dorota83
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2009, 13:51

badania po poronieniu!

20 mar 2009, 14:24

witam!
mam takie pytanie moze mi ktos odpowie bo nie mieszkam w Polsce i nie mam mozliwosci isc
do dobrego ginekologa!
niestety w 8tyg ciazy poronilam moje malenstwo!powiedzieli mi ze dziecko przestalo rosnac w 6tyg ciazy!nie wiadomo z jakiej przyczyny bo wyniki mialam dobre!prawdopodovbnie to geny!
w szpitaliu powiedzieli mi ze juz za 2miesiace moge sie starac zajsc w ciaze zadnych badan nie kazali mi zrobic!a ja obawiam sie zeby znowu to sie nie powtorzylo i wole zrobic sobie wszystkie potrzebne badania!i tu moje pytanie do kobiet ktore poronily swoje dzieciaczki!
jakie badania lekarz wam zlecil dodam ze mialam nieregularne miesiaczki
z gory dzieki za odp!

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

20 mar 2009, 14:37

Z tego co piszesz bylo to poronienie samoistne ktore moglo wynikac z wielu czynnikow
Przyczyny poronień samoistnych

Przyczyny poronień samoistnych, tzn. wywołanych naturalnymi przyczynami, mogą być różne. W ponad 60% przypadków są one spowodowane patologią jaja płodowego, niekiedy decydującą rolę odgrywają czynniki ze strony matki, a w pozostałych przyczyny nie są znane. U 10-15% przypadków ciężarnych występują poronienia przypadkowe, bez wyraźnych predyspozycji.
Przyczyny ze strony jaja płodowego

Najczęstszą przyczyną takich poronień jest powstanie nieprawidłowości w rozwoju zarodka, które nie rokują szans na jego dojrzewanie. Następuje naturalna selekcja płodów powstających najczęściej na skutek połączenia się "uszkodzonych" komórek płciowych matki i ojca. W tych przypadkach poronienie zwykle występuje już w 6. - 7. tygodniu ciąży.
Poronienia mogą być wtedy wynikiem różnorodnych nieprawidłowych procesów, takich jak:
patologia komórek rozrodczych (jajowych lub plemników) - często przy poronieniach powtarzających się,
konflikt serologiczny,
wady chromosomalne płodu (1 na 10 potwierdzonych ciąż),
wady rozwojowe płodu (wada układu nerwowego, serca, zaburzeń biochemicznych itp.),
wady pępowiny,
wady kosmówki powodującej następowe obumarcie płodu.

Ja jak bylam pierwszy raz w ciazy poronilam w 7 tygodnu .Jedyne badanie jakie wykonal lekarz to USG macicy czy jest czysta.I zalecil odczekac kilka miesiec. I potem mozna bylo spokojnie probowac .Przy Wiki bralam od poczatku Dphaston z racji malej ilosc hormonow .Przy nastepnej ciazy nie bralam juz nic.
Jesli nie masz mozliwosci odwiedzic dobrego ginekologa to moze szpital tam powinni ci udzielic fachowych informacji.No i powodzenia zycze :-)

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość