Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

15 mar 2009, 13:31

dziewczyny co konkretnie pakujecie do torby do szpitala bo szczerze to juz zaczynam sie w tym gubic :ico_zly:

Awatar użytkownika
IVI90
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 451
Rejestracja: 13 wrz 2008, 21:33

15 mar 2009, 13:40

witam niedzielnie.

bylam w nocy u lekarza, mam zapalenie oskrzeli- cala noc sie dusilam, myslalam ze pluca wypluje. kaszel jest suchy i bardzo meczacy, spalam na siedzaco ale nic to nie dalo- mam robic sobie jakies inchalacje i lezec w lozku.

pozdrawiam was. :ico_chory:

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

15 mar 2009, 14:24

dziewczyny co konkretnie pakujecie do torby do szpitala bo szczerze to juz zaczynam sie w tym gubic :ico_zly:
Myślę, że napewno nie ma się co sugerować listą rzeczy niezbędnych w szpitalu umieszczaną w książkach lub broszurach dla przyszłych mam. Wydaje mi się, że to co wziąć z sobą zależy od szpitala w którym będziemy rodzić. Bo np. bratowa rodziła w lutym i nie musiała mieć z sobą ciuszków dla maleństwa ani rożka czy kocyka, dostała w szpitalu. A rzeczy te są umieszczone na wspomnianych wykazach. Dopiero na wyjście ze szpitala brat przywiózł jej ubranka dla synka i dla niej. Ja chodzę do szkoły rodzenia przy placówce gdzie będę rodzić i z pewnością na którymś ze spotkań położna podyktuje nam co mamy zabrać ze sobą. Tak więc avanti wydaje mi się że najlepiej by było zapytać o to np. położnej w szpitalu w którym będziesz rodzić. Będziesz miała wtedy pewność, że zabrałaś wszystkie rzeczy które będą Ci niezbędne podczas pobytu w szpitalu, że nie zabrałaś rzeczy zbędnych ale też że nie pominełaś czegoś istotnego. :-)

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

15 mar 2009, 14:30

ivi :ico_szoking: ty to biedaczko przeżyjesz. Ja miałam w piątek znów gorączke, ale wzięlam paracetamol i przeszlo .

avanti ja biore :
2 koszule nocne, większa koszulkę taką xxl do porodu, podkłady poporodowe - 1 paczka, 20 pieluszek , 7 sztuk majtek jednorazowych ( tyle jest w paczce), mały ręczniczek do twarzy i duży do mycia, 1 reczniczek dla małego, 3 komplety ubranek dla niuniusia, płyn do krocza (wrazie normalnego porodu) , szlafrok, rożek dla dzidzi, mydełko dla wiktorka i chusteczki do pupki, oliwke, puder, gaziki nasączone spirytusem

kapcie, klapki pod prysznic, żel pod prysznic, szmpon przelałam do takiej małej buteleczki, pasta do zębów , szczoteczka, tonik do twarzy , krem, antyperspirant hmm.... co tam jeszcze mam, 3 pary zwykłych majtek, 3 skarpetek, wkładki laktacyjne, pilniczek, szczotka do wlosów, balsam do ust ( prawdopodobnie robią sie suche i pękają ), komórka, notes z czyms do zapisywania skurczy

[ Dodano: 2009-03-15, 13:35 ]
a i jeszcze jedno : cc wcale nie planuje sie wcześniej, czekaja do momentu kiedy masz 5 cm rozwarcia i dopiero tną :ico_olaboga:

[ Dodano: 2009-03-15, 13:38 ]
a tak wogóle to sie czuje jakbym miała urodzić 2 tyg po terminie, jestem zmęczona i już chce żeby to sie skończyło , chyba dopadł mnie jakiś kryzys

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

15 mar 2009, 14:44

ejustysia, ja niedawno ogladalam ten film i jest swietny, mozna sie pogubic w tych klamstwach :-)

Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

15 mar 2009, 15:26

cc wcale nie planuje sie wcześniej, czekaja do momentu kiedy masz 5 cm rozwarcia i dopiero tną :ico_olaboga:
nie zgadzam sie z tym :ico_oczko: nawet jak lezalam w szpitalu to w sali obok lezala dziewczyna ktora zglosila sie wlasnie z terminem cesarki ( 8dni przed terminem porodu) i juz na wieczor wzieli ja na sale na ciecie

i dzieki za odpowiedz na moje pytanko :ico_oczko:

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

15 mar 2009, 21:58

ejustysia, film widziałam .........świetny ! powiem ci ze moja córa wzieła przykład z Wiktora i sie przekreciła w nocy ............ :ico_placzek: w ogóle brzuch mi wtedy falował w roznych kierunkach :ico_olaboga: ..........a planowana cesarke ustala sie na odpowiedni termin....
ja juz 2 dzien mam odciety internet na chwilke udało mi sie podłaczyc router..........

jutro koncza kłasc podłogi a najgorsze ze mazulek idzie juz do pracy a tu jeszcze tyle do zrobienia :ico_olaboga:
pozdrawiamwas serdecznie ...........mam nadzieje ze jutro uda mi sie zajrzec :ico_sorki:

Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

16 mar 2009, 08:06

czesc dziewczynki... obudzila mnie arytmia serduszka :ico_olaboga: i chyba chwilowo mam po spaniu :ico_olaboga:
w czwartek ide na holtera i spotkam sie z kardiologiem :ico_sorki: mam nadzieje ze do tego czasu juz mnie atak nie nawiedzi bo bardzo ich nie lubie :ico_placzek:

wiecie co??? Zastanawiam sie jakie kosmetyki mam kupic dla dziecka bo czesc juz kupilam i teraz zastanawiam sie czy to byl dobry wybor...a w ogole to talku to sie jeszcze w dzisiejszych czasach uzywa do pupy? Bo nie wiem czy kupowac??? Na pewno musze jeszcze kupic sol fizjologiczna i masc linomag :ico_sorki:

aaaaaa i mam jeszcze problem z posciela a konkretnie z wymiarami bo sa one bardzo rozne :ico_olaboga: zarowno do lozeczka jak i do wozka :ico_olaboga: chyba oszaleje

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

16 mar 2009, 09:05

witam z rana, co do cc, to ja czytałam opisy porodów na tt na forum i tam było kilka cesarek gdzie czekali wlaśnie na 5 cm. zoola :ico_nienie: powiedz Nataszce żeby nie robiła takich rzeczy, zresztą może wcale sie nie obrócila tylko słabiej ją czujesz bo z boczku na bok sie przekręciła i kopie gdzieś z tył\u. Mnie fakt brzuszek to wtedy falował :ico_olaboga: , ale zauważyłam ostatnio, że mały znów sie tak bardzo rusza, choć ciągle leży pośladkowo, ale może sie jeszcze rozbuja

avanti ja z kosmetyków kupiłam, sól morską do noska - nie jest konieczna, ale przy katarku to jest dla dziecka zbawienny środek, oliwke , kremik do buzi, mydełko, talk - oczywiście, że potrzebny przy zmianie pieluszek - kup większy bo ja nie zwróciłam uwagi na rozmiar i kupiłam 100 g i taki maleńtasek jest, sudocrem na odparzenia, wszystko poza sudocremem kupiłam nivea baby, wymieniają jeszcze tam jakies balsamy, ale po co jak masz oliwke, plyny do kąpieli, ale przy małych dzieciach, które makją swoją warstwę ochronna to wystarczy mydełko, szampon, ale też po co jak te włoski sa do wyczesania, zresztą co taka dzidzia ma na tej główce, a buziaka myje sie na początku czystą wodą, sól fizjologiczna to już nie kosmetyk a lek, ja mam jeszcze ze szkoły w ampułkach , spirytus 70 % mam w kupnuch gazikach nasączonych( też ze szkoły) 2 szt kosztują chyba 20 gr w aptece.

[ Dodano: 2009-03-16, 08:16 ]
dziewczyny Dora z kwietniówek wczoraj urodziła córcie rano , mała dostała 10 pkt . kurcze , płacze jak głupia ze szczęścia, ten czas tak szybko zleciał

Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

16 mar 2009, 09:24

sól fizjologiczna to już nie kosmetyk
z tego co wyczytalam to sol jest do przemywania oczek maluszka
Dora z kwietniówek wczoraj urodziła córcie
oj czas leci
ja osobiscie mam jakies przeczucie ze po polowie kwietnia bede juz mama...chociaz wolalabym aby synek siedzial w brzuszku jak najdluzej...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość