mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

przemieszczenie rzepki w kolanie

15 kwie 2009, 16:57

od wczoraj moja starsza cora ma prawie cala nog w gipsie ,zle wstala i potem jak sie okazalo bylo przemieszcze sie rzepki w kolanie ,rzepke nastawiono ,zdjecie zrobiono i na szczescie nie bylo zlamania ,krwiak ktory powstal tez zlikwidowano .......moze ktos mial z tym do czynienia i.....powiedzcie mi jak dlugo trwala rehabilitacja,wogoel jak dlugo trzeba miec gips ,co ze szkola trzeba chodzic czy nie ,bo tu dzis slyszalam dwie rozne relacje od lekarzy ,na dodatek w maju powinna miec miesieczna praktyke ,przeciez jak pracownik jest chory to dostaje L4 a jak jest w przypadku ucznia -od nauczycielki wiem ze wystarczy jak lekarz obojetnie czy ortopeda czy pediatra da zwolnienie ...moze ktos byl w trakiej sytuacji...

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

15 kwie 2009, 17:32

mal, kurcze bardzo mi przykro

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

15 kwie 2009, 17:47

przemieszczenia nie miałam ale miałam peknięcie i do dzis odczuwam skutki a to było jakeiś 10-12 lat temu. po zdjęciu gipsu niech od razu idzie na rehabilitację i koniecznie niech pilnuje nogi - do szkoły jak dałam rade to chodziłam a miałam gips od kostki do tyłka tylnią szynę (przód był miekki) - osługiwałam się tez kulą bo było łatwiej chodzic.
ortopeda kazał mi też ćwiczyć nogę - miałam podnosić chorą nogę do góry stojąc.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

15 kwie 2009, 18:52

kwiatunio, dziękuje

ruda, wczoraj jej kupilam kule , nie wyobrazam sobie zeby byla bez nich ,dzis juz jej lepiej idzie "trening"kulowy i do piatku nie puszcze jej do szkoly ,a potem ona sama chce isc ,wiadomo ze jest prawie koniec roku i wogole....o rehabilitacji na razie nic nie wiem a wiem ze na pewno bedzie musiala miec ,na razie szukam jak najblizszego terminu do ortopedy ,bo za dwa tyg ma sie pokazac ortopedzie i byc moze dalsze beda zastrzyki ...w szpitalu to odnioslam wrazenie ze personel swietnie sobie wypoczywa.....a noge pilnuje bo wiem jakie moga byc skutki ,oczywiscie nikt z peresonelu mnie o nich nie poinformowal bo to trzeba po prostu wiedziec ... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

15 kwie 2009, 22:21

mal, ja również miałam uszkodzone kolano, ale w wyniku wypadku. No i miałam operację+ druty, więc dolegliwość raczej poważniejsza. :ico_noniewiem: Gips miałam 3 miesiące, ale nie wierzę, żeby Twoja córa też tyle miała :ico_sorki: Co do czasu trwania rehabilitacji to z własnego doświadczenia powiem Ci, że to zależy od samych fizjoterapeutów. Nie będę Cię tu zanudzała już szczegółami, tyle, że napiszę, że chodziłam do jednego zakładu ok miesiąca i poprawy nie było żadnej, potem trafiłam do innego i po dwóch tygodniach zaczęłam samodzielnie chodzić.
Jedno co mogę Ci poradzić- już teraz zasięgaj opinii w swoim mieście na temat najlepszych zakładów rehabilitacyjnych i samych rehabilitantów. Najlepsza jest poczta pantoflowa :-) Rehabilitacja ma naprawdę wielkie znaczenie. Co do innych pytań, niestety nie mogę pomóc, bo schorzenie schorzeniu nierówne :ico_noniewiem:

Życzę Twojej córci zdrówka i najlepszych specjalistów :-)

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

16 kwie 2009, 19:55

Kolka, dziekuje za info ..wlasnie dzis udalo mi sie zarejestrowac core na 27 kwietnia ,czyli zmiesci sie z terminie podanym przez lekarza szpitalnego i na pewno zapytam sie o rehabilitacje,bo wiem ze i tu sa terminy kosmiczne ..juz dzis o wiele lepiej sobie radzi z chodzeniem :-)

dziekuje wam za odzew :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

16 kwie 2009, 20:07

mal, To super, że u córki jest poprawa, ale niech lepiej nie obciąża tego kolanka za bardzo. :ico_noniewiem: O rehabilitację pytaj też znajomych, czasem więcej się dowiesz jak od lekarza :ico_oczko:
Pozdrawiam :ico_haha_02:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

16 kwie 2009, 20:28

Kolka, wlasnie tak zamierzam zrobic :-)

Awatar użytkownika
albi401
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 29 paź 2009, 20:18

01 lis 2009, 18:20

koniecznie szybka rehabilitacja na wzmocnienie stawu kolanowego. Ja miałem złamaną rzepkę i niestety po 5 latach już są zmiany zwyrodnieniowe.
PS dobrze robi jazda na rowerku stacjonarnym.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

02 lis 2009, 20:55

albi401, rowerek dobrze jej robi to fakt ,tempo ustawia sobie do swojej mozliwosci ..a na rehabilitajce sie nie dostala z braku miejsc w tym roku (prywata odpada ze wzgledu na koszty)....ma tez zwolnienie z biegania z wf ..co nie dal lekarz ortopeda to dala pediatra i to bez zadnego gadania patrzac sie jedynie na plyte ktora pokazala doktorowej i sluchajac core jakie ma doleglowosci ......

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość