Ona
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 10 lip 2007, 13:00

Antykoncepcja po porodzie??

02 kwie 2008, 18:28

Chcialam sie was zapytac o antykoncepcje po porodzie karmie piersia pytalam sie lekarza powiedzial ze jak sie mi zakonczy polog to mam przyjsc na kontrole i bedziemy rozmawiac o antykoncepcji zaproponowal mi zaszczyki lub tabletki mam sie zastanowic dlatego pomyslalam ze moze wy mi doradzicie bo wzielabym tabletki bo wiadomo zaszczyk nieprzyjemny :( ale zas slyszalam ze po tabletkach sie tyje a czy zaszczyki bierze sie codzinnie?? napiszcie cos na ten temat.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

02 kwie 2008, 19:20

Ona, ja miałam pierwsze zastrzyk (DepoProvera) a później tabletki (Cerazette). Zastrzyk bierze się jeden i starcza na 3 miesiące (koszt to około 40 zł) i nie jest bolesny :ico_oczko: , tabletki zarzywa się wiadomo codziennie a i koszt jest wyższy (też około 40 zł na miesiąc). Po obu czułam się wporządku i nie przytyłam. Wszystko zależy od tego jak znosisz środki antykoncepcyjne i czy masz tendencje do tycia.

Przy wielokrotnym zastosowaniu zastrzyku (podobno) mogą wystąpić problemy z ponownym zajściem w ciążę.

Najlepiej chyba jednak doradzi Ci Twój lekarz :-)

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

02 kwie 2008, 22:36

Aga26 pisze:Przy wielokrotnym zastosowaniu zastrzyku (podobno) mogą wystąpić problemy z ponownym zajściem w ciążę.

Najlepiej chyba jednak doradzi Ci Twój lekarz :-)


zgadzam się, najlepiej skonsultować się z lekarzem, on po wywiadzie z Tobą dobierze odpowiednią kurację, a co do zastrzyków, to z tego co wiem mogą zahamować owulację nawet na kilka lat - po zaprzestaniu brania, więc jeśli myślisz jeszcze o dzieciach to lekarze odradzają - oglądałam o tym program i bardzo ceniony gin. o tym mówił.
Więc najlepiej wybrac sie do gina i pogadac z nim o tym :ico_oczko:

Ona
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 10 lip 2007, 13:00

03 kwie 2008, 08:58

Dziekuje za rady wiem ze najlepiej pogadac o tym ze swiom lekarzem i jestem z nim umowiona ale chcialam cos wiedziec na ten temat :P

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

03 kwie 2008, 09:57

Ona,
Kochana najlepiej sie skonsultować z lekarzem swoim on napewno Ci doradzi co będzie lepsze zwłaszcza ze karmisz maleństwo piersią :ico_oczko:

Ona pisze:ale zas slyszalam ze po tabletkach sie tyje

niekoniecznie to zależy od organizmu każdej z nas nie kazdy organizm reaguje zwiększeniem masy ciała :-)

NIKUS
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 06 kwie 2008, 12:29

06 kwie 2008, 18:32

Ja mimo wszystko polecala bym proszki.. slyszalam od kobiet ktore mialy zastrzyki ze mialy potworne bole glowy, zmiany nastorjow, itp... po zaprzestaniu zastrzykow wszytsko ustapilo.

Ale jak juz nadminily przedmowczynie.. kazda kobieta na antykoncepcje reaguje inaczej ;)

Awatar użytkownika
scoiattolo84
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 414
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:13

09 kwie 2008, 07:01

Ze mną było tak..
Na kontrolnej wizycie po porodzie rozmawiałam z ginem o antykoncepcji. Zapytałam najpierw o zastrzyk, ale odradzał (jest nieprzewidywalny, nie wiadomo na ile może zatrzymać ci owulację, możliwe jest nawet kilka lat, a ja nie byłam pewna, czy nie będę chciała mieć wcześniej kolejnego maluszka). Kolejna propozycja to były tabletki Cerazette (karmiłam piersią), ale gin pouczył mnie, że trzeba je brać bardzo regularnie (są chyba tylko jednoskładnikowe, czy coś takiego), maksymalna tolerancja przesunięcia to 30 min, więc podziękowałam :-) Nie nadaje się do takiego rygoru. Do końca karmienia zostaliśmy więc przy prezerwatywach.
Teraz biorę tabletki Yasminelle. Pierwszy tydzień był dziwny, trochę mnie mdliło i bolała głowa, ale przeszło i teraz jest ok. Nie mam zwiększonego apetytu (nie tyję), a libido na odpowiednim poziomie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

04 kwie 2009, 14:14

scoiattolo84 pisze:maksymalna tolerancja przesunięcia to 30 min,

ja slyszalam ze 3 godziny, takie przesuniecia kolo godziny, dwoch miewalam i przez rok brania nie wpadlismy :-) Wiadomo ze lepiej pilnowac.
Ciezko cos doradzic bo na codzien skutki uboczne zastrzyku i tabletek moga byc takie same, tyle ze tabletki mozna odstawic w kazdej chwili gdyby dzialo sie cos zlego.
Ewentualnie mozesz zalozyc spirale, ale to tez zalezy czy chcesz miec drugie dziecko i czy mozesz wylozyc jednorazowo sporo kasy. W sumie fajna sprawa, ale mnie przeraza zakladanie tego.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość