Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

gdzie zaskarżyć pracodawcę

25 mar 2008, 14:32

w październiku i w listopadzie dostałam od pracodawcy pieniądze za urlop wypoczynkowy (725,04zł łącznie), do tej pory nie dostałam od nich pita. Dzwoniłam do nich kilkanaście razy. Za każdym razem nie mieli czasu żeby to sprawdzić. Dziś po raz enty dzwoniłam tam i dowiedziałam sie że to tylko przeoczenie (rozumiem można przeoczyć pracownika prezbywającego na urlopie w dużej firmie, ale w tej nie licząc szefostwa jest zatrudnione 5osób), na moje pytanie kiedy w końcu dostanę ten pit, szefowa stwierdziła że to musi trochę potrwać i jak mi sie nie podoba to mogę złożyć skargę. Nie powiedziała mi tylko gdzie...... i właśnie tu jest moje pytanie. Gdzie można zaskarżyć pracodawcę?

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

25 mar 2008, 17:23

Pracodawca ma obowiązek dostarczyć Ci pit do końca lutego,tak mówią przepisy.
Jeśli chodzi o skargę to nie wiem dokładnie gdzie można ją składać,może zadzwoń do Państwowej Inspekcji Pracy-powinni Ci powiedzieć co w Twojej sytuacji przysługuje,jakie odwołania itp,ile trwają takie procedury.Musisz przecież do końca kwietnia rozliczyć się z Urz.Skarbowym!

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

25 mar 2008, 18:15

dokładnie ,zadzwoń lub odwiedź Państwowa Inspekcje Pracy....jeszcze ewntualnie osobiscie porozmawiac z szefem ,ale zeby interwencja byla natychmiastowa a nie z ociaganiem sie

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

25 mar 2008, 20:40

Ewcik, zaskarżyc może pracodawcę w Państwowej Inspekcji Pracy....

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość