Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

Odparzenia

16 kwie 2009, 09:10

Witam. Mam problem z odparzeniami mojego synka. Jeszcze nigdy nie miał odparzeń a tu nagle zrobiły sie i to straszne aż białe bąble powstały. Winiłam za te odparzenia nowe pampersy ale chyba jednak to nie to. Bo wczoraj wieczorem jak go połozyłam spac to miał okropne ale posmarowałam mu dobrym kremem i rano nie było prawie nic. natomiast jak zrobił kupkę to od razu ma całą czerwona dupcię i wogóle całe krocze. Podejrzewam, że to od kupek. Ale co mam zrobić? Przeciez kupki nadal bedzie robił.

Awatar użytkownika
Kolka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3779
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:38

16 kwie 2009, 09:59

zirafka, Ja miałam ostatnio taki problem ze swoją córką. U nas najlepiej sprawdziła się zwykła mąka ziemniaczana. Stary, babciny sposób a niezawodny :ico_haha_02: A jeżeli chcesz, to idź do swej pediatry i niech Ci da receptę na maść robioną w aptece. Nie pamiętam jak ona się nazywa, ale lekarz będzie wiedziała na pewno. Też wysoce skuteczna. Sudocremy itp jedynie obsuszają i tak podrażnioną już skórkę dziecka :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-04-16, 10:01 ]
zirafka, i jeżeli te białe bąble nie znikną szybko to idźcie do lekarza, bo kiedy zaczną pękać to może zrobić się jakieś zakażenie lub inna infekcja... Tak gdzieś czytałam :ico_noniewiem:

lilo

16 kwie 2009, 10:41

Kolka pisze:Sudocremy itp jedynie obsuszają i tak podrażnioną już skórkę dziecka

No właśnie u nas z tego powodu pomagał tylko Bepanthen. zirafka, teraz jest już cieplej więc staraj się żeby pobiegał trochę bez pieluchy i powietrzył skórę :ico_sorki:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

16 kwie 2009, 10:43

nam poamgal zielony linomag. no i trzeba smarowac skorke co jakis czas zeby sie oslonka zrobila chroniaca przed kupka. i jak najszybciej zmieniac pieluchy. i dokladnie oczyszczac,najlepiej czysta woda

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

16 kwie 2009, 10:54

u mnie jak nie pomagał sudocrem to zawsze zadziałał Clotrimazolum - krem, który można kupić w aptece. Płaciłam za niego 3,50zl.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

16 kwie 2009, 11:10

i
dorotaczekolada pisze: dokladnie oczyszczac,najlepiej czysta woda

tylko, ze on nie daje sobie nawet tego dotknąc tak go bilo bidulke. Nawet jak napuszcze wody do wanny, żeby sobie siadł to sie az trzesie bo nie chce. Ale dziekuje wam wszystkim za rady. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

16 kwie 2009, 12:01

zirafka, Kinga też kiedyś miała takie problemy z dupcią przez jakiś czas. Smarowałam jej panthenolem. Też pomagało. U niej takie przeboje były podczas choroby, gdy przyjmowała antybiotyk. Kupka była rzadka i bardzo drażniła skórę.

lilo

16 kwie 2009, 12:31

zirafka, jeśli mały bardzo cierpi to idź do lekarza - może coś ci da mocniejszego co szybko zadziała.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

16 kwie 2009, 12:50

Hania raz miała odparzenia i koleżanka poleciła mi tormentiol,posmarować grbo a na to sudocrem,i po 2 dniach zeszło,a po jednym dniu juz było w miarę ładne,a odparzenie miałą straszne

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

16 kwie 2009, 16:49

a ja polecam zasypke Alantan jest rewelacyjna ,juz po pierwszy posypaniu zaczerwienienia znikają, no i wietrzyć ,żeby dziecie se nawet po kąpieli polatało bez pieluchy troche, wiadomo kupki jak są luzne to podraznia skóre trzeba szybko przewijać , no i te nieszczesne pampersy (ich zmiana) też mogły wpłynąć na skóre , wydaje mi sie ,że te orginalne są najlepiej przysfajalne, ja je cały czas stosuje i nie mam problemu ,a juz wszystkich próbowałam i jednak te są najlepsze :-)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość