Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

grzybica stop u dzieci

09 lut 2009, 12:41

Witam.
Zauważyłam ze od jakiegoś czasu łuszczą sie stopy dla mojego niespełna 3 letniego synka.
Na początku myslalam ze za dlugo siedzial w wodzie i sie dlego takie porobily, ale teraz patrze ze nawet jak sie nie kapie to mu sie normalnie łuszczą.
Czy to jest mozliwe zeby zlapal gdzies grzybice?? A moze to od czegos innego??
Ni wiem za bardzo co z tym robic , chyba powinnam z tym zglosic syna do lekarza.

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

09 lut 2009, 13:02

siunia, z doświadczenia wiem, że tak się dzieje ze stopami, które zbyt długo są uwięzione w butach - czy to na dworze, czy w domu. Dlatego tak ważne jest, aby obuwie domowe było przewiewne, wskazane są paputki a'la sandałki. Dziecko powinno też chodzić boso, aby stópki odpoczęły. I oczywiście skarpetki wyłącznie z naturalnym materiałó - wełna, bawełna. Takie łuszczenie może też być spowodowane alergią lub po prostu grzybicą (choć wątpię, aby Twój synek akurat taką złapał). Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem.

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

09 lut 2009, 13:33

malgoska, wlasnie on w butach na podworku jest moze max godzine dziennie, a w domu w ogole nie nosi obuwia, skarpetki tylko a czasem w ogole na boso, ostsnio sciaga je,
Kurcze ale chyba te stopy go nawet nie swedza bo nie widze zeby sie drapal , no chyba ze te sciaganie skarpetek cos wskazuje, ale wczesniej tez sciagal

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

09 lut 2009, 13:54

siunia, a może ma przesuszoną skórę na nogach (ja tak kiedyś miałam), spróbuj mu kilka dni smarować kremem nawilżającym albo oliwką

lilo

09 lut 2009, 14:10

siunia, ja bym skontrolowała to u lekarza - grzybicę bardzo łatwo złapać - chociażby na basenie, a jeśli ktoś w rodzinie ma to tym bardziej. Jak się okaże że to nie to - będziesz spokojniejsza,a gdyby się niestety okazało że to grzybica - szybciej sobie z tym poradzicie. Zaniedbanej ciężko się pozbyć...

Awatar użytkownika
Mama Lenki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 70
Rejestracja: 02 lut 2009, 23:40

09 lut 2009, 15:38

siunia, ja też uważam, że stópki mogą być przesuszone. Można spróbować smarować oliwką przez kilka dni. Jak nie zadziała to dla spokoju idz do lekarza, pozdrawiam!



Za 6 dni Lenka skończy 4 miesiące:)

Awatar użytkownika
siunia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5366
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

10 lut 2009, 10:39

maz byl w aptece i kazali jednak sie zglosic do lekarza , wiec umawiamy sie na wizyte

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość