dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

13 lut 2009, 08:16

Ewa314, na twoim miejscu jesli takie sytuacje z samochoem beda sie powtarzac i bedziesz miec pewnos ze to on to zadzwon na policje. bedziesz miec potem podstawy jesli bedzie probowal zabrac ci dziecko. co nie jest mozliwe w polskim prawie jesli nie udowodni ci karygodnego zaniedbania

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

13 lut 2009, 09:51

Ewa314, masz oparcie u mamy a to jest bardzo wazne ,sadze ze ona zrobi wszystko by bylo dobrze ,jednakze nie sadze by ojciec dziecka zabral tobie je ,najpierw musialby zalozyc sprawe o ustalenie ojcostwa a z tym wiaza sie koszty ........nie wiem jak to wyglada prawnie ,ale mysle ze jak w szpitalu nie podasz kto jest ojcem dziecka to automatycznie bedzie ze ojciec jest nie znany ,datetgo wczesniej pisalam tobie aby wybrac sie do prawnika ,mozna zadzwonic i zapytac sie ile taka usluga by kosztowala ,mysle ze warto tam pojsc ,bo potem np moga byc problemy bys dostala tzw becikowe ,.... sadze ze napewno tutaj "prym "wioda .Kulcia ,sejana a i Dorotka tez moze pomoc na pewno ...nazwisko na bank dziecko bedzie nosc twoje ,bo to w prawie polskim matka decyduje kto jest ojcem i jakie bedzie nosic nazwisko

a jak oponami piszczy to tez bym sie zastanowila czy nie wezwac policji ...to juz jest necenia ciebie

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

13 lut 2009, 10:03

no Ewa witaj !!!
Baranem sie nie przejmuj ... zawsze jest tak ze krowa ktora duzo muczy mało mleka daje ... zobaczysz ze mu sie znudzi .... jezeli nie podasz imienia i nazwiska dziecka ,a nawet inaczej jezeli nie jestescie małzenstwem to zeby on był wpisany w akt urodzenia musicie isc razem do urzedu stanu cywilnego i tam on przed urzednikiem musiałby uzan dziecko ... innej mozliwosci nie ma ... wiec jesli ty go nie podasz do sadu o ustalenie ojcostwa to on nic nie moze zrobic a w akcie urodzenia mozesz podac tylko imie ojca wiec jak podasz ze to Jan jest ojcem to wpiszą
Jan (i twoje nazwisko )

a z tym paleniem gumy to niech sie wyszaleje chłopak ... znudzi mu sie ... powiedz zeby juz szedł do pracy zeby na alimenty odkładał ....

Musisz byc przed nim nie ugieta to sie odwali .....

Ewa314
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 10 lut 2009, 20:53

13 lut 2009, 17:32

To jesli nie bedzie go ze mną w urzedzie to mam zapisac tylko jego imie tak?a potem moge go podać o alimenty?A jak zrobic aby zrzekł sie praw rodzicielskich?Nie chce aby moje dziecko miało z nim coś wspolnego!!

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

13 lut 2009, 17:37

Ewa314, jesli chcesz alimenty to musisz go podac do sadu o ustalenie ojcostwa. nie musi dziecko wtedy przyjmowac jego nazwiska. jedno z drugim sie nie laczy. prawa rodzicielskie tez ustala sad ktory stwierdza ojcostwo. jesli bedzie sie oiperal albo robil jakies awantury to pewnie ogranicza albo zabiora mu prawa. drugim wyjsciem jest podanie ze ojciec nieznany. wtedy nie naleza ci sie alimenty tylko zasilek z opieki spolecznej -170zł/mc. przypominam ze weszlo takie teraz prawo ze becikowe nalezy sie kobiecie ktora jest pod opieka ginekologa od 10 tyg ciazy

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

13 lut 2009, 18:07

Ewa314, rozumiem ze jestes w bardzo duzym stresie i mam nadziere ze rozumiesz co dziewczyny pisza,jakby co to pisz ,nawet to samo ,az bedzie jasne :-)
dorotaczekolada, i KUlka, wiele przeszly wiec sa bardzo dobrze zorientowane w sprawie

szkoda ze sejana nie moze teraz dolaczyc do rozmowy

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

13 lut 2009, 18:15

mal pisze:szkoda ze sejana nie moze teraz dolaczyc do rozmowy
no wlasnie,ktos wie co sie stalo z sejana???

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

13 lut 2009, 19:03

Ewka sa dwa rozwiazanie

1) po urodzeniu dziecka idziesz do sadu i zakładasz mu sprawe o ustalenie ojcostwa , pozniej jak ustala to o alimenty ... w takiej kolejnosci

2) idziecie razem do Urzedu stanu cywilnego i uznaje on dziecko - to mozna zrobic jeszcze w ciazy i on dobrowolnie płaci na dziecko

3) nie podajesz ojca dziecka w USC oni tam nic nie wpisuja ... tylko twoje nazwisko i wtedy nie masz prawa do alimentow tylko jak napisała dorota do zaliczki alimentacyjnej w wysokosci 170 zł ... i wtedy tez on nie ma zadnych praw do dziecka

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

13 lut 2009, 19:50

cyn.inspiration, norma. mi ciagle bylo goraco w ciazy a sikanie to ja prawie cala ciaze w kiblu przesiedzialam...

Ewa314
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 10 lut 2009, 20:53

13 lut 2009, 19:53

mam nadzieje ze wszystko sie dobrze potoczy

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość