Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

23 mar 2009, 17:02

emilia7895 pisze:moj synek ma juz 16 zabkow i
o kurcze no to gratlacje szybko mu to poszlo :ico_brawa_01:
pocieszylas mnie ze zabki to nie przeszkoda w karmieniu :ico_sorki:
emilia7895 pisze:no i ja schudlam przez pierwsze pol roku
a ja wlasnie nie :ico_szoking:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

23 mar 2009, 20:11

witam :-)
my nadal cycujemy :ico_oczko: i nie zamierzamy rezygnowac :ico_haha_01:
mi na szczescie nikt uwagi nie zwraca ( moze przez to ze nie ma odwagi :ico_oczko: bo ja nie dam sie :ico_oczko: i tak na swoim postawie) synka karmilam 17 miesiecy, zabkow mial juz chyba komplecik i problemow nie bylo jako takich z gryzieniem :ico_oczko:
Ale zamierzam karmic tak samo dlugo, jak nam sie uda, albo jeszcze dluzej- do 2 lat
co do chudniecia, to u mnie waga stoi w miejscu- nie schudlam ani kilograma :ico_zly: ale tak samo mialam karmiac synka...musze cierpliwie czekac az zakoncze karmienie :ico_noniewiem: oby i tym razem waga sama zaczela spadac ( pozniej bede sie ratowac dietami)
mam pewne obawy, ze nie uda mi sie pociagnac na cycusiu tak dlugo, bo pokarmu mam mniej jak z pierwszym dzieckiem ale jestem dobrej mysli :-)

dziewczyny nie dajcie sie "dobrym radom" innych... to do Was nalezy decyzja kiedy przestaniecie karmic... mysle ze do drugiego roku jest ok... moze mleczko nie jest juz takie wartosciowe, ale wazna jest tez wiez matki z dzieckiem...
gdyby 4 letnie dziecko wisialo przy cycu to wtedy mozna by mowic juz o jakims zboczeniu :ico_oczko: ale poki co to sama przyjemnosc- dla matki i dziecka :-)

powodzenia Wam zycze karmiace mamusie :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-03-23, 19:18 ]
a i co jeszcze- tutaj, we Francji karmienie piersia nie jest w modzie i wiekszosc kobiet z niego rezygnuje dobrowolnie :ico_puknij: nawet w szpitalu po porodzie sie mnie pytali czy chce "magiczna tabletke" na zakonczenie laktacji :ico_puknij:
ale kazdy lekarz do ktorego teraz chodze z Ala mowi zebym karmila jak najdluzej :-D
:ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

23 mar 2009, 23:18

Waga i chudniecie Ja wróciłam do wagi z przed ciąży czyli teraz mam 49 kg i nie chudnę więcej ale już po 2-3 miesiącach byłam na zero z wagą.

Ząbki Oj, Martusia jak jej wychodziły dwa pierwsze to mnie gryzła, potem znów przestała jak wyszły, potem znów zaczęła jak kolejne zaczęły sie pojawiać, teraz ma 5 i znów mnie nie gryzie, choć pewnie nie raz zaciśnie jeszcze ząbki...dam radę ale ból jak nie wiem co..

Inne jedznko:-D Ja muszę napisać, że zaczęłam wprowadzać coś innego niż cycuś późno bo jak miała mała 8 miesięcy skończone i to jeszcze jadła mało i zapijała cycem każdy posiłek. Teraz jest tak: rano serek lub twarożek (ok. 9-10), potem daję cyca (wypija tylko jednego) idzie spać (ok.12), kolejny posiłek to zupka/obiadek (ok.15). O 17 daję jej deserek i potem to już kolacja o 19:30 czyli nic innego jak cycuś ukochany i budzi się w nocy 2-3 razy na piersiczkę :-D To są stałe posiłki, w między czasie pomiędzy posiłkami pogryza chrupeczki, biszkopciki, obr\gryza skórki z chlebka i bułki i popija cyca króciutko bo tylko tą wodę co leci bo nie akceptuje ani butli ani niekapka :ico_noniewiem: i nie wiem jak mam ja przekonać. Ale to pewnie temu, że smoka nie miała nigdy :-)

[ Dodano: 2009-03-23, 22:24 ]
MONIKAB fr Ile karmisz jeszcze razy w ciągu dnia?

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

24 mar 2009, 00:09

Witam !
Mam pytanko dziewczynki jak robilyscie gdy musialyscie wrocic do pracy jak wsze dzieciaczki to przezyly ?
Ja jestem przerazona :ico_olaboga: :ico_placzek: Moja Weronisia juz staje sie bardziej nerwowa juz czuje co sie swieci bo daje je juz moje mleczko z butli a ona woli cycunia ja zreszta tez wole jej go dac ale niestety sytulacja jest taka ze od 1 wracam niestety do pracy :ico_placzek: I zalezy mi zeby miala nadal tylko moje mleczko ale jak to wszystko poukladac nie wiem :ico_noniewiem: Napiszcie jak bylo w waszym przypadku

Ja wrocilam do wagi z przed ciazy i nawet 3 stracilam ale i tak grubas ze mnie bo rok przed ciaza przytylam ponad 10 wiec to musze zgubic no a le teraz nie chce stosowac zednych diet bo puki karmie to chce jesc wszystko dla weronisi bo przez to ladnie rosnie :ico_oczko:
Ostatni mnie mala gryzie i to czasem przeokrutnie zlapie cycusia i trzymajac mocno w dziaslach gwaltownie odwraca glowe i powtarza to kilka razy malo sie nie posikam a ona cieszy z tego :-D mysle ze to przez powoli wyzynajace sie zabki

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

24 mar 2009, 12:51

mojej raz albo dwa razy zdazyło sie mnie ugryzc ale teraz juz tak nierobi,i faktycznie było to przez ząbki.

[ Dodano: 2009-03-24, 17:59 ]
dziewczynki,czy musicie pic magnez bądz łykac go przy karmieniu??czujecie jakies jego braki??
Ja ostatnio chodze jakas rozdrazniona ,podenerwowana,zakupiłam sobie dzis magnez i niewiem czy go łykac czy nie:((pijam tylko multi sanostol ,a w nim magnezu niema:((

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

08 kwie 2009, 22:50

karina22, ja biore witaminy dla matek karmiacych i poza tym nic wiecej-a poddenerwowana jestem ale to raczej normalny stan u mnie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Noemi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2008, 19:35

15 kwie 2009, 21:37

Hellow (mozna sie przylaczyc?? :-) )
Chetnie was poczytam .... bo tez jestem mama karmiaca (.)(.)
Poczatki byly ciezkie .... i juz mialam chwile zwatpienia czy dam rade ... ale na szczescie nie poddalam sie. :ico_sorki:

Mi lekarz przepisal zelazo i calcium ... widze ze co lekarz to inna recepta :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

15 kwie 2009, 21:46

Noemi, super ze sie nie poddalas jeszcze pewnie nie raz bedziesz miala chwile zwatpienia (ja tak mielam przez pierwsze 3 miesiace) ale teraz nie wyobrazam sobie karmic butelka :ico_noniewiem:
wszystkiego dobrego dla Ciebie i Olivierka :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Noemi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2008, 19:35

15 kwie 2009, 21:55

mmarta dziekuje :ico_haha_02:
uwielbiam patrzec jak synus po karmieniu przytula sie do cycusia dla mnie to cudny widok :ico_haha_02:
Chociaz najgorsze sa noce ... Oli budzi sie co godzinke ... czasami juz brak mi sil i przez mysl mi przeszlo "dam mu butle moze jest glodny" ... ale zaraz jak "otrzezwieje" to wybijam sobie glupie pomysly z glowy :ico_puknij: :ico_haha_01:

No i maly ssaczek sie obudzil ... szykuje (.)(.) :-D

Jezeli pozwolicie to bede do was zagladac :-D

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

15 kwie 2009, 22:09

Noemi pisze:Chociaz najgorsze sa noce ... Oli budzi sie co godzinke ... czasami juz brak mi sil i przez mysl mi przeszlo "dam mu butle moze jest glodny" ... ale zaraz jak "otrzezwieje" to wybijam sobie glupie pomysly z glowy
wiesz co ja Cie nie pociesze bo ja do teraz wstaje co godzine :-D moja Igola to taka przylepa no bo 6 miesieczne dziecko to sie z glodu co godzine nie budzi :ico_nienie: ale mam kolezanki ktore wstaja raz albo 2 razy :ico_sorki:
ale Twoj Olivierek to jeszcze takie malenstwo ze bedzie ciagle wolal jesc a raczej sprawdzal czy jego ukochana mamusia jest przy nim :-)
jha spalam z Iga na brzuchu przez pierwsze 4 -5 tyg bo jak tylko ja odkladalam zaczynala plakac :ico_noniewiem:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość