basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

26 mar 2008, 10:26

zuzia tez dostala rumien jeszcze w szpitalu od chusteczek jednorazowych, i tez kazano nam ja myc w nadmanganianie i wszystko slicznie zeszlo. ja mam teraz inny problem zuzia znow nie umie napic sie mleka z piersi :ico_placzek: tak sobie tylko go ciumcia a potem taka niedojedzona biednamoze ona w tym czasie cos sie tam napije , wszystko wypluwa :ico_olaboga: a mam tyle mleka ze mi leci samo i nie moge zatrzymac, dziewczyny moze macie dobra technike przystawienienia dziecka do piersi, zawsze jak jest polozna to zuzia pijei nigdy nie moge jej pokazac ze nie chce.dzis idziemy z zuzia na spacer na balkon na 10 minut, wczoraj bylismy na 5 ale po 2 weszlismy do domku bo zuzia strasznie sie rozplakala jak ja ubieralami nie chcialam zeby plakala na dworze, ona nie cierpi ubierania.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

26 mar 2008, 10:31

basiu Marcelek tez nie chcial ciagnac piersi, teraz karmie go przez kapturki sylikoowe i pieknie je, moze sprobuj

[ Dodano: 2008-03-26, 09:32 ]
a jak mu daje sama piers to sie strasznie denerwuje i wypluwa

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

26 mar 2008, 10:43

no zuzia przez kapturki tez nie chce jesc, i tez wypluwa wszystko jakis czas sciagalam pokarm i chociaz raz dziennie dawalam jej z butelki ale pediatara mi to odradzila bo podobno dziecko wtedy bardzo szybko rezygnuje z piersi i domaga sie butali tak dlugo jak tylko moze a ja nie moge sluchac jak ona tak placze bo mi jest jej zal.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

26 mar 2008, 11:13

nie smarowac w tym czasie skory oliwka bo ona utrudnia znikanie krostek bo zamyka pory.

wogóle połozna mi mówiła, że lepiej nie smarować dziecka oliwkami bo zamykaja pory i skóra nie odycha i lepiej zastosowac krem np bambino. wiecej z kremem jest zabawy ale...
Ja tez karmię przez nakładki bo brodawki am za małe zeby Kubus je złapał. Choc i tak musze go dokarmiac bo chyba mam za mało pokarmu i polezy tak z pół godzinki i od nowa szuka cyca.
A dzis noc mielismy słabą. Mały był strasznie niespokojny a wczesniej 4 razy zwrócił pokarm :ico_placzek: i tak do 1 w nocy stękał , prężył się poxniej usnął na 3 godz. Chyba po bananie, którego wczoraj zjadłam?? Sama niewiem?! Może po mleku??!

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

26 mar 2008, 12:46

lalunia pisze:nie wiem co to jest i oczka jej ropieją grrrrrrrrrrrr
Mojej tez ropieja i juz mamy drugie kropelki do oczu a jak one nie pomogą to pewnie będzie to zatkany kanalik łzowy (dokładnie ropieje jej tylko jedno oczko)
Lalunia. ja bym na twoim miejscu spróbowała jogurta. Moze nic jej ni ebędzie a co do skazy to nie jedz mleka i moze będzie ok. Mój kubuś też miał skazę i prawdopodobnie julka tez ją moze mieć. Narazie jadam jogurty i jest ok. A co do uczulenia na kosmetyki to my tez nie możemy nic używać bo mała wysypana jest i to ją swędzi. Kąpiemy w oilatum i smarujemy maścią cholesterolową i jest ok. Zresztą nasza mała ma AZs to sa takie czerwone plamki swędzące a jak Twoja ma krostki to nie wiem czy tez tak można.

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

26 mar 2008, 13:02

widzicie jak to jest jak bylysmy w ciazy to sie martwilysmy ze sie maluchy za malo ruszaja itp. i tak sobie myslalam ze jak juz mala bedzie z nami to bede spokojniejsz,a tu prosze jak nie brzuszek to malej tez troszke oczko ropialo i tez m delkatne krostki i tak pewnie bedzie jeszcze dlugi czas

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

26 mar 2008, 13:02

Jeżeli chodzi o ropiejące oczy to najlepiej je przemywać gazikiem zamoczonym w zwykłej gorzkiej herbacie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

26 mar 2008, 13:46

dzis bedzie u mnie polozna to cos poradzi na wszystko, mowilam jej o ropiejacych oczkach , powiedziala ze cos przywiezie na to od pani doktor
pisze jedna reka bo ... zgadnijcie co mam w drugiej? wlasnie... Toska daje popalic, nie chce spac beze mnie
ma tez klopot z piciem z cyca prawego, z lewego ciagnie jak wsciekla ale jeden to za malo choc mam duzo pokarmu, z drugiego sciagam i zamrazam, moze sie przyda, nie wiem dlaczego prawego nie chce ssac :ico_puknij:
boje sie przemywac jej ten kikut pepowinowy, cos sobie naruszyla i poleciala jej krewka, zauwazylam przy przewijaniu troche wyschnietej krwi, kiedy to odpadnie?????? :ico_olaboga:

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

26 mar 2008, 14:56

mojej zuzi kikutek odpadl po 5 dniach,tyle ze tutaj jest inaczej nie kaza przemywac zadnymspirytusem tylko delikatnie wacikiem namoczonym w wodzie i przy kapieli tez normalnie moczyc,bylam troszke wszku jak mi wszpitalu tak nakazali i jak mi ja polozna kapala to normalnie pepuszek zamaczala wiec j tez tak robilam i po 5 dniach odpadl,teraz juz wszystko slicznie wyglada

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

26 mar 2008, 15:06

a Marcelkowi jeszcze nie odpadł, ale już się wiecej rusza i mam nadzieje ze lada moment odpadnie

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość