Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

18 mar 2009, 19:12

ja będe szczepic tą 5 w jednym-tak mi poleciła lekarka

nareszcie załatwiłam sprawe chrztu :ico_sorki: :ico_sorki:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 mar 2009, 19:26

Marcia77 pisze:nareszcie załatwiłam sprawe chrztu :ico_sorki: :ico_sorki:

super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

18 mar 2009, 19:31

hejhej :-)

ja na chwilkę, bo maly w końcu przysnął :ico_olaboga: nie spał od 12tej :ico_olaboga: a i tak za godz go obudzę na kąpanie, o ile sam sie nie obudzi do tego czasu... a marudny był taki, że szok :ico_szoking: :ico_olaboga:

gagi lekarka ma rację - te szczepionki 5w1 są sprawdzone :ico_sorki: tutaj u mnie tylko takie dają :ico_sorki: (na moje szczęście za darmo)

byłam dziś na spotkaniu grupy matek i było zajebiście - przyszły Polki, ta Słowaczka, z która chodzę też na angielski i nowe Szkotki z maluszkami ciut większymi niz mój Alek :ico_sorki: weselej było :ico_sorki: :ico_brawa_01: pogadałam po ojczystemu i nie tylko :-D :ico_sorki:

Marcia77, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za chrzest :ico_sorki: a kiedy będzie?? :-D

dziękuję za opinie na temat podobieństwa mojego synka :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_haha_01: wiedzialam, że mogę na Was liczyć, Chłopu skrzętnie policzyłam ilość głosów :-D bo się teściowa moja wczoraj napisała z smsem, że on taki Krzysiaczkowy :-P jaasne, jak sobie namaluje :-P

noo i alarm, potem będę

Awatar użytkownika
Sandrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 500
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:55

18 mar 2009, 19:58

Czesc :-)
U nas juz prawie lato, dzis bylo 20 stopni :-D Antoskowi w wozku w samym sweterku o wiele wygodniej niz w tych sztywnych kombinezonach i kurtkach. Takze korzystamy i chodzimy na bardzo dlugie spacerki.

Aniabella Tu u mnie lekarze kaza zapisywac przez tydzien caly plan dnia z dokladnoscia do 15 minut. To znaczy piszesz co 15 min co wlasnie Twoja Dzidzia robi, no chyba, ze wlasnie spi to nic nie piszesz. Polega to na tym, ze piszesz np. jaki ma wlasnie nastroj, czy placze czy sie smieje, czy jest spiaca i w jakiej w tej chwili pozycji lezy, ile razy zmieniasz jej pampersa i co w nim bylo, czy pierdzi w miedzy czasie jak tak to co ile. Spacery, kapiele, jedzenia. Krotko mowi ac zapisujesz kazda nonono, ktora moze Ci sie wydawac zupelnie niewazna przez okres 7 dni. Ja te sposob sprawdzilam i dla przykladu podaje ci czego sie nauczylam. Antos rano po wypiciu 3/4 przygotowanej ilosci mleka przestaje je pic, bo robi sobie przerwe na kupe. Dopija ta 1/4 porcji jakies 15 min po zmianie pieluszki po kupie. Ja wczesniej zabieralam butle, bo bylam pewna, ze jest najedzony i a jak znowu plakal to jak glupia go nosilam a on przestawal plakac ale tylko do czasu jak go bujalam, bo pozniej to juz byla panika. A jak sie rozplakal tak strasznie a dawalam mu butelke to tez nie chcial jes mimo, ze byl glodny. Zachowywal sie jakby zapominal ssac, wtedy wystarczylo lekko mu dmuchnac w buzie po czym sie na pare sekund uspokajal i wtedy dopiero lapal smoka. Jak jest glodny to sie caly prezy jak na kolke i prostuje nozki. Po kapieli zawsze chce jesc, wiec mam juz przed nia zrobione mleko i wstawione na ten czas do podgrzewacza. Po jedzeniu jak mu sie odbije musze go natychmiast nieruchomo polozyc, bo inaczej zwymiotuje, wczesniej biedaka nosilam i oboje mielismy ciagle ciuchy do prania po tym zwracanym jedzeniu. jezeli w czasie krotszym niz 30 min po jedzeniu zmienie mu pieluche czyli podniose nozki to na bank dostanie czkawke po czym mu sie uleje co oznacza, ze bedzie szybciej glodny niz zawsze. Zreszta jest tego badzo duzo. Uwazam, ze naprawde warto sie przemeczycz i tak popisac. Zeby nie zapeszac, Antkowi udaje sie zakwilic moze dwa razy dziennie i to tylko dlatego, ze chce zebym go wziela na raczki. Rozgryzlam maluszka calkowicie :-D

Ananke synek oczywiscie podobny do mamy. A jak ma super czuprynke i jakie dlugie wloski :-D :ico_brawa_01:

Donatka widzisz, to tak samo jak u mnie te zielone kupki z powodu mleka ale fakt zawsze lepiej jest sie skonsultowac z pediatra.

Co do ukladnia glowki to moj Antos wiecznie lezy z wykrecona glowka na prawa strone. Zaczelam mu dawac mleko od prawej strony i pokazywac zabawki tez z lewej, po czym zaczal normalnie juz krecic z glowka ale nadal odwraca sie na prawa strone. Ja na sile nic nie bede mu przekrecac, bo jak pomysle, sama lubie spac na prawej stronie i ktos by mna krecil to strasznie bym sie wsciekla :ico_zly:


A teraz pytanie do mam butelkowych:
Co ile powinno sie zmieniac smoczki w butelkach? Jak sa nowiutke to takie sa ladne przezroczyste a po tygodniu juz sie robia takie zamglone od mleka, co mi sie bardzo nie podoba no zmieniam co 2 tygodnie ale wydaje mi sie, ze to za czesto, bo oprocz koloru sa w stanie idealnym.

No teraz ocencie mojego Antoska, do kogo bardziej podobny :ico_haha_02:

[ Dodano: 2009-03-18, 19:16 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 mar 2009, 20:19

Sandrusia pisze: Rozgryzlam maluszka calkowicie :-D

super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-03-18, 19:19 ]
Sandrusia pisze:No teraz ocencie mojego Antoska, do kogo bardziej podobny :ico_haha_02:

śliczne fotki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: mi się wydaje, że jest podobny do taty :-D

[ Dodano: 2009-03-18, 19:21 ]
Sandrusia pisze:Co ile powinno sie zmieniac smoczki w butelkach?

dobre pytanie :-) , też nie wiem, ja jeszcze nie wymieniałam, ale widzę, że też są jakieś ciemne, chyba od herbatki :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

18 mar 2009, 21:07

donatka26 pisze:Sandrusia napisał/a:
Rozgryzlam maluszka calkowicie


super

popieram :ico_brawa_01: ale ci dobrze...
donatka26 pisze:mi się wydaje, że jest podobny do taty

tez mi sie tak wydaje :-D
Sandrusia pisze:Co ile powinno sie zmieniac smoczki w butelkach?

gdzies wyczytalam ze cale butelki ze smoczkami powinno wymieniac sie co 2 miechy

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 mar 2009, 21:43

ja poprasowałam ciuszki, synuś już po kąpieli, niedługo jedzonko i spać,
a dziś kąpałam synka sama, było dobrze, jestem z siebie dumna :-D

[ Dodano: 2009-03-18, 21:26 ]
synuś już śpi, mam czas dla siebie, poczekam za mężem aż wróci z pracy :-D

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

18 mar 2009, 22:31

donatka26 pisze:a dziś kąpałam synka sama, było dobrze, jestem z siebie dumna

ja też dzisiaj kąpałam sama bo P dostał przepustkę na wyjście do kolegi :-D a zawsze to on kąpie

[ Dodano: 2009-03-18, 22:42 ]
Emi już śpi, P wrócił do domu, ide spać

Do jutra :-D Kolorowych snów :-D

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 mar 2009, 23:18

ja też już się pożegnam, do jutra, dobranoc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

19 mar 2009, 07:39

witam :)

mala wczoraj usnela znow bez cyca i jedzenia i spala do 1:30 ale potem juz byla marudna :) co 2 h...ja codziennie sama kąpie dziecko:) maz jak jest to tylko przynosi wanienke i recznik i tyle jego działalnosci...

kurcze a u nas zrobil sie znow caly czerwony policzek a przeciez pilnuje sie diety no ale sama mowila ze na rezuktaty mamy czekam 2 tyg

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość