Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

18 mar 2009, 11:50

mnie sie wydaje, ze oni nie wierza, zeby 7-miesieczne dziecko juz samo chodzilo i mysla,
uuuu, to co by powiedzieli na Huberta, ktory takie rzeczy wyczynial jak mial 4 m-ce...? :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
oby nie miała "łopat"z wielka szpara pomiędzy...
no ja lopat nie mam, ale przerwe (fachowo nazywajac - diasteme) mam... po mamie... :ico_placzek:

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

18 mar 2009, 11:51

Jagna30, ja, jak bylam dzieckiem mialam szpare miedzy jedynkami... nie jakas wielka przepasc, ale moglam tam sobie spokojnie wlozyc kartke zgieta na 3 razy (co robilam i z taka kartka w zebach chodzilam :ico_puknij: :-D )
nigdy nie nosilam aparatu na zebach i ta przerwa jakos sama sie zmniejszyla (teraz moge wlozyc kartke, ale juz niezgieta) :-D :-D :-D
mysle, ze gdyby Jasper mial cos nie tak z zabkami, to bym jednak o aparacie pomyslala... chociaz to dopiero pozniej, bo nie warto sie bawic z mleczakami, ktore i tak za kilka lat wypadna

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

18 mar 2009, 11:53

Jagna30, ja, jak bylam dzieckiem mialam szpare miedzy jedynkami... nie jakas wielka przepasc, ale moglam tam sobie spokojnie wlozyc kartke zgieta na 3 razy (co robilam i taka kartka w zebach chodzilam


hehheheheh...dobre.

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

18 mar 2009, 11:54

no wiecie co naprawdę sie wqrwwiłam na te odpowiedź i faktycznie chyba macie rację, musiałabym ja przywiązywać i to jeszcze na środku kojca żeby nie miała nigdzie dojścia.
Wole ja trzymac w tym kojcu bo niby nic sobie nie może zrobić, a jak ja puszczę po mieszkaniu i wstanie mi przy meblach i się poślizgnie??? stanie przy futrynie i upadnie na płytki??? a jak w kuchni stanie przy czymkolwiek u upadnie na płytki ???
Boshe nawet nie chcę myśleć o tym co mogłoby się stać :ico_chory:
:ico_chory: :ico_chory:

No wieżyc mi się nie chce że mi tak napisali!!!
Mam nadzieję że wy nie wierzycie w to że w jakikolwiek sposób stymuluję Majkę ??? Tak jak było z Kamilką???
Boshe dziewczyny błagam was napiszcie co robię źle, to to zmienię :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-03-18, 10:57 ]
ja też nosiłam aparat na zebach ale to dlatego że miałam i mam wystająca gorną szczękę.
Kiedyś między jedne a drugie zęby włożyłam sobie kciuka a teraz nawet mały palec mi nie wchodzi ;-)
Włóżcie sobie kciuka między górną a dola szczęką - właśnie kiedyś tak wyglądałam.

Dziekuje mamusiu że o to zadbałaś :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

18 mar 2009, 11:58

Mam nadzieję że wy nie wierzycie w to że w jakikolwiek sposób stymuluję Majkę ??? Tak jak było z Kamilką???
no oszalalas??????????????? :ico_nienie: :ico_nienie:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

18 mar 2009, 12:01

Witam jestem .Myslalam ze cieplutko bo sloneczko swieci a tu tak wieje ze katastrofa.No ale zakupy zrobione wiec leniuchujemy w domu.

:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: dla Jasperka

Margarita znalazlam gdzies w necie
Każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie, zależnym w dużej mierze od genetyki, którą odziedziczyło po rodzicach, ale także od czynników środowiskowych, takich jak na przykład sposób odżywiania, czy też ilość dostarczanych bodźców z zewnątrz. Jeśli opiekunowie malucha poświęcają mu dużo czasu, pokazują wiele nowych rzeczy, dbają o to, aby było prawidłowo odżywiane, wtedy postępy w jego zachowaniu są dosyć intensywne. Są oczywiście pewne schematy i tabele według których ocenia się prawidłowość rozwoju dzieci, ale są to pewne średnie. Odchylenia od nich mogą być w przedziałach czasowych nawet 3- miesięcznych. Stąd przykładowo, jedno dziecko może zacząć wstawać w wieku 5-6 miesięcy, a drugie później. Jeżeli samo to robi, to znaczy, że jego rozwój akurat tak wygląda.

Nigdy natomiast nie przyśpieszamy za niego pewnych czynności, umieszczając je na przykład w chodziku, kiedy jeszcze nie jest samo w stanie tak długo przebywać w pozycji stojącej.

Dlatego nie należy porównywać tak bardzo jednych dzieci do drugich, gdyż każdy z nas jest inny i należy się cieszyć z postępów naszego malucha, ale nie martwić kiedy coś robi później lub wcześniej niż jego rówieśnik u znajomych.

Wiec sei nie sugeruj odpowiedzia lekarza. Tak ma byc i juz.

Gie Jaga kurujcie sie.Herbatka z cytrynka i miodkiem wskazana.

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

18 mar 2009, 12:13

aha i jedziemy nad morze na weekend w czerwcu :DD :DD :DD
http://www.bursztynek.com/index1.htm

[ Dodano: 2009-03-18, 11:16 ]
szkrab, :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: dziękuję kochana, naprawde poprawiłaś mi nastrój :588: :588: :588:
biorę się za jakąś robotę póki mój bin ladenek jest w miarę spokojny w kojcu :-)
leży, siedzi, stoi i lazi i tak wkołko, ale jakie ona miny strzela to :ico_szoking:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

18 mar 2009, 12:20

Margarita fajnie.Troche poleniuchujecie jak wam Majka pozwoli :-) Ja poleze u siebie w ogrodzie albo u rodzicow :-)

A wlasnie ogladadm Goka. A widzialascie polska wersje.Mi by bylo potem wstyd przed sasiadami :-)

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

18 mar 2009, 12:27

aha i jedziemy nad morze na weekend w czerwcu
http://www.bursztynek.com/index1.htm

super....


Mojej Emi też by się przydał chociaz krótki wypad nad morze...powdychałaby jodu...może namówie K.....?Chociaz na weekend...?

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

18 mar 2009, 12:31

margarita83, super, ze macie plan na wakacje, pensjonat ladnie sie prezentuje :-)
a co do Majki, to nie uwazam, zebys cokolwiek zle robila.. Majka tak sie po prostu szybko rozwija i nie mozesz (bo i jak? i po co?) jej powstrzymac...

szkrab, ja nie widzialam polskiej wersji Goka, ale to chyba to samo, co po angielsku, tylko, ze z polskim lektorem, nie? z tego, co pamietam, to tytul programu byl "How To Look Good Naked" - jak dobrze wygladac na golasa - o ten program chodzi? bo on mial jeszcze inny... "Gok's Fashion Fix" - czy o ten chodzi?? :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-03-18, 11:34 ]
Mojej Emi też by się przydał chociaz krótki wypad nad morze...powdychałaby jodu...może namówie K.....?Chociaz na weekend...?
Wy macie dosyc blisko do morza... pamietam, ze jak mieszkalam na Slasku, to nad morze mozna bylo pojechac raz do roku - pociagiem... bo na poczatku nie mielismy auta, a to daleko bylo.. i wczasy byly drogie... ale sie cieszylismy jako dzieci, ze jedziemy nad morze :-D
zwykle do Kolobrzegu jezdzilismy...

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość