Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

16 mar 2009, 11:25

Hej brzuchatki moje, stawiam :ico_kawa: bo niebawem musze jechać na egzamin...

ja mam już wózek kupiony od znajomej, aż wstyd sie przyznać ale nie wiem jak sie nazywa, wiem tylko ze jest wyprodukowany w Polsce... gwarancja kończy mu sie za tydzien, teraz stoi u moich znajomych w schowku i doczekać sie nie moge kiedy wezmę go do domu na balkon do wyprania, zeby już był czysciutki dla dzidzi

sierpniówka, z tego co piszesz nie powinnaś mieć jakichś ogromnych problemów z sunią, ale jednak poradziłabym Ci ją wysterylizować, choć to bardziej ingeruje w organizm jest dużo mniej szkodliwe dla suczki niż zastrzyki hormonalne- burza hormonów, z jednej strony pies moze być ospały a z drugiej drażliwy... nie polecam

jeśli miała problemy z cieknacym mlekiem warto podczas zabiegu sterylizacji usunać listwę mleczną gdyż to zapobiegnie rakowi sutków i powracajacemu zapaleniu

warto wiedzieć ze co jakiś czas organizowane są tańsze zabiegi sterylizacji w wybranych klinikach

co do wychowania- jakiekolwiek zmiany musisz wyegzekwować od suki już teraz, żeby do końca ciazy panowały nowe zasady w domu- wtedy suczka nie skojarzy zmiany z nadejsciem dziecka
u mnie taką zmianą jest zakaz wchodzenia na łózko w sypialni i zmiana miejsca na miejsce w kuchni

z moim potworkiem też miałam nie lada problemy, największym było ciagniecie na smyczy, ja sobie z tym poradziłam bardzo szybko, a mój Przemek... no cóż dalej mam wrazenie ze to Haker wyprowadza Przemka na spacery :-D

powiem ci szczerze ze wiele dały mi wyjazdy na szkolenia ze specjalistą od "tych psów", co prawda troszke szarpneły po kieszeni, bo duzo kosztował sam pobyt, wyzywienie i spanie, ale w zamian mieliśmy mini-wakacje bo szkolenie odbywało sie w pięknej okolicy, no i troche inaczej zaczełam podchodzić do mojego stwora :-D

jakbyś miała jakieś pytania chetnie ci pomogę jeśli pozwoli na to moja zdobyta wiedza :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: :-D


a wczoraj... widziałam sie z moją psiapsiółką i dzidzia dostała od cioci śliczniusi prezent w kaczuszki- cały komplecik body, śpioszki, czapeczkę, śliniaczek i trzy pary słodkich skarpetek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ucieszyła sie jak głupia, bo to pierwszy poważny prezent dla dzidzi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

no i moze zbyt wczesnie ale mam poważny dylemat o matkę chrzestna :ico_placzek: :ico_placzek: chętnych na ojców mam dwóch, a coś z mamami mam problem...
mam nadzieje ze sie to wszystko jakoś rozwiąze samo

lecę zdawać kolejną poprawkę :ico_placzek: :ico_placzek:
trzymajcie kciukaski

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

16 mar 2009, 11:34

obawy zwiazane z narodzinami dziecka mam. Żałuję, ale będe musiała ją chyba wysterylizować, lub spróbowac jej dawac tabletki na wstrzymanie cieczki. Mam nadzieje, ze nie będzie miala po nich urojonej ciązy. Niestety po każdej cieczce, ten typ ma urojona
jestem wielka zwolenniczka sterylizowania i kastrowania psów bez rodowodu,które nie beda rozmnazane
Pies niewysterylizowany, nie zaspokajając swojego popędu też się męczy - sterylka to nie jest tylko wygoda człowieka, ale i wygoda psa. Bo psa też męczą cieczki suk, a sukę urojone i huśtawki hormonalne, które mają duże odbicie w zachowaniu.
i tutaj już nie wspomne o higienie-nie wyobrażam sobie biegania ze szmata w reku kiedy suka ma cieczkę i gdy twoj brzdac juz bedzie raczkował -ja swoja suke wysterylizowałam i nie żałuje mało tego mimo komplikacji zrobiłabym to raz jeszcze !!
odnośnie zastrzyków -czesto po nich pojawia sie u suki ropamacica i nie mozna podawac leku cale zycie bo hormony u suki wariuja wiec jednak sterylizacja jest najwygodniejszym rozwiazaniem
jak co to pytaj o wszystko z tym zwiazane duzo sie juz naczytalam na ten temat i jak bede mogla pomoc -pomoge :-)
zaloze temat na fo bo kiedys napisalam artykul o sterylce i sobie poczytasz aha i jeszcze jedno nie mozesz sie bac trzymac swojej suki przy dziecku -ona to wyczuje
!!! wiem ze te psy sa wspanialy6m przyjacielem wlasnie dzieci :-)


beti :ico_brawa_01: za kolejny tydzien :-D

tak naklikalyscie ze ledwo nadazylam czytac :ico_oczko: ja gondole dostane spacerówke bede musiała kupic sama -ale mysle ze to lepsze rozwiazanie (i tansze) niz wozek typu 3 w 1 gdzie niestety potem spacerowka jest zbyt ciezka do codziennego uzytku
jaka gondole bede miec hmm trudno powiedziec wiem ze bordowo biala :-D a odnosnie spacerowki nie jestem zdecydowana dopiero na koniec roku zaczne sie zastanawiac :-)

[ Dodano: 2009-03-16, 10:40 ]
http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... 42#4819942

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

16 mar 2009, 11:41

co do wymiarow gondoli w Bolderze to te 90cm to wymiar górny gondoli anie miejsca w ktorym dzidzi lezy...bo nie ma takich gondoli, jak wsyskoczxylam z haslem w sklepie ze szukam jak najwiekszej gondoli 85cm to
popatrzyla na mnie ekspedientka wziela metr i wymierzyła kazda gondole w sklepie udowadniajac mi ze niestety nie ma duzych gondoli, a wymiary na stronach podawane sa tymi gornymi wymiarami dlatego wprowadzaja nas w błąd....
wiec co mi pozostalo spuściłam glowe pelna skruchy.

X-landera a Bolderze nie mam zdania obydawa wygladaja porzadnie ich wymiary tez tylko Bolder jest bardziej kobiecy chyba ładniejszy i tyle wdlug mnie oczywiscie :)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

16 mar 2009, 11:43

gondole bede miec hmm trudno powiedziec wiem ze bordowo biala
hehe a ja bordowo-ecri :ico_oczko:
jestem wielka zwolenniczka sterylizowania i kastrowania psów bez rodowodu,które nie beda rozmnazane
Pies niewysterylizowany, nie zaspokajając swojego popędu też się męczy - sterylka to nie jest tylko wygoda człowieka, ale i wygoda psa. Bo psa też męczą cieczki suk, a sukę urojone i huśtawki hormonalne, które mają duże odbicie w zachowaniu.
i tutaj już nie wspomne o higienie-nie wyobrażam sobie biegania ze szmata w reku kiedy suka ma cieczkę i gdy twoj brzdac juz bedzie raczkował -ja swoja suke wysterylizowałam i nie żałuje mało tego mimo komplikacji zrobiłabym to raz jeszcze !!
odnośnie zastrzyków -czesto po nich pojawia sie u suki ropamacica i nie mozna podawac leku cale zycie bo hormony u suki wariuja wiec jednak sterylizacja jest najwygodniejszym rozwiazaniem
jak co to pytaj o wszystko z tym zwiazane duzo sie juz naczytalam na ten temat i jak bede mogla pomoc -pomoge :-)
zaloze temat na fo bo kiedys napisalam artykul o sterylce i sobie poczytasz aha i jeszcze jedno nie mozesz sie bac trzymac swojej suki przy dziecku -ona to wyczuje
!!! wiem ze te psy sa wspanialy6m przyjacielem wlasnie dzieci
Świete słowa Beatko, ewangelia rozsadnego posiadacza psa :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

gdyby nie kasa i szantaż Przemka to mój Haki biegał by już bez jajuszek dawno, ale i tak w końcu postawie na swoim i ciachne mu te jajka

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

16 mar 2009, 11:52

i jeszcze cos wyszukane i wklejonwe dla posiadaczek psow

http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... 69#4819969

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

16 mar 2009, 12:01

izuś_85, betina, teraz to msuze udac sie do lecznicy i porozmwaic, zeby mi wytłumaczono na jak to wygląda, ile ksoztuje itp.
Macie rację, ze nie mogę jej zacząc odsuwac od dziecka... Najgorsze ze nie mieszkamy sami, i kazdy wklada jakies 3 grosze swoim zachowaniem w wychowanie psa. Wczoraj zwrocilam mojej siostrze uwagę, bo wyganiala ja z pokoju za pomoca smakolyka, co powoduje ze przestaj sie sluchac tylko robi wszystko za jedzenie.
Teraz jestem w domu i mam czas zeby z nia popracowac. najgorsez ze ona sie boi duzych przedmiotóww, deski do prasowania, suszarki na bielizne, no i podejrzewam ze wozka. NIe wiem jak przełamac w niej ten starch. Wyobrazcie sobie ze jesli postawie miotlke w poprzek drzwi na wysokosc 30cm to ona nie wejdzie do tego pomieszczenia. Ogolnie takie ciele me.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

16 mar 2009, 12:08

moja boi sie reklamówek :-D taki duzy pies a ma swoje za uszami wiec nie masz sie co przejmowac jej lekami
odnosniwe wychowania psa-wiem jak trudno jest gdy kazdy robi to na swoj sposob i pies glupieje nie wie ktora komenda jest poprawna i wykonuje ja tak jak mu najwygodniej

sierpniówka, jesli juz chcesz zdecydowac sie na sterylizacje to radzilabym ci wykonac ja max w czerwcu bo suka bedzie musiala po zabiegu odpoczac w ciszy gdy bedzie wybudzac sie z narkozy no i przez kilka dni bedziesz musiala ograniczyc jej ruch by szwy spokojnie sie zagoily :-)
w marcu jest akcja sterylizacji i zabieg jest o 100 zl tanszy zapytaj weta czy w niej bierze udzial ja za zabieg zaplacilam 250zl robiony byl we wrzesniu

mamaJulci
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 201
Rejestracja: 30 kwie 2007, 19:30

16 mar 2009, 12:30

Sterylizacja... ja mimo wszystko wierzę że kiedyś zmienię mieszkanie na domek z ogródkiem i rozmnożę moją suczkę , marzy mi się jeszcze jeden Amstaffek;) ale nie mam czasu nawet z nią pojeździć po wystawach , bo trzeba zaliczyć 3 aby potomstwo miało rodowód..narazie zostaje mi małe M2 w Polsce i mieszkanie na obczyźnie;(

sierpniówka współczuję że nie mieszkacie razem , jak się wtrącają do psiaka to co będzie z Dzidzią ?;)

Beata_Tychy ja miałam implasta Volanta 3 , następcą jest właśnie Bolder , i przyznam szczerze że 3 kołowce nie są fajne ..przy podjazdach koła ci się kręcą , czasami się blokuje..ja się mojego pozbyłam i szukam 4kołowca..pozatym proponuję pójść do sklepu i poprosić sprzedawcę o możliwość spakowania wózka do auta , ponieważ mój Volant musiał mieć za każdym razem ściągane jeszcze koła ze stelaża i wierz mi było to bardzo męczące, jak koła były w blocie to już nie wspomnę ..ale rzeczywiście Implasty mają chyba największą gondolę , i ta regulacja jest ,ale nie sądzę że będziesz sadzać dziecko ponieważ ma dziwne poziomy i szkoda kręgosłupa..w implaście w 90 % drze się gąbka na rączce , no a pozatym jest bardzo ładny i kiedyś mnie przekonał właśnie;) zaznaczam jeszcze że inaczej jeżdzi się po sklepie pustym wóżkiem a inaczej jak jest dziecko w nim , wtedy już raczej nie powieziesz jedną ręką ..ja zastanawiam się nad x-landerem ,

nim rzeczywiście jedzie się super , woziłam nim córę koleżanki , ma duże siedzisko w spacerówce..i ma skórzaną rączkę ;) wózek poprostu płynie po drodze..

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

16 mar 2009, 12:33

mamaJulci, ja wziełam 3 kołowca :))))))))))
mozna mu blokowac koło sprzodu jakby co::)

teraz nie wymienie
a byłam przeciwniczka strasznie 3 kołówców, ale jak zobaczyłam jak sie prowadzi to sie zakochała, co do praktyczności bede musiała na praktyke poczekać :)

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

16 mar 2009, 13:02

mamaJulci, siostra mówi ze bedize z nami mieszkała do konca lipca, pozniej jedzie do grecji, a nastepnie wyprowadza się na studia uzupełniające do szczecina/poznania/Wrocławia. Wiec zostaniemy z mężem, dzidzia i Aida. Tata bedzie co drugi -czasem rzadiej miesiac przyjezdzal, ale on raczej sie nie bedzie wtracał. Tylko psa rozpieszcza ;)

Mysle ze bedzie dobrze. Chcielismy kupic mieszkanie ale przy obecnych kredytach dlaismy sobie na wstrzymanie. Mam nadzieję ze w ciagu 2 lat kupimy działke i może spełni się moje marzenie o małym domku ;)

[ Dodano: 2009-03-16, 12:03 ]
mamaJulci, co do Volanta, to napisz mi proszę czy w spacerówce jest regulacja oparcia do poziomu leżenia.

[ Dodano: 2009-03-16, 12:17 ]
Beata_Tychy, Beti mialas rację to jest jak narkotyk :d wciaga niemilosiernie

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość