Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

30 sty 2009, 15:35

No jak Siebie znam to nagadam sie ale i tak bede nosic i przytulac :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-01-30, 14:40 ]
Anulka zarejestruj sie na fotosik.pl umiesc tam swoją fote i pobierz kody i skopiuj link z kodu 500 mega i wklej tam gdzie masz opis, my tak robimy.

Wklej koniecznie :ico_ciezarowka:

Oilatum kupiłam w aptece .

A mój Tomek też bedzie przy porodzie , o połozna pytam bo jedna moja kolezanka mnie namawia bo ona zapłaciła połoznej i ta przyjechała i dbała o nią przy porodzie , ale czy jest sens wydawac kase? ja rodze w szpitalu gdzie jest super opieka i warunki - znajome tam rodziły i sama leżalam. dlatego mysle czy to jest konieczne?

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

30 sty 2009, 16:09

Dora, Dzięki za podpowiedz z tymi zdjęciami :D hehe że też o tym nie pomyślałam :ico_haha_01:

Jak dla mnie to "wynajmowanie" prywatnej położnej jest zbędne..
Chociaż moja kuzynka już za drugim razem jak rodziła to sobie taką wynajęła.. i była zadowolona.. Za pierwszym razem trafiła na straszny personel- miała problemy z karmieniem nie umiała przystawia dziecka i nikt jej nie chciał pomóc.
Nie wiem jaki to jest koszt.. Ale ja się nie zdecyduje na taki "luksus".

A Wy dziewczyny wybieracie się na szkołe rodzenia? Czy może już jesteście po?? No i czy chodziłyście do prywatnej szkoły? i ile was to kosztowało..
ja przed chwilą dzwoniłam do jednej no i koszt za 10 godzin z przyjazdem do domu i klient sobie wybiera pore wynosi 450zł.

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

30 sty 2009, 16:11

położna około 500 zł

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

30 sty 2009, 16:45

witam Mamusie
ja juz troche lepiej ale przez ten cholerny antybiotyk to nie mam zupelnie sily :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: caly dzien spie :ico_olaboga:

:ico_pocieszyciel: Agnieszka bedzie dobrze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

co do kosmetykow to ja bede uzywac nivea , moja siostra uzywala i wszytko bylo ok ale wiem ze kazde dziecko reaguje inczej , szlyszalam ze najbardziej uczulajace sa kosmetyki jonson&jonson (tak to sie chyba pisze :ico_wstydzioch: )
jesli chodzi o chusteczki to podobno najlepsze sa pampera i nie sa az tak drogie ,

a jesli chdzi o polozna to ja nie bede miala bo jesli bede rodzic naturalnie to ze znieczuleniem a przy znieczuleniu bedzie moj lekarz wiec lepszej opieki nie moge juz chyba sobie wymarzyc a poztym skoro polozna kosztuje ok 500 to u nas tyle znieczulenie wiec sie nie oplaca tak mi sie wydaje
a Wy chcecie tak same :ico_szoking: bez zadnego znieczulenia :ico_szoking: :ico_szoking: podziwiam :ico_sorki: :ico_sorki:

a jesli chodzi o szkole rodzenia to ja ide we wtorek o ile wyzdrowieje, kurs trwa 2 miesiace 2 razy w tygodniu i kosztuje 400 zl,

Dziewczyny macie juz wszytko? tzn kupujecie juz kosmetyki pieluchy i takie tam ?

Awatar użytkownika
Dora
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:04

30 sty 2009, 17:03

Adka - fajnie ze Ci lepiej :-D

Ja też sie lepiej czuje i sprzątam cały dzień wygrzałam sie wczoraj.

Z wyprawki musze jeszcze dokuic cienki kocyk, podkłady pieluchy dla mnie, wkładki laktac, komode dla Zosi i meble ( ale w lutym po wypłacie) fotelik, stanik do karmienia, laktator, ręcznik z kapturem dla niuni, pieluszki tet :-D owe, pampersa new born juz mam, i chyba tyle...

Co do znieczulenia to zapytam mojego gina na wizycie co sądzi ile kosztuje.

Rozmawiałam z dziewczynami moimi na temat porodu zdania są podzielone jedne miały extra lekki poród natur i są przeciwne cesarce, inne po cesarce zadowolone bo sie nie namęczyły a WY jak chcecie rodzić???

Bo Ja chciałabym z Tomkiem naturalnie ale boje sie tego bólu i wogóle o dziecko i zastanawiam nad cesarką róniez .


Jak wy to widzicie?

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

30 sty 2009, 17:39

adka, ja jeszcze nie mam wszystkiego. Jeszcze zostało mi tego sporo do kupienia, ąz mi się nie chce wymieniac ;) Na razie czekam na przypływ gotówki żeby się wybrac na zakupy..

Co do porodu.. chciałabym naturalnie bez znieczulenia.. ale nie wiem.. To moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia jak to będzie u mnie wyglądało.. Boje się bólu, ale jak na razie myśl o dzidziusiu daje mi duzo siły i odwagi..oby tak do końca. O znieczulenie podpytam na wizycie 10- go lutego. A o cesarce nie myślałam.. Sama już nie wiem jak jest lepiej .. mam mętlik..
Ide..bo mi ziemniaczki uciekną z garnka ;P

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

30 sty 2009, 18:29

hey kobietki!

A ja dziś radosna bo pojechałam z mężem do Ostrowca i w jednym sklepie kupiliśmy wózek 2w1 + fotelik samochodowy, łóżeczko oraz pościel z baldachimem, różek i przewijak i zapłaciliśmy tylko 1318 zł. :ico_brawa_01: :-D super mieć już te rzeczy w domu. Brakuje mi jeszcze wanienki i trochę kosmetyków ale to już kupię w lutym albo marcu.

Co do położnej to nie zamierzam mieć prywatnej, bo tam gdzie chce rodzić jest dobra opieka i miłe położne. Ja jestem od 9 grudnia zapisana do Internetowej Szkoły Rodzenia i jestem z niej bardzo zadowolona. Mogę zadawać niezliczona ilośc pytań i na każde otrzymam odpowiedź. Poza tym mam dostęp do nagrań video i tam położna wszystko super tłumaczy i jest też tekst do wydruku. zapłaciłam 97zł.

tu jest link
http://www.kursynet.pl/index.html

Na razie myślę rodzić naturalnie z mężem a jak będzie to sie okaże. Boję się bólu i porodu ale myslę pozytywnie i wyobrażam sobie, że dam rade i że wszystko pójdzie dobrze i sprawnie. Po co się dodatkowo stresować, trzeba to przeżyć nie ma wyjścia :ico_noniewiem:

Milutka wszystkiego najlepszego z okazji święta Twego, niech Klaudia zdrowo Ci się chowa i jak najwięcej spokojnych, słonecznych dni :ico_tort: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent:

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

30 sty 2009, 21:27

Fioletowa Ania, no to nie zapłaciłaś dużo :) Gratuluje udanych zakupów.
Ja za łóżeczko, materacyk i przewijak zapłaciłam około 440zł.

[ Dodano: 2009-01-31, 14:08 ]
Hej dziewczyny :)

Ja tylko sie witam i zmykam. Sprawdzam czy zdjęcie mi działa .. i.. działa !!huraaa !! wkońcu mi się udało ;P No wiec to mój brzuszek :-D Zdjęcie robione we wtorek :-) Później popracuje nad avatarkiem.

Miłego dnia wam życze :*

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

31 sty 2009, 16:52

witam :-D

ale pustki tu u nas , a ja chora leze i nawet nie mam co poczytac :ico_nienie:

Anulkaa, sliczny brzusio taki zgrabniutki ale wiedze ze nogi tez niczego sobie :ico_brawa_01: chyba duzo nie przytylas??

a ja juz znacznie lepiej tylko tych sil nie mam :ico_zly: starsznie zmeczona jestem ale to jest niestety skutek uboczny antybiotyku :ico_zly: :ico_zly:
i cos mnie brzuch pobolewa tak jakos dziwnie zaklowa, sama nie wiem co to znaczy,
a ja dzisiaj jestem slmiana wdowa :ico_placzek: adam wyjezdza do wroclawia dzieci odwiesc i dopiero bedzie w poniedzilaek wieczorem :ico_zly: no i sama zostaje, dotego chora wiec nawet nikogo nie odwiedze ani sama nikogo nie zaprosze :ico_zly:

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

31 sty 2009, 16:55

Anulkaa śliczny i mały brzuszek:)

Ja dziś trochę posprzątałam w domu a teraz odpoczywam. Przez ostatnie dni mam mniej energii i szybko się męcze ale na to wpływ może mieć też pogoda. Ja jestem niskociśnieniowiec a jak jeszcze jest taka pogoda jaką mamy przez ostatni czas to chodzę senna :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-01-31, 16:01 ]
adka a długo musisz jeszcze brać ten antybiotyk?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość