doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

Anemia

11 lut 2009, 12:32

mam pytanie do mam dzieci z anemią

Jakie są objawy?

ostatnio (po świętach bożego narodzenia) myślałam, że Kinia ma alergię skórną i odstawiłam silne alergeny, do dziś nie dostaje mleka - nawet modyfikowanego, kakao, jajka itp.
do do dziś ma szorstka skórę - plamek brak,

w tym roku zdarzyło jej się 3 razy że leciała krew z nosa, nie ma apetytu.

czytałam że to mogą być objawy anemii...

dzisiaj jadę z nią do lekarza na 20.

Czy dzieci, które mają anemię, mają takie objawy? a może są też inne, a ja nawet nie pomyślałam, że to może być anemia...

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

11 lut 2009, 20:30

doris u Matiego lekarka podejrzewała anemie bo byl blady. poza tym objawow za bradzo nie mial innych objawow. badanie krwi wykazalo minimalnie obnizone zelazo. lekarka zalecila pdawanie witamin z zelazem. ciezko jest znalezc takie w syropie. mati dostawal marsjanki do ssania. choc sa od 3lat. w koncu stwierdzilam sama ze jezeli ma dobry apetyt i zadnych innych dolegliwosci to nie potrzebuje innych zrodel zelaz poza jedzeniem. ale to roznie jest. najlepiej zrobcie badania. najwazniejsze znalezc przyczyne. daj znac co powiedzial lekarz!!

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

11 lut 2009, 21:53

no to byłam u lekarza, mamy skierowanie na pobranie krwi i badanie moczu - jutro idziemy, więc się wszystko okaże

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

11 lut 2009, 21:54

doris, zycze powodzenia. daj znac jakie wyniki. najwazniejsze to zeby wiedziec co dolega!!

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

12 lut 2009, 10:49

doris, witaj....mam podobny problem..

U nas było to tak...
Bylismy na szczepieniu...wspomnialam p.dr. ze mala nie ma apetytu...po badaniu stwierdzila,ze mala jest bardzo blada.I dala nam skierowanie na badanie krwi.Okazalo sie,ze to anemia.Przepisala zelazo,wit.B6 i kwas foliowy...zalecenia;raz dziennie po 2 ml zelaza i po pol tabletki witaminy i kwasu przez miesiac...
Po tym czasie zglosilismy sie ponownie...i co sie okazalo...mala nadal ma anemie...a co gorsza...wyniki wyszly jeszcze gorsze....tzn.jeszcze nizsza hemoglobina.
Teraz podaje jej tylko zelazo z tym ,ze 2 razy dziennie po 2 ml,przez 6 tygodni.
Zobaczymy....


A jezeli chodzi o objawy...no to ten brak apetytu mnie zaniepokoil,bo to ze byla taka blada tlumaczylam sobie taka jej uroda :ico_noniewiem:

Zrobisz badania...bedziesz wiedziala...za wczasu nie ma sie co stresowac.
Daj znac jak beda juz wyniki... :ico_oczko:

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

12 lut 2009, 13:51

na pobieraniu krwi, było ok, Kinia z zaciekawieniem patrzyła co pielęgniarki robią (były dwie) zaczęła płakać dopiero jak wyjęły igłę i musiałam jej przycisnąć to miejsce by dalej nie sikała krew. dostała kororowy plasterek i już była happy :)

potem godzinę czekałam na dermatologa, bo tak miałam umówioną wizytę, a Kinga szalała z zabawkami :-D

generalnie jutro po 12 będą wyniki, a na wizytę u pediatry jesteśmy umówione na poniedziałek, ale jak wyniki będą bardzo złe to oni dzwonią.

co do szorstkości skóry, dermatolog stwierdziła, że to raczej od zimy, że grzeje się w mieszkaniach itp. albo faktycznie od anemii (co się potwierdzi w wynikach badań) dostałyśmy receptę na maść robioną, a jakby się coś działo, to mamy znowu przyjść. to raczej nie alergia pokarmowa :ico_sorki: mamy zacząć wprowadzać nabiał i inne odstawione alergeny i obserwować

tomulek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:52

dobre rady

17 mar 2009, 16:54

dzien dobry bardoz duzo informacji znalazlem na stronie www.abcanemia.pl/pytania serdecznie polecam

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

17 mar 2009, 17:07

jeszcze nie robiliśmy badania krwi,ponieważ mała ma zapalenie oskrzeli...jak ja wykuruję to zbadamy poziom hemoglobiny...i czy w końcu zwalczyliśmy anemię...oby :ico_sorki:
dam znać ....

[ Dodano: 2009-03-17, 16:10 ]
tomulek, a ja nie polecam... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Jadzia
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2986
Rejestracja: 14 sty 2009, 14:22

18 mar 2009, 15:36

doris, i jak?
Chyba muszę iść z moją niunia do innego pediatry i zrobić jej badania. Ostatnio coraz mniej je i od wakacji ma takie problemy ze skórą.........ale moja lekarka, ostatnio stwierdziła że widocznie taki jej urok :ico_puknij:.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość