Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

14 lut 2008, 10:35

Myślę że nie musisz

Fila18
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2009, 12:03

07 lut 2009, 12:17

Witam. Ja mam pytanie w podobnej kwestii. Moja córka za kilka miesięcy przystąpi do I Komunii Św. , jestem z Jej ojcem po rozwodzie 7 lat. Ojciec dziecka utrzymuje sporadyczne kontakty (Srednio raz w miesiącu) Z jego rodzina nie utrzymuje żadnych kontaktów. Nie jesteśmy też w nowych związkach. Nasze kontakty w sprawie dziecka są bardzo oficjalne. Zamierzam zorganizować po Komunii uroczysty obiad w restauracji . Chciałabym zaprosić moją i jego najbliższą rodzinę. I oczywiście Ojca dziecka. Nie chce zeby Ojciec partycypował w kosztach obiadu, wolałabym żeby kupił dziecku jakiś prezent. Czy wypada na zaproszeniu napisać imię dziecka z mamą czy samo imię dziecka. Chodzi o to że ojciec dziecka otrzyma też zaproszenie. Jak najlepiej to zorganizować, proszę o poradę.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

08 lut 2009, 13:02

Fila18, trudna sprawa ,ja kupowalam gotowe zaproszenia ,i tam zawsze bylo ze my tzn rodzice maja zaszczyt zaprosic kogos tam na uroczystosc .... wszystko zalezy jak rodzina jego podchodzi do tematu ,bo jak maja byc klotnie to lepiej zrezygnowac z pomyslu i zaprosic tylko ojca dziecka ....sadze ze fajnym pomyslem moze byc jak ty i dziecko osobiscie wybierzecie sie do ojca i jego rodziny i tam dacie osobiscie zaproszenia ,koniecznie z konkretna odpowiedzia czy przyjda na uroczystosc ...wiadomo ze musisz wiedziec dla ilu osob masz zamowic obiad, a najwazniejsz aby dziecko wiedzialo czy oni rzeczywiscie przyjda...

inezka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 55
Rejestracja: 22 wrz 2011, 16:10

11 mar 2012, 14:53

kara378, ja zrobiłam w pizzerii,było ok.moj były mąz płacil za swoich gosci ja za swoich,w koncu to ja z nim sie rozwiodlam,a nie z cala rodzina,nasze rodziny zachowywaly sie wobec siebie bardzo poprawnie :ico_oczko:
to dobrze,ze wasze rodziny w tym uczestniczyly, u mnie tak nie bedzie niestety
babcia wnuczki nie widziala chyba 5 czy 6 lat,ojciec 3, chrzesny z zona niby byly raz niedawno chcialam odswierzyc relacje,aby dziecko mialo i tamta rodzine,ale skonczylo sie na tym,ze chyba przyjechali na zwiady jak zyje,co mam czy czego sie dorobilam,ja jeszcze cos dzwonilam,ale od nich cisza,wiec niech sie po.caluja w d...
w ogule sie zastanawiam czy na komunie zaprosic jak o dziecku nie pamietaja

Tatiana11
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 14 cze 2014, 17:50

Re: I Komunia Święta a rodzice po rozwodzie..

11 wrz 2015, 09:15

warto udać się po poradę na portal http://wspolnedzieci.pl tutaj można dostać różne darmowe porady od specjalistów na tematy związane z rozwodem

mika1
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 29 paź 2015, 17:15

Re: I Komunia Święta a rodzice po rozwodzie..

31 paź 2015, 18:07

Ksiądz nie będzie robił przeszkód.

bozena96
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 05 lut 2016, 16:33

Re: I Komunia Święta a rodzice po rozwodzie..

03 mar 2016, 14:22

Mam super pomysł na prezent komunjiny http://www.artess.pl/sklep/zestaw-odlew ... ietej.html tanio a ślicznie i zostanie na długie lata

Apollog
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2016, 02:04

Re: I Komunia Święta a rodzice po rozwodzie..

05 mar 2016, 02:14

Z tymi zaproszeniami to trochę sztuczny problem. Najprościej napisać imię dziecka, że zaprasza na swoją I komunię i uroczysty obiad po niej. Niestety, są momenty w życiu, kiedy musimy się zmierzyć z byłym mężem i jego rodziną nawet, jeśli bardzo tego nie chcemy, bo Ci ludzie nic dla nas nie znaczą. Pocieszające jest to, że komunia to chyba ostatni taki moment, na bierzmowaniu dziecka obydwoje rodzice nie są niezbędni. W kwestii ślubu zadecyduje już nasza dorosła latorośl, kogo chce w tym dniu a kogo nie.

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: I Komunia Święta a rodzice po rozwodzie..

29 cze 2018, 13:28

A ja się zastanawiam co do komunii ma rozwód rodziców? To jest święto dziecka i rodzice powinni jako dorośli stanąć na wysokości zadania i nawet jeśli się serdecznie nienawidzą to tego jednego dnia mogą się chyba poświęcić i nie rzucać w siebie mięsem. Jedno co, to osobiście urządziłabym taką komunię na neutralnym gruncie, gdzieś w restauracji, a temat zapraszania gości pozostawiłabym w dużej mierze dziecku. W sensie kogo chce ze str mamy, kogo chce ze str taty.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość