Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

26 mar 2008, 15:09

Naszemu Kubie tez dzis odpadł pępuszek. W kąpaniu tez go moczylismy a po kąpaniu wodą utleniona kazano nam nakrapaic az się zapieni.
Lalunia u mnie tez dzidzi ciagnie tylko z lewego cyca a z prawego musze odciagać.
A co ile dziecko powinno robic kupki.?? Bo u nas ostatnia była dzis o 1 w nocy i tyle. a on je i je i nic nie robi w pieluszkę.

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

26 mar 2008, 16:12

zuzia tez woli jendego lewego cyca prawego nie chciala w ogole przez 5 dni ale daje jej i troche pije, ja tez sciagam pokarm bo mam go bardzo duzo ale wylewam , i tez wlasnie trzymam zuzke na rekach bo chyba za duzo zjadla i cos ja meczy ale nie placze, dziewczyny czy waszym dzidziusiom zostaje na jezyku mleko??? wyglada jak zwazone???? zuzi tez jeszcze nie odpadl pepek i tez jak jej przemywaz spirytusem to czasami pojawi sie krew ale polozna mowi ze to nic ze dziecka wcale to niew boli....

[ Dodano: 2008-03-26, 15:16 ]
w ogole mam czasami problem zeby ja nakarmic wygina sie do tylu, glowe tez, a zaraz jak sie obudzi to placze a jak ja przebieram to krzyczy strasznie nie wiem czy to normalne??? nawet polozna sie zastanawiala dlaczego od razu placze, ach i jeszcze jedno jak polyka mleko na samym poczatku to wydobywa z gardla taki dziwny odglos jak by cos jej tam przeszkadzlo :ico_olaboga: ale potem juz ok

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

26 mar 2008, 16:32

I co ile karmicie swoje maleństwa??Bo u mnie co 2 godziny i to tak łapczywie lapie jakby nie jadł z pół dnia.

[ Dodano: 2008-03-26, 15:33 ]
Chyba z tego wszystkiego kręgosłup mi wysiądzie bo siedze z nim jakąś godzinę, bo oczywiście to sobie uśnie a to sobie leży i tylko trzyma cyca. U was tez tak jest??

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

26 mar 2008, 17:15

lalunia pisze:boje sie przemywac jej ten kikut pepowinowy, cos sobie naruszyla i poleciala jej krewka, zauwazylam przy przewijaniu troche wyschnietej krwi, kiedy to odpadnie??????
nic się nie bój. Przemywaj przy kazdej zmianie pieluszki - u nas też zawsze na pieluszce była krew a pępuszek odpadł około 2 tygodnia.
zirafka pisze:A co ile dziecko powinno robic kupki.?? Bo u nas ostatnia była dzis o 1 w nocy i tyle. a on je i je i nic nie robi w pieluszkę.
Moja na początku robiła tak 2-3 razy na dobe. Teraz ostatnio miala kłopoty z brzuszkiem i nie robiła kupy 4 dni al ejuż się chyba powoli normuje bo już dziś zrobiła jedna kupke.
zirafka pisze: co ile karmicie swoje maleństwa??Bo u mnie co 2 godziny i to tak łapczywie lapie jakby nie jadł z pół dnia.
u mnie też jest jedzonko co 2-3 godzinki tez na początku tak łapczywie je

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

26 mar 2008, 18:10

byla polozna, odwija pieluszke i co??????? nie ma kikuta :ico_szoking: odpadł dzis szok :ico_szoking: pani przemyla , wyczyscila i gotowe
kazala jutro isc do lekarza zeby zobaczyl skore bo te resztki uczulenia plus te krostki na glowie nie podobaly sie i byc moze trzeba bedzie do dermatologa sie zglosic
nie podobala sie jej tez kupka ze niby za luzna a Toska wali wode z pianką i takie grudki hmmmmm moje starsze dzieci tez takie robily :ico_puknij:
karmie mala na rzadanie czyli czasem co godzine a czasem co trzy, zalezy jak jej sie chce :ico_haha_01:

laski co z becikowym? placi opieka czy zus? slyszalam ze tysiaka opieka i tysiaka zus :ico_noniewiem:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

26 mar 2008, 19:04

lalunia pisze:byla polozna, odwija pieluszke i co??????? nie ma kikuta odpadł dzis szok pani przemyla , wyczyscila i gotowe


a powieidz, ten kikut sie ruszal, czy byl sztywny?Twoim zdaniem mocno sie trzymal?

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

26 mar 2008, 20:57

Opieka płaci tysiac dla rodzin, które uzyskały cos ponad 500 zł dochodu na czlonka rodziny. A ZUS płaci 1 tys. zł kazdej rodzinie po otrzymaniu przez dziecko PESEL.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

26 mar 2008, 21:05

zirafka pisze:A ZUS płaci 1 tys. zł kazdej rodzinie po otrzymaniu przez dziecko PESEL.
O co chodzi z tym zusem.
U nas opieka płaci becikowe czyli tysiaka i jak ktos ma małe dochody daje drugiego tysiaka. A kiedy daje zus??

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

26 mar 2008, 21:15

Sylwia dobrze piszesz to ja sie pomyliłam.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

26 mar 2008, 21:17

zirafka pisze:Sylwia dobrze piszesz to ja sie pomyliłam.
szkoda bo już myślalam że i zus da jakiegos tysiaka hihihihihihihih

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość