Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

11 mar 2009, 17:21

taa, TYLE, ŻE te ćwiczenia to ryzyko, dziecko może leżeć pośladkowo z przyczyn fizjologicznych tzn. nie może sie obrócić bo jest obkręcone pępowiną, wtedy te ćwiczenia mogą spowodowac zacieśninie się pępowiny i uduszenie dzidziusia więc ja na 100% nie bede tego próbować, poza tym lekarz kazal mi raczej malosię ruszać ze względu na skrócona szyjkę, skórczei te rozwarcie, wyniki mam niby idealne, ale caly czas jest ryzyko przedwczesnego porodu. jak mam być to będzie, mi pozostaje tylko czekać. Rano myślalam, że mnie maly kopnąl u góry, ale to chyba byla mocniejsza piąstka bo znowu czuje kopanie na dole. Pocieszam się, że inni mają gorsze problemy, ważne, że maly jest zdrowiutki. Ja wlasnie poprasowalam , wypralam śpiworek i becik i padam . Lece troszke odpocząć

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

11 mar 2009, 17:39

hej dziewczyny :-D

FioletowaAnia aliczny brzuszek i jaki duzy :ico_szoking: :ico_szoking:

ejustysia, ja cytalam ze mozna recznie tez dzidzie przekrecic :ico_szoking: niie mam pojecia jak to mozliwe ale podobo mozna z tym ze to bardzo nieprzyjemna sprawa :ico_olaboga:

ciekawe co tam u Dory i Agnieszki? dawno ich nie bylo mam nadzieje ze dzieciaczki grzecznie u nich w brzuchach siedza :ico_sorki:

a ja dzisiaj mialam ciezki i stresujacy dzien ale :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: a wszytko juz zalatwilam i mam nadzije ze juz tylko lepiej bedzoie :ico_sorki: :ico_sorki:
od wczoraj mam plamienia brunatne dzwonilam do lekarzea i podobno to nic zlego a polozna w szkole rodzenia mowila ze takie objawy ma odrywajacy sie czop a to jest objaw porodu :ico_szoking: :ico_szoking:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

11 mar 2009, 17:46

mam plamienia brunatne
adka te plamienie to występuje od kilku dni przed porodem do max 2 tygodni :-D więc to już niedlugo :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

co do przekręcenia ręcznie torobią to w szpitalu pod USG, ale na to tez sie nie zdecyduje, slyszalam rózne opinie na tn temat a nie bede dla wlasnej wygody krzywdzić moją dzidzie. Jeśli bede musiala miec cc to trudno, jakoś przeżyje, choć nie ukrywam, że bardzo mnie to smuci, ale to tylko chwila, potem wrócimy do domku i wszystko będzie dobrze

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

11 mar 2009, 18:59

Dzięki dziewczyny rzeczywiście brzuszek jest już spory ale to juz końcówka więc trudno się dziwić ;) a ważę 66,5 kg czyli ok. 15 kg na plusie ;)

Zła jestem troche bo byłam u lekarza i lipa bo się im jakaś rura od wody przytkała i gin. powiedziała, że w takim razie nie może badać bo nie ma gdzie myć rąk :ico_zly:
Więc tylko zwolnienie mi wypisała. A chciałam wiedzieć czy czasami jeszcze bardziej szyjka mi sie nie skróciła i czy ewentualnie nie mam już jakiegoś rozwarcia :ico_noniewiem:

Pytam dziś położnej o ten posiew z pochwy to mi powiedział, że u nas nie wykonuje się tych badań, można ewentualnie na własną rękę sobie zrobić. Taa, Dora wy gdzie robiłyście to badanie i ile kosztowało??

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

11 mar 2009, 19:16

te plamienie to występuje od kilku dni przed porodem do max 2 tygodni
wiem :ico_olaboga: :ico_olaboga: ale jestem przerazona :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: ze to juz :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
jescze nie czas :ico_nienie: jescze musze remont zrobic a moze raczej przezyc :ico_sorki: :ico_sorki: jescze pare rzeczy musze kupic i wogole nie jestem jescze gotowa :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

12 mar 2009, 10:46

hey!
Jak noc przeleciała mamusie? U mnie nie za dobrze wczoraj czułam się już naprawdę padnięta a jak sie położyłam to dzidziuś zaczął się przeciągać, wiercić i sama nie wiem co jeszcze w każdym bądź razie było to aż bolesne. A w nocy to tez spać za bardzo nie mogłam, bo bardzo bolała mnie miednica. Mi na spaniu to te kości się chyba rozchodzą :ico_olaboga:

Dziś pogoda okropna właśnie śnieg zaczął padać ale taki z deszczem :ico_zly:

No ale dośc tych negatywnych wibracji.

Wczoraj kupiłam album na zdjęcia dla maleństwa jak się urodzi:) Posegregowałam też kilka fotek z ciąży i zrobię taką foto relacje :-D Zdjęcia sama drukuję bo kupiłam specjalny papier na allegro, więc mam je raz dwa :)

Awatar użytkownika
Agnieszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4815
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:47

12 mar 2009, 13:53

hej
Dora fajnie że u was ok i Zosia jeszcze w brzuszku
adka u mnie łóżeczko będzie w sypialni.gratuluję 9mca :ico_brawa_01:
taa współczuję kochana zgagi ja mam już dwa miesiące i przez ten czas mleko jest moim najlepszym przyjacielem.
ejustysia myślę że maluch się jeszcze przekręci.
FioletowaAnia super brzuszek
asika a ty jesteś :ico_ciezarowka: chyba przeoczyłam.Gratulacje :ico_brawa_01:
Ja nie pisałam bo wyłączyli mi net.Zapomniałam zapłacić :ico_wstydzioch: A dzisiaj mam wizytę u ginka ciekawe jak się ma mój synek

Awatar użytkownika
kasia0308
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2056
Rejestracja: 03 paź 2007, 20:54

12 mar 2009, 13:54

dzien dobry :-D
ale tu u nas pustki :ico_olaboga: :ico_olaboga:
chyba zmeczenia mamusie dopada, a u mnie wrecz przeciwnie , duzo energii mam tylko ze cialo odmawia poszluszenstwa :ico_nienie: troche pochodze i juz mnie krocze boli i brzuch :ico_placzek: wie c cocby dusza chciala cos porobic to cialko odmawia poszluszenstwa :ico_olaboga:

Fioletowa Ania, u mnie tez noc do bani :ico_zly: jak nie zgaga to sikanie i tak na zmiane :-D zeby pozbyc sie zgagi to pije mleko no i do kibla znowu

a ja dzisiaj bylam na zakupach bo sie przestraszylam ze faktycznie zaraz urodze i tylko sie wkurzylam :ico_zly:
kupilam 2 podklady , 2 pary majtek siatkowych poporodowych 6 par jednorazowych, takie pieluchy jednorazowe bella dla dzieci ale tak naprawde dla mnie , plyn Nivea dla dzieci sensetive do kapieli z oliwka (maly) i oliwke nivea tez mala i wiecie ile zaplacilama :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: 85 zł :ico_szoking: :ico_zly: :ico_szoking: :ico_zly:

[ Dodano: 2009-03-12, 12:57 ]
Agnieszka, daj koniecznie znac co tam u Miloszka slychac :-D

Awatar użytkownika
Agnieszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4815
Rejestracja: 10 paź 2007, 10:47

12 mar 2009, 14:06

adka no niestety wszystko teraz kosztuje.jasne ze dam znać po wizycie

Awatar użytkownika
Fioletowa Ania
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1265
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:17

12 mar 2009, 14:06

Ja na szczęście nie mam zgagi tylko czasami ale szybko przechodzi ;)
adka ja to też już tyle wydałam na te całe wyprawki do szpitala dla siebie i dla dziecka, kosmetyki i w ogóle wszystko, że jakbym podliczyła to by pewnie spora suma wyszła. :ico_olaboga:

Ja też bym tyle chciała zrobić ale rzeczywiście ciało fizyczne odmawia. :ico_oczko:
Dziś już drugie prawie wstawiłam, zmieniłam pościel, zaraz troche poprasuje a potem obiad i jeszcze muszę poodkurzać. Oby starczyło sił :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość