lusia20
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:21

wazne pytanie

26 mar 2009, 16:58

hej dziewczyny mam pytanie czy mozliwe jest ze w cyklu bez0owulacyjnym nastepuje m98iesiaczka ... cz na koncu cyklu miesiaczka jest sygnałes o tym ze była owulka .. prosze odpiszcie pozdrawiam

lusia20
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:21

26 mar 2009, 17:04

aha a czy wiesz moze co moga oznaczafc pecheszyki małe na jajnikach ?? czy to znaczy ze sa cykle bezowulacyjne u takiej kobiety???

lusia20
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:21

26 mar 2009, 17:32

lekarz an usg powiedział mi ze mam pecherzyki na jajniku .... a dopuki nie zrobi innych badac nie chciała powiedziedz szczegółów a mnie to niepokoi bo che miec dziecko juz .. i sie z mezem staramy . nie mam zadnych objawów cykle regularne i nic mnie nie boli .... pomyslałam ze moze ktos ma ten sam problem i wie juz cos wiecej dlatego pytam ...

[ Dodano: 2009-03-26, 16:33 ]
a jak sie stosuje te testy owulacyjne ???

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

27 mar 2009, 15:05

To może ja się wypowiem :-) jeżeli masz pęcherzyki na jajniku/janikach to zapewne masz cykle bezowulacyjne, bo tylko wtedy one się tworzą. Może to być objaw zespołu pco, ale nie musi. Możesz sobie mierzyć temperaturę codziennie rano, rozpoczynając od pierwzzego dnia miesiączki i na tej podstawie stwierdzić, czy owulacja występuje. Testy owulacyjne nie zawsze są wiarygodne.

[ Dodano: 2009-03-27, 14:05 ]
a jakie badania lekarz zlecil?

lusia20
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:21

28 mar 2009, 16:11

ja byłam u gina i stwierdziła ze mam pecherzyki ale wszystkie inne badania hormonalne nie wskazuja na pco ....zadnych objawów tej choroby tez nie mam , okres mam reguralny .... wiec sama nie wiem co o tym myslec .... Mam dopiero 20 lat wiec ginka narazie nie che mi dawac zadnych tabletek ...bo twierdzi ze jestem młoda i mam czas na dziecko jeszcze a ja jestem po ślubie i che miec z mezem juz dziecko a staramy sie narazie dwa cykle i nic ... wiec sie troche boja ze przez te pecherzyki nie zajde .. a ginka kaze czekac do pół roku a mi to za długo bo jesli to jest przeszkoda chce ta leczyc aby jak najszbybciej zajsc ... i czy wogóle da sie to wyleczyc czy bede mogła miec dzicko rozumiecie mnie dziewczyny dlatego napisałąm bo myslałam ze moze ktos ma taki sam problem ....

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

30 mar 2009, 15:38

Musisz rozróżnić dwie kwestie, jest zespół pco i samo pco. Zespół to wiele czynników oprócz pęcherzyków na janikach, a samo pco to tylko pęcherzyki. Ale może być tak jak już pisałam, że pęcherzyki są na janikach, bo cykle były bezowulacyjne. Nie mogę zgodzić się, że testy są bardziej wiarygodne, bo np w moim przypadku - mam zespół pco będą dawały wynik fałszywie pozytywny i właśnie mierzenie temperatury da prawdziwy obraz :ico_oczko:

Lusia poczekaj jeszcze trochę i jak nie będzie się udaało, to pójdź do lekarza i poproś o skierowanie na badania hormonalne i usg. Możesz już teraz spróbować sama się wspomóc, np. wiesiołkiem - poprawia śluz albo witaminką E.

lusia20
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 12 lut 2009, 15:21

02 kwie 2009, 20:02

markotka, dziekuje za rade :)a czy ty masz zespół pco?? i czy miałas problemy z zajsciem w ciaze ???a te pco to znaczy ze w tej chorobie ma sie cykle bezowulacyje a ty co brałas aby były normalne cykle ??

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość