Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

06 lut 2009, 16:17

delicja, zgadza się, przez pierwsze osiem lat jest dopłata do odsetek.

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

06 lut 2009, 19:16

Oglądałam niedawno program na ten temat i dopłata do odsetek trwa przez pierwsze 8 lat spłaty kredytu,spłacają 50% odsetek. Przy racie 2500 zł dopłacają ok 1000 zl tak mniej więcej. Ale (oczywiście zawsze musi być ale ) należy spenic określone warunki:



Kto może skorzystać z kredytu preferencyjnego?

-małżeństwa
- osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno dziecko (małoletnie, starsze, uczące się- do ukończenia przez nie 25 roku życia
-bez względu na wiek dziecka – jeśli rodzic pobiera na nie zasiłek pielęgnacyjny).
-osoba składająca wniosek nie może posiadać prawa własności lub współwłasności do nieruchomości mieszkalnej. W przypadku najmu mieszkania lub posiadania spółdzielczego lokatorskiego prawa do mieszkania można podpisać umowę kredytu preferencyjnego, ale pod warunkiem zobowiązania się do odstąpienia od umowy najmu i wyprowadzenia się z wynajmowanego lokalu. W drugim przypadku mamy z kolei do czynienia z wypowiedzeniem członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej.

-Powierzchnia nieruchomości nie może przekroczyć 75 metrów kwadratowych dla mieszkania i 140 metrów kwadratowych dla domu.

-Kredytem preferencyjnym można sfinansować nieruchomości dla którym koszt nabycia lub budowy nie przekracza kwoty stanowiącej iloczyn mnożnika 1,3 oraz powierzchni użytkowej mieszkania lub domu i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej, obowiązującego dla lokalizacji nieruchomości, na którą ma być udzielony kredyt preferencyjny. Ten wskaźnik jest określony dla danego województwa i należy go sobie znaleźć.

My chcielismy skorzystac z takiego kredytu ale nie stety mamy prawo własnościowe do domu, którego nie chcemy sie zrzec i kiszka. Ze znajomych jak narazie nikt nie skorzystał, bo jak widać obwarowania są spore.

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

25 lut 2009, 23:45

Moja koleżanka zastanawiała sie nad takim kredytem. Ale wybrała inny gdyż okazał sie korzystniejszy. Spójrzmy na to z większej perspektywy. Co będzie za te 8 lat? Rata nie zmaleje a wręcz nam wzrośnie o te 50% odsetek. Taki kredyt banki i to nie wszystkie przyznają tylko w PLN. Najlepiej iść do kilku banków i porozmawiać, zapytać o ofertę. Koleżanka podpisała umowę w jednym z bankow, który dawał preferencyjne % dla bankowców.
Jeśli coś jest "za darmo" to nie znaczy, że nic lepszego na rynku nie ma.
Powodzenia w doborze kredytu.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość