Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

06 kwie 2009, 20:26

No i oczywiscie w kregoslup, bede przytomna i bede widziec swoje dziecko zaraz po wyjeciu z brzuszka, nawet moj maz bedzie przy mnie.
to dobrze :ico_sorki: zreszta teraz juz wiekszosc cesarek robiona jest na znieczuleniu w kregoslup :-D
Nasze połozne dochodza do wniosku ze szczegolnie dziewczyny ktore chodziły na szkołe rodzenia powinny aktywnie uczestniczyc w porodzie, przyjmowac te wszystkie pozycje i starac sie by dzidzia wyszła jak najszybciej. Natomiast po znieczuleniu mowy o aktywnym porodznie nie ma :ico_noniewiem: stad tez niektorzy mowia ze sie wydłuza bo mimo wszystko lezy sie i czeka :ico_noniewiem:
ale wiem dokladnie ile przytylam od poczatku ciazy bo zawsze sprawdzam na swojej wadze, a na tamta u lekarza nie chce juz nawet patrzec, nie wiem czy sniadanie tyle wazylo czy moje ubranie hihihi.......nie lubie tej wagi i juz.
no 2,5 kg to sporo :ico_szoking: moze cos nie tak z ta ich waga :ico_noniewiem:
wlasnie mnie dziwi to ze ja jak ide do lekarki to pielegniarka przy wazeniu to nawet butow nie kaze zdejmowac wiec jak w zimie wlazłam w kozaczkach i tym całym mundurze na ta wage to pewnie to chyba wiecej było niz powinno :ico_noniewiem: ale za to teraz bedzie mniej :ico_oczko:

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

07 kwie 2009, 08:47

Ilka79dziwna ta waga żeby było aż 2,5 kg różnicy między twoja waga a od nich.

ewusia75Fajna taka wizyta u anestezjologa przynajmniej wytłumaczy co i jak. W Polsce rzadko znieczulają ni i trzeba za to dodatkowo płacić, moim zdaniem lepiej rodzić bez znieczulenia jest się świadomym co się dziej a tak to taka nieruchomą się jest. ja rodziłam bez znieczulenie no i przyznaje że bolała i to bardzo ale jak już mała była na świecie to jakoś zapomniałam o tym bólu.

ziolo007No to wyprawka już prawie gotowa jak zwiozę ubranka tak w połowie maja żeby mieć czas na upranie wszystkiego i wyprasowanie. Jeszce muszę kupić pościel do koszyka i kosmetyki a tak to raczej wszystko mam.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

07 kwie 2009, 08:59

moim zdaniem lepiej rodzić bez znieczulenia jest się świadomym co się dziej a tak to taka nieruchomą się jest. ja rodziłam bez znieczulenie no i przyznaje że bolała i to bardzo ale jak już mała była na świecie to jakoś zapomniałam o tym bólu.
takie słowa mnie pocieszają :ico_oczko:

Jeszcze tylko 3 dni i moj T wraca :ico_sorki: jakos przezyłam samotnie noc :ico_oczko: w zasadzie zasnelam dosc szybko wiec nie straszne mi były duchy :ico_oczko:
Zabieram sie za sprzatanie bo po poludniu siostra przyjezdza do mnie :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

07 kwie 2009, 18:32

Hej
Ja bede miec znieczulenie gazem z powietrzem, wszyscy sobie to chwala tutaj, no i porod moze byc aktywny :-) wszystko zalezy od kobiety rodzacej. Polozne mowily, ze jak juz kobieta polozy sie na lozku, to nie ma mowy o tym zeby wstala, a ja chce rodzic w pozycji pionowej. Tutaj jest pelna swobota. Bede z mezem wiec mi pomoze.
U mnie znowu hustawka nastrojow. Po prostu czasami martwie sie czy na pewno sobie poradzimy, a pozniej sie ciesze i doczekac nie moge. To musi byc wina hormonow.

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

07 kwie 2009, 22:46

Hej dziewczyny,
Ja juz mialam zastrzyk w kregoslup 3 razy, pierwszy raz przy porodzie, drugi raz przy moim rozbijaniu kamienia w nerce, no i trzeci raz tez przy kamieniu. No wiec jakos tego zle nie wspominam, balam sie tych zastrzykow, no ale przy kamieniach musialam miec znieczulenie, a narkozy to sie juz bardzo boje, wiec mialam do wyboru albo w kregoslup albo narkoza, wiec wybralam w kregoslup. No wiadomo przy porodzie to jak mnie zaczely bardzo bolec skurcze to juz wolalam o znieczulenie, wtedy nie myslalam o niczym tylko o tym zeby przestalo mnie bolec. Po takim znieczuleniu dosyc szybko sie wraca do "normalnosci" czyli, ze nogi dosyc szybko sa wladne, a nawet jak dadza mala dawke epiduralu przy porodzie to dalej je mozesz troszke czuc. Ogolnie strasznie to wszystko brzmi, ale wydaje mi sie ze czlowiek nie mysli racjonalnie w czasie bolu i jak ma szanse na usmiezenie tego bolu to decyduje sie na nie. No i tak wkrotce mnie czeka 4 taki zastrzyk w kregoslup, oj ciekawe ile jeszcze ten moj kregoslup dluzej wytrzyma. Ogolnie nie mam wogole z nim problemow wogole mnie nie boli, no ostatnio go czuje, ale to tylko przez ciaze. Jak nie bylam w ciazy to ani glowa ani kregoslup mnie nie bola co ludzie pozniej mowia, ze to moga byc przyczyny tego calego znieczulenia zewnatrzoponowego.

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

07 kwie 2009, 23:59

Ilka79, ja na epidural moge sie zdecydowac w czasie porodu, ale narazie pozostaje przy tym gazie.

Czas leci drogie czerwcowki :-)

[ Dodano: 2009-04-08, 00:01 ]
Ja tak planowalam,ze wszystko bedzie gotowe juz dwa miesiace przed porodem, a okazuje sie,ze tylko bym spala. Coraz szybciej sie mecze i ciesze sie,ze chociaz generalne sprzatanie mam za soba.

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

08 kwie 2009, 01:16

Ja tak planowalam,ze wszystko bedzie gotowe juz dwa miesiace przed porodem, a okazuje sie,ze tylko bym spala
Kurcze u mnie identycznie, na siedem dni w tygodniu moze tylko jest jeden gdzie jestem bardziej aktywna, pozostale 6 to jestem zmeczona..

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

08 kwie 2009, 08:43

Ilka79, no to masz już wprawę w tym kucie :). jak w stanach wygląda poród ???

ziolo007, ten gaz to tez fajna sprawa wiesz jak on działa ???

ja tez mam takie dni ze nic mi się nie chce najlepiej to by było położyć brzuszkiem do góry i nic nie robić. szkoda ze się tak nie da :-D

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

08 kwie 2009, 15:36

myszka_f, ten gaz powoduje,ze kobieta czuje sie troche jak pijana, kobiety czesto sie smieja albo mowia jakies glupoty :-)

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

08 kwie 2009, 17:20

Dzien dobry :-D
Ja dzis skonczyłam juz sprzatac prawie wszystko, najwazniejsze ze okna pomyte, firanki wyprane dywany tez :ico_brawa_01: Jeszcze tylko podłogi do umycia i popastowania ale to juz pewnie T zrobi bo ja dzis nie mam sił :ico_oczko:
W kazdym razie jutro juz czwartek i T wraca ze szkolenia :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ten gaz powoduje,ze kobieta czuje sie troche jak pijana, kobiety czesto sie smieja albo mowia jakies glupoty
ale chyba nie podczas porodu :ico_oczko: :ico_oczko:
Kurcze u mnie identycznie, na siedem dni w tygodniu moze tylko jest jeden gdzie jestem bardziej aktywna, pozostale 6 to jestem zmeczona..
kochana ja oddam Ci moje niespozyte siły :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość