :ico_puknij: .

A wiecie co byłam któregoś dnia w opiece przed swietami bo mój tata wyczytał że należałaby mi się zapomoga na świeta no i poszłam sie zapytać a że tam pracuje moja dobra koleżanka to mi powiedziała : Aska nie masz co sie starać bo taką zapomogę dostają rodziny patologiczne czyli alkoholicy itp, zrobili by wywiad mimo że dochód nasz sie miescił w wymogach że jestesmy normalną rodziną , w domu czysto itp i nic nie dostanę. Tak jak juz wspomniałam alkoholiką dają na wino :ico_zly: :ico_zly:

Ale mój franek dzis jest niegrzeczny :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

28 sty 2009, 19:30

ato co za wynalazek??? Mój też tak może?
oczywiscie ze tak, musicie tylko razem sie rozliczyć, maz podaje twoj nip, i pesel, całe dane

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

28 sty 2009, 19:38

fajnie macie że dstanie zwroty z podatku, ja chyba nie dostane bo byłam na chorobowym a potem macierzynski i wychowawczy więc chyba nie ma od czego odliczac, nie wiem nawet.

mam dzis niesamowity wk**w chce mi sie krzyczeć i ryczeć i wszystko na raz :(

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

28 sty 2009, 19:49

fajnie macie że dstanie zwroty z podatku, ja chyba nie dostane bo byłam na chorobowym a potem macierzynski i wychowawczy więc chyba nie ma od czego odliczac, nie wiem nawet.
nie szkodzi. I tak się musisz rozliczyć. Ja po wypadku byłam długo na chorobowym, później z ZUSu coś dostawałam i musiałam się z tego rozliczyć.
mam dzis niesamowity wk**w chce mi sie krzyczeć i ryczeć i wszystko na raz :(
może okres dostaniesz???
oczywiscie ze tak, musicie tylko razem sie rozliczyć, maz podaje twoj nip, i pesel, całe dane
nawet jeśli jestem zarejestrowana jako bezrobotna i dostawałam zasiłek? Basiu napisz więcej, może inne dziewczyny też będą zainteresowane.

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

28 sty 2009, 19:58

malgoska dostalam @ ale to chyba nie jej wina, wczoraj wspomnialam cos przy tesciach o strojach na bal przebierancow ze jakas babka w miescie wypozycza i cos powiedzialam ze ciekawe ile bierze, może z 30 zl i ze to nie byloby drogo a dzis zostalam upomniana ze przy tesciach nie mam mowic o wydatkach w obecnej naszej sytuacji, to mnie cholera jasna strzelila, nie powiedzialam nic o wydatkach, nie powiedzialam ze to wezme, nawet nie znam faktycznej ceny, tylko gdybalam sobie i juz wtyka, a to wszystko dlatego ze tescie lubia swojego syna pouczac lub wypytywac, ze na zycie nie ma a na pierdoly wydajecie kase, ludzie ja tu sobie nie moge oficjalnie pizzy zamowic bo tokosztuje! a nie daj bog jak by ktos zobaczyl opakowania po mc donalds w aucie, to by byla afera! nie czesto ale raz na pol roku mozna takie opakowanie w naszym aucie zobaczyc, czy to przewalanie kasy zaraz? musze zyc jak mysz w norze,z niczym sie nie wychylac :ico_nienie: :ico_noniewiem: wkurza mnie to

[ Dodano: 2009-01-28, 19:14 ]
umie ktoś z was rozliczac te podatki?

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

28 sty 2009, 20:36

teraz uwaga - takiego numeru jeszcze nie było :-D
Tosia wyciągnęła królikowi kolbę z klatki i ją obgryzała :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: Na szczęście w porę to zauważyłam :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

28 sty 2009, 21:09

Franek ma 38.1 po odjeciu 5 kresek :ico_olaboga: w dzien widziałam ze cos nie tak z nim bo ciągle mi na nogach wisiał nie chciał jesc kurde oby to nie zadne przeziebienie. :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

28 sty 2009, 21:12

Moja Tosia nie grymasila przy jedzeniu, apetyt ma, ale gorączke też miała 38 stopni :ico_noniewiem: a rozwolnienie wczorajsze zatrzymane narazie, tfu tfu odpukać :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

28 sty 2009, 21:28

a Franek nie chciał dziś jesc ani zupy ani ziemniaczków ale cyca z 3 razy dziś jadł pluł mi dziś jedzeniem i ciągle za mną chodził jak cien i buczał uwieszony mi na nodze , myslałam że ma taki dzien ale jak P. z pracy wrócił to dotknąl czoła małego i kazał mi zmierzyc i ma temperature. Dałam mu ibufen i virbucol i wit c . Zasnął z płaczem. Nie wiem czy to zęby bo nie widze nic żeby sie coś nowego pchało :ico_noniewiem: .

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość