Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

06 mar 2009, 15:06

witam
dizś kupiłam kolejnego storczyka,jak zrobie zdjęcie to pokażę :-D
ostatnio kupiłam w kauflandzie ale chyba źle wybrałam bo mi pąki odleciały,tylko jeden sie rozwinął,liście też padły,jeden został,narazie go nie wyrzucam,nie wiem czy cos z niego będzie

dziadkom wtedy też tam kupiliśmy akurat na dzień babci i dziadka i mają pięknego,kwitnie,wypuszcza nowe pąki,gałązki :ico_brawa_01: a mój taki :ico_puknij:
mama moja ma 4 storczyki,bo dziś tez kupiła,wszystkie kwitną teraz,cykne fotkę też i pokażę wam

w sumie mam też już 4 w tym jednego chyba padniętego :ico_puknij: tamte dwa przekwitnięte a ten dzisiejszy piękniusi :ico_brawa_01: mam nadzieje ze nie padnie mi,ma tyle pączków :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

06 mar 2009, 16:04

kasiekk pisze:mam nadzieje ze nie padnie mi,ma tyle pączków


Jesli nie zmienia mu sie drastycznie warunki uprawy powinnnien sie utrzymac.Nigdy nie wiadomo jak byl trzymamy wczesniej i czy mu bedzie pasowac u ciebie.Ale nawet jakby zrzucil paki a mial zdrowe liscie to nie wyrzucaj obetnij lodyzke i pielegnuj,to wypusci nowa i zakwitnie.

U mnie obuwnik wlasanie bedzie sie zbieral do kwitnienia .Jak zakwitnie to wkleje zdjecie.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

13 mar 2009, 15:01

witam
poczytałam sporo o storczykach i poprzesadzałam je do nowego podłoża,posprawdzałam korzenie,poobcinałam te uschnięte czy przegniłe i teraz czekam co będzie dalej czy wypuści czy nie
ten kupiony w kauflandzie był przelany,wszystkie zgnite korzonki,dlatego padł,ale jak czytam to możliwe jest uratowanie go,więc dałam mu szanse

storczyk ostatnio kupiony jest piękny ,nic mu nie opadło i rozwija pąki :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
dorek
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:44

28 mar 2009, 23:56

Witam miłośniczki storczyków. Pięne macie kwiaty :ico_brawa_01:
Gdzieś na początkutego tematu pisałam jak skubnęłam "babci" kejke.
Dziś moja kolekcja liczy 29 storczyków i to jeszcze nie koniec:) Tylko sza, mój mąż ich nie liczy i nie rozróżnia, mówi tylko żebym przestała kupować kwiaty, bo mamy mało miejsca. (dziś przyniosłam przelanego biedaka, który miał lecieć na śmitnik)
Storczykomania to paskudna choroba i życzę wam, nie zdrowiejcie.
Pięknych kwitnień, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

14 kwie 2009, 11:28

dorek pisze:nie zdrowiejcie.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dokładnie

ja wystawiłam 6 na klatke i wczoraj zauważyłam ze jakiś"ciekawski" musiał pomacać sobie , zgniatajac mi nowo rosnace kwiatuszkiii... :ico_placzek: no co za baran!!!!!! 7 miesiecy czekałam na pączki
a zazdrośnikowi, albo jakiemuś gówniarzowi przeszkadzało!

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

14 kwie 2009, 17:09

ja również od niedawna jestem miłośniczka storczyków, zaczeło mi sie od polskich odmian (głównie obuwik i buławnik mi się podobają) kwitnacych w lasach bukowych, szkoda ze nie mozna ich zerwać, wszystkie sa pod ochroną

natomiast od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczka pierwszego mojego storczyka, planuję kupować po jednym w miesiacu żeby zapełnic mieszkanko tymi pięknymi kwiatami

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

18 maja 2009, 19:14

Prezentuje moja powiekszona i rozwijającą sie kolekcje
w domu prezentujemy się tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Te na klatce przetwały zime zahartowane i jeszcze nie skradzione

Obrazek

Obrazek

a jak wasze pociechy rosną ?

Justin
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 05 maja 2009, 16:53

18 maja 2009, 19:39

Mi bardzo podobają się storczyki, ale w obecnym mieszkaniu nie chcą mi rosnąć żadne kwiaty, może w następnym będą rosnąć :ico_noniewiem: :ico_oczko:

Meriq
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 03 wrz 2009, 12:32

03 wrz 2009, 12:47

storczyki uwielbiam....no ale chyba nie mam do nich dobrej ręki. Miałam już 3...dwa poszły do śmieci, 3 narazie się trzyma. Kwitnie od 3 miesięcy, rośnie mu liść nowy ale już się boję co będzie jak zgubi kwiatki. Kompletnie nie wychodzi mi utrzymanie go przy życiu w tych "martwych" fazach. Ehhh....

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

04 wrz 2009, 08:20

a ja się muszę pochwalić, kwitną mi dwa na raz :ico_haha_02:

[ Dodano: 2009-09-04, 08:25 ]
oto jeden z nich:
Obrazek

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość