Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

16 mar 2009, 10:37

możesz jeszcze sałatę jeść, ryżź gotowany, piersi z kurczaka w gulaszu zrobić lekko podsmażone i potem duszone i sos do tego, nie musisz jeść samej marchewki :ico_olaboga:
dzieki :-) musze sie postarac dla mojego bobasa :)

Beatris60
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3461
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:37

16 mar 2009, 10:44

Dziewczyny a wy to jakie witaminy dajecie waszym maluszkom?
ja witamine K i D i espumisan dostaje 4x po 5 kropli
nie dokarmiałąm butla
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Milutka każda matka jest najlepsza dla swojego dziecka i Ty też jesteś dla małej najlepsza mama na świecie. ale ananke ma racje - trzeba działać wg planu, posiłki musza być w równych w miare odstępach. przy karmieniu piersią to trudne bo nie wiemy iile wypija i człowiek boi sie że jest głodne. ja zrobiłam tabele sobie i pisze o której jadł i z której piersi (najlepiej przy 1 karmieniu z jednej piersi żeby to tłustye mleko poszło). jak zacznie płakać - patrze na godzine - jak nie minęły 2 godziny to najpierw nosze, gadam, przewijam - jak dalej płacze to wtedy pierś bo oczywiście może chcieć częściej, mogło nie dojeść poprzednim razem. ogarnij to wszystko i spróbuj przez 3-4 dni podziałać wg planu - zobaczysz czy jest poprawa.

jak zwykle po weekendzie troszke mam roboty - chce podłogi ładnie pomyć i popastować bo jak w weekend w domu są wszyscy to nie sposób by nie chodzili przez godzine. może sie uda, zobaczymy co z planów wyjdzie :ico_oczko: zupke mam z wczoraj pomidorową a na drugie pomysłu nie mam żadnego :ico_noniewiem: co dziś gotujecie?

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

16 mar 2009, 10:45

Milutka każda matka jest najlepsza dla swojego dziecka i Ty też jesteś dla małej najlepsza mama na świecie. ale ananke ma racje - trzeba działać wg planu, posiłki musza być w równych w miare odstępach. przy karmieniu piersią to trudne bo nie wiemy iile wypija i człowiek boi sie że jest głodne. ja zrobiłam tabele sobie i pisze o której jadł i z której piersi (najlepiej przy 1 karmieniu z jednej piersi żeby to tłustye mleko poszło). jak zacznie płakać - patrze na godzine - jak nie minęły 2 godziny to najpierw nosze, gadam, przewijam - jak dalej płacze to wtedy pierś bo oczywiście może chcieć częściej, mogło nie dojeść poprzednim razem. ogarnij to wszystko i spróbuj przez 3-4 dni podziałać wg planu - zobaczysz czy jest poprawa.
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
co dziś gotujecie?
ja postnie :ico_oczko: pomidorową z ryżem :-) ostatnio zupki nie było, a Chłopcom się pomarańczowego ryżu zachciało :-D

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

16 mar 2009, 10:47

dziekuje za rady :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

a jeszcze pytanie czy plantex moge dawac przy esputconie i debribadzie zamiast herbatki??

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

16 mar 2009, 11:34

Witam u nas nocka super i ranek też. Mały coraz ,mniej kaszle i już prawie nie ma kataru :-) :ico_sorki:

Ja dziś na obiad robię spagetti, bo strasznie dawno nie robiłam i mam ochotę.
juz nie wiem co robic od dzis przechodze na wsztystko gotowane i joigurty oidstawiam moze to moze ;/
milutka dzieci karmione cycem nie mają zatwardzenia, jeżeli mała je ma to od sztucznego mleka a nie od Twojego pokarmu. A jak lekarzowi zasugerowałaś, że mała ma problemy od Twojego mleka, to na odczepnego kazał Ci stosować dietę eliminacyjną, a to żadna metoda.

[ Dodano: 2009-03-16, 10:46 ]
Ja od wczoraj staram się również w dzień karmić Bartka co 3 godziny, w końcu ma już ponad dwa miesiące. Poza tym zauważyłam, że jak nie jadł około 3 godzin, to wtedy zjada więcej i tak szybko nie chce znowu jeść, a częściej to je po trochę i za 1,5-2 godziny chce znowu jeść, więc trochę go przetrzymuję.
Jak był chory to dawałam mu jeść kiedy chciał, bo wtedy i tak mało jadł, ale teraz skończyła się laba i wprowadzamy porządek.

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

16 mar 2009, 11:56

witam,
ale się rozpisałyście :ico_olaboga:

u nas nocka ok, tylko już od 5.30 synuś nie chciał spać, ale ok 7 zasnął i spał do 9

milutka dziewczyny dobrze radzą, będzie dobrze :ico_oczko:

ja też daje wit. D3 i espumisan 5 razy po 3-4 krople, a nieraz wieczorem jak przyjdzie kolka to plantex, no i daję herbatkę 2 razy dziennie

Beatris60
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3461
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:37

16 mar 2009, 12:16

czy plantex moge dawac przy esputconie i debribadzie zamiast herbatki??
nie wiem czy plantex nie ma podobnego działania jak esputicon, zapytaj lekarza albo skład poczytaj czy to nie simeticon.
Jak był chory to dawałam mu jeść kiedy chciał
no my też teraz lekki bałagan mamy bo na antybiotyku, marudny i więcej chce przy cycuniu być. ale widze kiedy ssie intensywnie a kiedy memla i tylko sie pieści przy cycu i wtedy nie licze tego jako posiłku, nie zapisuje znaczy.

nic dziś jednak nie robie - leń mnie taki złapał że hej i dziś sobie luzy daje, a co! chyba że nagle mnie chęć na sprzątanie chwyci :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

16 mar 2009, 12:35

hejka

U nas nocka ok mała ładnie przespała. Tylko nad ranem problem z kupką. Straszne zatwardzenie. A już było ładnie.
Teraz pojadła z mojego cycusia i spi, wiec uciekam :ico_duzepranko: :ico_pranko: :ico_prasowanko: i jeszcze jak mi się uda to :ico_odkurzanie: Obiadu nie musze gotować bo mam zupe i drugie od teściowej, tylko ziemniaki obiore. :-)
ja też daje wit. D3
a ja zawaliłam sprawę bo nie dawałam małej bo w ksiazeczce miała wpisaną tylko Wit K :ico_placzek: Mam nadzieje że nie zrobiłam jej wielkiej krzywdy :ico_placzek:
A jaką tą Wit D3 kupić?

A to dla was z okazji skończonego 1 miesiąca mojej niuni :-D
Obrazek

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

16 mar 2009, 13:02

a ja zawaliłam sprawę bo nie dawałam małej bo w ksiazeczce miała wpisaną tylko Wit K :ico_placzek: Mam nadzieje że nie zrobiłam jej wielkiej krzywdy :ico_placzek:
A jaką tą Wit D3 kupić?
nic się nie stanie , mnie też nikt nie poinformował i tą witaminę dawałam po miesiącu, a daję się ją od 15 dnia zycia, ja mam Vigantol podaje się 1 kropelkę dziennie

[ Dodano: 2009-03-16, 12:02 ]
A to dla was z okazji skończonego 1 miesiąca mojej niuni :-D
wszystkiego najlepszego dla córuni :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-03-16, 12:03 ]
a na co jest wit, K :ico_noniewiem: ja się pytałam położnej i mi nie kazała dawać?
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009, 13:31 przez donatka26, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

16 mar 2009, 13:25

a na co jest wit, K :ico_noniewiem: ja się pytałam położnej i mi nie kazała dawać?
na krzepliwosc krwi ja dawalam tylko przez pierwszy miesiąc

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości