beatka09081987
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2009, 10:29

duszności i bicie serca

27 lut 2009, 10:33

witam, jestem w 8 tyg ciąży, czy takie dolegliwości jak duszności i mocne bicie serca to normalne?? wczoraj nie mogłam w nocy zasnąć, a do tego cały czas odczuwam po lewej stronie pod piersią jakieś dziwne zwieranie, ucisk?? Co to może być, zaczynam się niepokoić....... .

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

27 lut 2009, 11:54

beatka09081987, radzę ci iść do lekarza po skierowanie do kardiologa, sama mam arytmię i rózne problemy z sercem, kołatania, skoki ciśnienia

miałam 4 lata spokoju, aż zaszłam w ciażę, serce jest obciazone juz w pierwszych tygodniach ciaży, mój gin napisał mi skierowanie do kardiologa z ogromnym czarnym nagłówkiem i trzema wykrzyknikami PILNE!!! no i dostałam termin do kardio na 18 marca

lepiej dmuchac na zimne... idż najpierw do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie, jesli on nie da, to da ci twój ginekolog, trzymam kciuki zeby było ok

beatka09081987
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2009, 10:29

27 lut 2009, 12:08

ja mam skierowanie, ale w naszej mieścinie to tylko prywatnie najszybciej bo czekać trzeba bardzo długo, moimi pierwszymi objawami ciąży było wysokie ciśnienie, byłam u kardiologa ze wstępnych badan powiedział ze jak narazie jest ok, ale mam zrobić holtera i echo, do tego kosztuje to 210zl, trudno odżałuję i zrobię te wyniki, mam je po 10 marca, to jest strasznie dokuczliwe a nigdy czegoś takiego nie miałam, stąd te moje obawy.......

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

27 lut 2009, 12:42

beatka09081987 pisze:ale w naszej mieścinie to tylko prywatnie najszybciej bo czekać trzeba bardzo długo,


a nie moze ci lekarz wypisac na skierowaniu ze jesteś w ciaży i musisz mieć te badania szybciej? po co masz płacić skoro masz ubezpieczenie w NFZ?
domagaj sie swego, masz prawo i wyboru lekarza i domagania sie wczesniejszego terminu z powodu ciaży- masz pierwszeństwo w wizytach, po coś sie płaci te składki zdrowotne prawda?
idz i poproś o nowe skierowanie na żółtej recepcie, w poradni MUSZĄ zapisać cie na szybszy termin do 1 miesiąca, wtedy nie bedziesz płacić za żadne badanie

beatka09081987
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2009, 10:29

27 lut 2009, 13:08

właśnie dzwoniłam do rodzinnej, mam za niedługo do niej jechać, mówiła ze da mi skierowanie na patologie ciąży i tam maja mnie wybadać.... podaje jeszcze i zobaczę co mi tam powiedzą

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość