mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

27 mar 2009, 17:15

tez pomyslalam o szkarlatynie ...poza tym przy tak wysokiej goraczce wysypka moze byc objawem potowki ,tak tez sie zdarza ....

poza tym jak dziecko ma angine i lekarz przepisal antybiotyk to chyba wie co robi,wiec lepiej ze dal za wczasu antybiotyk i niz zeby byly powiklania po anginie

[ Dodano: 2009-03-27, 16:32 ]
delicja wyslalam tobie info na pw

Awatar użytkownika
Mróweczka
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1333
Rejestracja: 14 mar 2007, 19:35

27 mar 2009, 18:56

przy szkarlatynie wystapiloby wszystkona raz nie jednopo drugim...

Eryk 3-dniowke mial...3 dni goraczka ok 40 stopni, ale oprocz tego nic wiecej...3 dni goraczki to podobno najkrocej czyli u nas szybkoposzlo...po 3 dniach wysypka i the end.

moim skromnym zdaniem w PL przepisuja antybiotyk za szybko i na wszystko (czesto chodzi o kase)...wiec tak mysle ze jezeli dziecko ma np tylko goraczke to nalezy ja zbijac i poczekac...no chyba ze wiecej niz 3 dni temp albo dziecko sie dziwnie zachowuje, albo ma inne objawy...tak uwazam

duzo polskich matek w UK wkurza sie ze na wszystko paracetamol jest...a ja sie ciesze bo antybiotyku nieladuja odrazu i bez antybiotyku przechodzi...a jezeli juz koniecznosc jest to antybiotyk daja...Eryk bral raz...a niektore dzieci w PL nafaszerowane sa juz ta chemia :ico_olaboga:


na tak na marginesie...Delicja jak Jej juz przeszlo to po co myslec co to skoro juz Ola zdrowa??

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

27 mar 2009, 19:02

Mróweczka pisze:przy szkarlatynie wystapiloby wszystkona raz nie jednopo drugim...

u moje straszej wogóle nie było wysypki jedynie założony język i wszystkie kubki smakowe na wirzchu + właśnie ta schodząca skóra + gorączka na początku...

Awatar użytkownika
Jadzia
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2986
Rejestracja: 14 sty 2009, 14:22

27 mar 2009, 19:48

Ja tez jestem przekonana że objawy wskazują na 3 dniówkę. Moje dziewczynki miały i trzy dniówke i szkarlatynę........Przy szkarlatynie temperaturę mogłam zbić lekami a przy 3 dniówce tylko na chwilę.
I wysypka też się różni...... w 3 dniówce obsypało je taka różowa wysypka a w szkarlatynie jest ona prawie czerwona tak samo jak i język (malinowy ja po lizakach barwiacych)

Obie przy trzydniówce miały biegunkę i wymioty po 4 dniach przeszło.

Moja młodsza córcia dostała trzydniówkę zaraz po herpanginie (objawy podobne do anginy) lekarka stwierdziła że często się zdarza że 3 dniówka towarzyszy innym chorobom, dlatego czasami można się pomylić.

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

27 mar 2009, 20:59

witam
jakis m-ac temu moj najmlodszy syn mial wlasnie trzydniowke
pokazala sie ona zaraz po szczepieniu
myslalam,ze wysoka temperatura wystapila przez szczepionke
rano doszla biegunka,zwracal,nie chcial jesc
temperatura byla trudna do zbicia a jak juz to na chwile
przez 3 dni lezal prawie nieprzytomny
lekarka powiedziala mi przy 1 badaniu,ze ma gardlo czerwone i ucho prawe
przepisala antybiotyk,po ktorym jak myslalam dostal uczulenia,ale sie mylilam,bo to wlasnie tak wystepuje po 3 dniowce
lekarka u ktorej bylam zaraz po wysypce tez stwierdzila,ze moze to byc na antybiotyk,ale moze byc to przez trzydniowke
ze czerwone gardlo i ucho jest tez jej wynikiem
kazala w razie czego odstawic antybiotyk
po 4 dniach bylo juz po chorobie
ale co sie nacierpial bidulek to szok
okropna jest ta trzydniowka :ico_zly:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

27 mar 2009, 22:39

Jadzia pisze:Obie przy trzydniówce miały biegunkę i wymioty po 4 dniach przeszło.

Tak sie zastanawiam czy to co zlapala Lenka w lutym to nie byla trzydniowka, jedyne co mi nie pasuje to to ze miala biegunke 2 dni przed tym jak temperatura jej skoczyla, bo piatek sobota byly brzydkie kupki, w niedziele miala temp. ok 39st. i tak do wtorku, w poniedzialek bylysmy u pediatry, powiedziala ze lekka wirusowka, dala ibufen, no i na tym ibufenie 3 razy dziennie do srody, a w nocy ze srody na czwartek ja obsypalo wlasnie od czola po brzuch, wysypka taka jak opisujecie, w sobote nie bylo sladu po wysypce. Myslalam ze moze alergia na ibufen, ale dziwne zeby wystapila tak pozno.

Awatar użytkownika
Mróweczka
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1333
Rejestracja: 14 mar 2007, 19:35

27 mar 2009, 23:00

Trzydniówka
Trzydniówka - zwana rumieniem nagłym jest chorobą wirusową, na którą chorują najczęściej dzieci od 6 do 36 miesiąca życia. Przebycie trzydniówki uodparnia malucha na całe życie.
Okres wykluwania choroby:
trwa przeważnie od pięciu do piętnastu dni
Okres zakaźności:
trwa od około siedmiu dni przed wystąpieniem objawów chorobowych aż do momentu zniknięcia wysypki
Objawy:
nagła temperatura oscylująca między 39 a 40 stopni celcjusza, utrzymująca się od jednego do pięciu dni, najczęściej jednak trzy dni.
łagodny nieżyt gardła i ucha środkowego.
bezpośrednio po spadku gorączki na ciele malucha pojawia się czerwona wysypka, która znika zwykle po 1-2 dniach. Na ogół obejmuje twarz i górną część tułowia i przypomina wysypkę różyczkową.
Powikłania:
Trzydniówka jest chorobą niegroźną i nie powoduje powikłań. Jednak ze względu na występującą wysoką gorączkę mogą wystąpić u dziecka drgawki. Należy wtedy niezwłocznie wezwać lekarza. Niebezpieczeństwem choroby jest również długotrwałóść wysokiej gorączki (ok 40stC), która często prowadzi do częstych pomyłek diagnostycznych.
Leki: Nie stosuje się żadnych leków specyficznych. Podaje sie na ogół leki przeciwgorączkowe i objawowo działające.

[ Dodano: 2009-03-27, 22:02 ]
ruda pisze:
Mróweczka pisze:przy szkarlatynie wystapiloby wszystkona raz nie jednopo drugim...

u moje straszej wogóle nie było wysypki jedynie założony język i wszystkie kubki smakowe na wirzchu + właśnie ta schodząca skóra + gorączka na początku...


no ok...ale wszystko bylo naraz...prawda?? czy goraczka byla i sie skonczyla pozniej jezyk i przeszedl a na koncu skora...czy wszystko w jednym czasie??
bo przy 3-dniowce jest najpierw temp i koniec a pozniej wysypka...o to mi chodzilo :-)

myszka105
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1223
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:30

27 mar 2009, 23:15

hej moja córcia tez miała trzydniówke jak miała 10 miesiećy a było to tak
gorączka pojawiła sie nagle i bardzo wysoka 40 st podałam jej nurofen i gorączka spadła i po spadku temp zachowywała się jakby była zdrowa i po chwili znowu gorączka.Przez trzy dni wysoka gorączka po 72 godzinach jak w zegarku pojawiła sie wysypka od głowy po stopy trwała 2 dni

zyrafa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 24 maja 2007, 12:24

27 mar 2009, 23:16

Moja córcia niedawno miała typową trzydniówkę. Równiutko 3 doby wysoka gorączka, która czasem nie mijała po Nurofenie. Temperatury nie było już cały dzień i wtedy pojawiła się wysypka na plecach i brzuchu. Wysypka była 1 dzień i znikła.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

27 mar 2009, 23:20

ja jestem bardziej przekonana, że to trzydniówka niż angina. temperatura była przerażająca, wracała po czterech godzinach od podania czopka. w czasie gdy nie było gorączki Ola zachowywała się jak okaz zdrowia. no ale nałożyło się zbyt dużó faktów na siebie, więc nie wiem co to było. Ola jest alergikiem, więc antybiotyk mógł ją uczulic.

dobrze, że już po wszystkim, dziękuję ślicznie za odpowiedzi.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość