Awatar użytkownika
Mama Lenki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 70
Rejestracja: 02 lut 2009, 23:40

16 mar 2009, 22:40

DUSIA555, ja do tej pory czasami podchodzę do łóżeczka Lenki i sprawdzam czy oddycha...Słyszałam kiedyś w telewizji wypowiedz jakiegoś specjalisty, że to zbędny gadzet ale myślę, że jeżeli miałby Ci zaoszczędzić stresu to kup go, pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

17 mar 2009, 00:34

Mama Lenki pisze:DUSIA555, ja do tej pory czasami podchodzę do łóżeczka Lenki i sprawdzam czy oddycha...Słyszałam kiedyś w telewizji wypowiedz jakiegoś specjalisty, że to zbędny gadzet ale myślę, że jeżeli miałby Ci zaoszczędzić stresu to kup go, pozdrawiam :ico_haha_02:

Sama już nie wiem. Powiem Ci, że chyba najlepiej zrobię jak zapytam lekarza prowadzącego (to wysokiej klasy specjalista )o opinie na ten temat. Akurat w ten czwartek mam kolejną wizytę. Napewno napiszę co mi odpowiedział. :-)

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

03 kwie 2009, 13:12

dziewczyny, a tak odnośnie bezpiecznego snu, to czy macie na łóżeczkach zainstalowane ochraniacze, żeby się maluch nie obijał? czy grzecznie leżą Wasze pociechy? bo potrzebuję chyba kupić ochraniacz ale na całą długość i wysokośc łóżeczka tylko szukam takiego porządnego, grubego, mylicie, że ten co jest w zestawach feretti można kupić osobno?

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

03 kwie 2009, 19:23

Ja, jako przyszła mama, kupiłam 12- częsciowy komplet pościeli w którym oczywiście jest również ochraniacz o wymiarach 30x180 a więc nie na całe łóżeczko. Tylko tak jak napisała Gabi od strony główki maleństwa. Nie wiem czy zaglądałaś na Allegro jest tam duży wybór samych ochraniaczy oto link http://www.allegro.pl/28119_ochraniacze ... view=gtext może akurat znajdziesz coś odpowiedniego. :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

03 kwie 2009, 22:07

Ja Kindze używałam ochraniacz na szczebelki aż do czasu wyprowadzki do dużego łóżka. Patryk też ma zamocowany, bo śpi, jak chce. W każdej możliwej pozycji i pod każdym kątem :ico_haha_01:

Paulina111
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2009, 15:46

05 kwie 2009, 13:12

kompletuję właśni wyprawkę dla mojego malucha i pewne rzeczy już mam a nad innymi nadal sie zastanawiam.. monitor odechu nie mieści sie na liście chyba że tfu, tfu po porodzie okaże się ze maly jakieś zaburzenia oddechowe ma to wtedy będzie nr.1 więc tak wrazie czego mogłybyście napisać jak macie jakiej firmy polecacie.
pościel juz wybrałam i kupiłam (nie moglam się powstrzymać) firmy feretti taki duży zestaw z ochraniaczem. tak bylo najekonomiczniej a czy ochraniacz mi sie na pewno przyda to jeszce nie wiem ale pewnie tak ponieważ dostaliśmy łóżeczko drewniane. sama kupiłabym turystyczne bo są teraz po prostu wypasione ale darowanemu koniowi..

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

06 kwie 2009, 11:00

Ochraniacz sprawia,że w łóżeczku jest dużo przytulniej. Zasłania też brzdącowi widoki, więc maluszek nie rozprasza się światem wokół, kiedy ma usnąć. No i maluszkowi nie wylazą rączki i nóżki kiedy śpi, czy bawi się. U nas spód łóżeczka jest już na najniższym poziomie i nadal używamy ochraniacza.

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

27 kwie 2009, 16:38

no wlaśnie niektórzy twierdza, że takie ochraniacze przesłaniają za bardzo widok na dziecko, ale wg mnie patrząc na dziecko to lepiej. zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jak wiele dzieci ma nadpobudliwość i powinno się ograniczać w czasie snu bodźce, które mogą rozpraszać malucha... od 2 tygodni mamy feretti na całe łóżeczko i jednak mogę z czystym serduchem polecić :)

Paulina111
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2009, 15:46

27 kwie 2009, 21:49

u nas łóżeczko stoi już wystrojone. ochraniacz współgra z pościelą i wszystko tak pięknie wygląda że sama chętnie bym tam wskoczyła. krzyczą na mnie że pościel się wybrudzi zanim urodzę ale podobno łatwo się ją pierze i jest wytrzymała więc nie musze ograniczać prań. przyjemnie jest tak popatrzeć :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

28 kwie 2009, 10:55

pierze się bardzo dobrze. moja ciocia ma juz spory kawał pościel (ochraniacz dopiero teraz dokupiliśmy) i prała nie raz i jest wszystko ok. poza tym wcale nie trzeba aż tak czesto prac ze względu na tą puriste, która tworzy jakby tarczę przed brudem i zarazkami :) a sprawdziły się u Was baldachimy?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość