Awatar użytkownika
ivkaJ
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 115
Rejestracja: 11 lut 2008, 18:56

25 mar 2008, 19:37

CZESC DZIEWCZYNY!!!
CHCIALAM SIE TYLKO PRZYWITAC Z WAMI PO śWIęTACH
MAM NADZIEJE ZE BYLY DLA WAS UDANE :-D
JAK PRZECZYTAM CO PISALYSCIE TO SKOMENTUJE, NARAZIE NIE MOGE BO MOI FACECI DOPOMINAJą SIE UWAGI :ico_noniewiem:
MILEGO WIECZORKU PAPA

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

25 mar 2008, 19:52

Anitko Lepsze od lacicu przy antybiotyku jest dicoflor w kapsułkach, małe dzieci lepiej go przyswajają, jak tosia była ostatnio chora to jej dawałam i nie miała rozwolnienia a poprzednim razem jak brała ten sam antybiotyk to jednak miała. Na kaszel- zalezy jaki suchy czy mokry? na suchy syrop typu diphergan albo eurespal 2x dziennie , raz przed drzemką a raz przed snem, Tosia miała przy wadze 6,5 2,5ml. Ale tego nie wolno dawac przy mokrym. Przy mokrym kaszlu, 2x dziennie mukosolwan, rano i koło 13, ( nie wolno po 16) do tego zyrtec albo Claritine( ale t jest na recepte) tak po 3-4 krople dwa razy dzinnie. Do tego pulmex baby masc do smarowania i jedna koszulka więcej inć normalnie. Dodatkowow oklepywać ruchami od dołu do góry pare razy dzinnie i regularnie ściagac katar. U nas pomogło :-D

aga ale wiesz nifuroksazyd to tez antybiotyk, tyle że sie nie wchłania ,ale w przwodzie pokarmowym działa jak inne więc tez trzeba min 5 dni i osłone, nie wiem czy jest sens jak Julcia nie ma objawów jakiegoś zatrucia. MOże wystarczy np. ibuprom bo to i na gorączke i przeciwzapalnie. Ale nie chce niczego sugerowac bo sama pamietam że u Tosi stchórzylam i dałam antybiotyk , a teraz troche ząłuje bo to był wirus.

My pospałyśmy popołudniu chyba przez tą pogode, ledwo ją dobudziłam, teraz idziemy się kąpac, mam andzieje, ze będzie chciała spać w nocy...

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

25 mar 2008, 22:06

Pruedence, ale Ty jestes madra :ico_sorki: Zazdroszcze troche takiej wiedzy. :ico_wstydzioch: Ale super, ze Cie mamy na forum, to zawsze cos doradzisz :ico_brawa_01: Zdjecia super!!!

U nas tez nie bylo takich typowych swiat. Tylko jeden dzien, bez rodziny, to tak jakos dziwnie. :ico_noniewiem:

Zbieram sie na silownie :ico_haha_01: zobaczymy jak mi pojdzie. :ico_oczko:

Buziole dla Was i dzieciaczkow!!! Niech szybko zdrowieja, Pociechy nasze!!!

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

25 mar 2008, 22:16

Hej...sory, że się wtrącam...zajrzałam przypadkowo zobaczyć Wasze maluszki...bo jakoś tak mnie wzięło na wspomnienia...
Pruedence...a ja wiem, że eurespal owszem 2xdziennie, ale najpóniej do 17, bo on działa wykrztuśnie i na noc się nie powinno dawać...Ale nie chcę być niegrzeczna i się mądrzyć, może jest kilka teorii

A maluszki macie śliczne i kochaniutkie!!!

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

25 mar 2008, 23:57

No naprawdę zdjęcia rewelacyjne. my wypoczeliśmy, w końcu bez jeżdżenia od jednych do drugich, tylko kulturalnie jeden dzien u teściów, drugi u rodziców i do reszty rodziny nie chodzilismy. Amelcia cały czas chce siedzieć i się złości, kiedy leży. Nawet sama próbuje podnosić się z leżenia, choć jeszcze jest to dosyć nieporadne. ale muszę się pochwalić, że od wczoraj nauczyła się robic kosi kosi łapci i celowo to robi i patrzy na nas i trzeba chwalić. Po kilku godzinach mam już dosyc, ale chwalę. Odkad usiadła, to siedzi i w wannie i niestety wszysytko pływa, bo chlapie i się śmieje w glos. A z tymi zabawami manualnymi, to się tak cieszę i jestem z niej taka momentami dumna. Zresztą jak każda mama, kiedy dziecko się uczy nowych rzeczy. Najfajniesze były popisy u rodziny, bo o ile papa robi, kiedy ja robie, to kosi kosi kiedy ja poproszę i to bez pokazywanie. Też zaczęła w końcu jeść jak należy. A w niedzielę chrzciny, co już przeżywam i chucham by nie złapała czegoś do tego czasu.
Dziewczyny wspołczuję choróbska. ale wasze dzieci są dzielne. Wy też, a może zwłaszcza wy. Na pewno już niedługo sie poprawi. Trzymam kciuki
Kacperek ma już 8 ząbkow. To znaczy jeśli tak, to super.
A jutro stawiamy wielkiego :ico_tort: wszystkim i szczególnie :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: Amelci Karolinki.

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

26 mar 2008, 00:04

Jeju dzieki:)
daje Lakcid co do syropku to Mucosolwan tylko problem z czyszczeniem noska bo grucha ktora mam nie jest najlepsza a Kacper reaguje agresywnie na jej widok. ale po smekcie odpukac jest ok czyli 0 kup. zeby tylko nie skonczylo sie to dla odmiany zatwardzeniem...
tak myslałam że dobrze by bylo czyms nasmarowac piers i oklepac tylko nie zabardzo wiedzialam jak sie do tego zabrac...
Kacper niedawno dopiero zasnal ale byla walka w łuzeczku i łuzku bo uzywałam roznych metod... on mnie wykonczy :ico_placzek: po kim on to ma...

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

26 mar 2008, 06:06

Anita, badz dzielna!!! Ani sie obejrzysz, a kacper bedzie zdrowy.

Zborra, dzieki za odwiedziny. A Hanusia juz taka duza :ico_szoking:

Yvone, na pewno chrzciny beda udane i wszystko pojdzie gladko. Oby tylko Amelka była zdrowa. I brawa ogromne dla niej za kosi kosi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Jak ja tego nauczyłas? Ja cwicze z Szymkiem juz tyle czasu i nic :ico_noniewiem: No i oczywiscie wszystkiego naj naj naj na 7 miesiecy!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: dla naszych dwoch pieknych Amelek!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

A ja wrocilam z silowni. Wymeczona troche ale szczesliwa, bo w koncu czuje ze mam jakies miesnie :-D W piatek powtorka z rozrywki, ale w czwartek jest klasa kwando wiec moze sie tez przejde :ico_haha_01: Idzie lato, trza sie wziac za siebie :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

26 mar 2008, 10:21

Czy wszystkie dzieciaczki tutaj mają już ząbki? u nas cichosza i nie zapowiada sie zeby cos wyszło :-D z jednej strony to dobrze bo cycochów mi nie gryzie :ico_oczko: za to robi postępy w chodzeniu jak stoi przy łóżku to się puszcza i przez 2-3 sekundy sam stoi róbuje też iść wzdłuz łóżka ale to mu narazie kiepsko wychodzi kupiła bym mu chodzik ale mam za mało miejsca w domu wiec muszę odpuścić a szkoda bo zasuwal by pewnie jak szalony.

W święta najadł się jajeczek kiełasek i babek :ico_brawa_01: wogóle to najlepiej smakuje mu dorosłe jedzenie tzn ziemniaki mięso z rosołu i marchewka a moich papek to wcale juz nie chce a jak widzi chleb to piszczy z radości ostatnio codziennie na śniadanie zjada pół kromki chlebka z masełkiem :-D

79anita do noska najlepsza jest "nose FRIDA" u mnie to kosztuje 26 zł ale jest rewelacyjne przykladasz do noska i ciągniesz swoimi ustami i gilki wychodzą ja tego używałam i jestem zadowolona

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

26 mar 2008, 10:53

ale te dzieciaczki robia postepy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: moja Amelcia tez robi kosi kosi, i nawet jej sie zdazylo juz zrobic samej, wczoraj mialam takiego dola, wrocil moj maz i poszlismy do znajomych Amelka dala taki popis, chyba dlatego ze drugi zabek nam przebil to jest inne dziecko :-D , tak sie wyglupiala, sama nakrywala sie tetra (ona mysli ze jej wtedy nie widac) a my niby jej szukalismy a ona sie tak chichotala az zaczela sie zanosic smiechem, a jak sobie sciagala tetre to byla przeszczesliwa normalnie inne dziecko takie radosne i to tak szalala az do 21 a ona o 20 juz nam zasypia, wiec po 21 zjadla cala flache mleka, ja juz jej daje 210 i padla spac, ale po takich szalenstwach to sie nie ma co dziwic :ico_noniewiem: i ja sie troche rozerwalam i bylo fajnie :-D

Amelka jest na etapie obracania sie od mebla do mebla i na pleckach jak lezy to tak wysoko podnosi pupe, ale to komicznie wyglada bo ona tak np,lezy i raz za razem pupa w gore, jakby cos cwiczyla :ico_haha_01:

[ Dodano: 2008-03-26, 09:54 ]
aha my mamy chodzik ale nie wiem czy bede go uzywac, miejsca mam tez malo to raz a po drugie ona sie nie rwie do stania wiec wszystko w swoim czasie

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

26 mar 2008, 11:04

dla przesłodkich i bardzo zdolnych Amelek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_tort: :ico_tort: :ico_buziaczki_big:

a to numer... nie wiedziałam, że ten nifuroksazyd to też antybiotyk :ico_szoking: , wczoraj dostała Julia dwie dawki i teraz nie wiem- dzisiaj jej nie dałam, czy ja mogę to przerwać???, bo przestała gorączkować i ją obsypało czyli miała trzydniówkę... daliśmy dzisiaj mocz do badania, ale dziecko jest już całkiem inne- pogodne i zachowuje się już normalnie- chichocze, bawi się i nie płacze...ufff

Kasia Julia nie ma jeszcze ani jednego ząbka i też jeszcze nic specjalnego go nie zapowiada :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość