Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

moje ubezpieczenie, a dziecko

28 gru 2007, 15:58

Witam kochane, potrzebuje pomocy, otóż pracuję od jakiegoś czasu na umowę o dzieło i z tego tytułu muszę się sama ubezpieczać, korzystam jednak póki co z możliwości żerowania na składce mojej mamy, która zgłosiła mnie w swoim zakładzie pracy, gdzie wydano mi książeczkę dla członka rodziny, gdyż dobrowolne ubezpieczenie to koszt około 250 zł w miesiącu i jeszcze co miesiąc trzeba do zusu latać po zaświadczenie-teraz jest taniej i łatwiej. Pojawia się jednak problem-co z moją dzidzią?? Czy jest ona leczona przez jakiś okres życia na koszt państwa niezależnie od wszystkiego? bo przecież ubezpieczenie mojej mamy nie obejmie również kolejnego pokolenia, potrzebuję tej informacji, żeby wiedzieć kiedy muszę zacząć się ubezpieczać dobrowolnie w zusie, żeby zapewnić ubezpieczenie mojemu dziecku, czy ktoś może mi podpowiedzieć?

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

25 mar 2008, 16:11

Podłączę się tutaj.

Sytuacja wygląda tak:
Jestem bezrobotna. W zeszłym roku byłam "dopisana do męża" i on miał w książeczce ubezpieczeniowej, że płaci za mnie składki. Jednak od nowego roku zmienił się jego status osoby zatrudnionej i jest teraz współwłaścicielem firmy i nie ma podpisanej umowy o pracę.

Czy któraś orientuje się co muszę mieć przy sobie jadąc na porodówkę? Wystarczą "wyciągi" Michała informujące o zapłaconej składce ZUS za ostatni miesiąc?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

25 mar 2008, 18:27

szczako, mysle ze nalapeij bylobyu zadzwonic do ZUS lub lekarza sie zapytac ...z tego co ja wiem to zawsze wystarczylo ze oplacany jest ZUS,poza tym na pewno maz na kadrowa w pracy a ona takie rzeczy wie :ico_oczko:

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

25 mar 2008, 18:29

mal, tak, lekarza planuję się spytać, ale pomyślałam, że może któraś coś wie :ico_oczko:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 mar 2008, 18:49

szczako, wlasnie problem polega na tym ze to zawsze jest problem :ico_haha_01: wg mnie jak sie nikt nie dopatrzy to jestes "dopisana do męża"ale wiadomo lepiej sie zapytac niz trafic na kogos nadgorliwego :ico_oczko:

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość