monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

17 kwie 2009, 10:04

le niefajnie tyle przytyc bo ona wychodzac ze szpitala miała prawie 10 na - ale całe 20 jeszcze zostało
ja mam koleżanke która jest niska i drobniutka w ciązy przytyła 25kg dzidzia ważyła 2,5kg po wyjsciu ze szpitala miała 15 kg na plusie ale po pół roku nie miała juz ani jednego dodatkowego kilograma. Ja tyje strasznie choc się nie objadam i pewnie też mi dużo zostanie kg po porodzie.
Ja mam straszne bóle rąk w nocy puchną mi i drętwiej,
mi nie dretwieją rece ani nie puchna poprostu strasznie bolą mnie rece i plecy jak tylko sie położe
Jesli chodzi o moja torbe do szpitala, to polowe rzeczy spakowalam, reszte musze dokupic
ja mam juz wszystko kupione do szpitala ale pakowała sie bede na początku maja. Dla Olusia też juz wszystko mam jeszcze kupie biustonosze do karmienia i poduszke (tego rogala)

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

17 kwie 2009, 10:33

Ja Bogu dziekuje bo jestem chyba jakis wyjatek :ico_sorki: Nic mnie nie boli wiec tylko w ciazy byc :ico_oczko:
Co do kg to licze na to ze szybko sie ich pozbede bo jak na razie mam niecałe 9 na + wiec mysle ze tak z 4 max jeszcze przytyje oby :ico_sorki: :ico_sorki: wstepne załozenie było zeby nie przekroczyc 15 i tak pewnie sie uda :ico_sorki:
ja mam koleżanke która jest niska i drobniutka w ciązy przytyła 25kg dzidzia ważyła 2,5kg po wyjsciu ze szpitala miała 15 kg na plusie ale po pół roku nie miała juz ani jednego dodatkowego kilograma
no widzisz wiec da sie zrzucic i to jest pocieszajace :ico_oczko: ja sie na razie tylko boje zeby nie zaatakowały mnie rozstepy na brzuchu :ico_noniewiem:

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

17 kwie 2009, 12:09

jak na razie mam niecałe 9 na + wiec mysle ze tak z 4 max jeszcze przytyje oby wstepne załozenie było zeby nie przekroczyc 15 i tak pewnie sie uda
ja też miałam nadzieje zatrzymać się na max 15kg ale niestety właśnie je osiągnełam tak więc zatrzymam sie koło 20 :ico_placzek:

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

17 kwie 2009, 14:11

Hej, a ja widze, ze waze dzisiaj 61kg :ico_szoking: troszke schudlam, a to dziwne. To znaczy,ze na dzien dzisiejszy jestem 7kg na plusie. Moja mama jak byla ze mna w ciazy to tylko 8 kg przytyla, wiec to moze jest genetyczne. W kazdym badz razie najwazniejsze jest zdrowie dziecka, a kilogramy zawsze da sie zrzucic, tylko trzeba pamietac,ze nic od razu. Po porodzie brzuszek i tak bedzie wygladal jak bysmy byly w piatym miesiacu ciazy.

Wybieram sie za niedlugo do ikei. Robie juz ostatnie zakupy. Ciagle staram sie wszystkie rzeczy segregowac, ale tyle tego przybywa, a chce rzeby wszystko bylo na swoim miejscu.

Dzisiaj w nocy nie moglam spac i przez to maz tez. Nie wiem, czy to juz nie jest przypadkiem stres przed przyjsciem Malego na swiat. Oboje z mezem widzimy jak ten czas szybko leci.

ramonka, odkad zobaczylam jak przybywaja rozstepy na piersiach zdenerwowalam sie i przestalam smarowac oliwka. Po porodzie bede myslec jak je zwalczyc.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

17 kwie 2009, 17:24

Po porodzie bede myslec jak je zwalczyc.
mysle ze jak sie pojawia to bedzie juz zapozno i najwyzej stana sie bledsze :ico_olaboga: Ja smaruje sie ile wlezie mam nadzieje ze to cos da :-D

Awatar użytkownika
ziolo007
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1221
Rejestracja: 19 gru 2008, 22:11

17 kwie 2009, 19:47

ramonka, ja slyszalam,ze niektore masci rzeczywiscie powoduja zanikanie rozstepow, a jak maja zblednac to zawsze to lepiej niz takie czerwone. Przynajmniej beda sie mniej rzucac w oczy.

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

18 kwie 2009, 01:26

i poduszke (tego rogala)
No tez myslalam o tej poduszce, z tego co slysze to jest bardzo przydatna.
mysle ze jak sie pojawia to bedzie juz zapozno i najwyzej stana sie bledsze Ja smaruje sie ile wlezie mam nadzieje ze to cos da

Ja tez sadze, ze najlepsze rozwiazanie to tylko zapobieganie, bo jak sie pojawia to juz nie znikna. Chyba, ze laserowo, zadne kremy za bardzo nie pomoga. A wogole rozstepy to same bledna z czasem nawet kremu na to niepotrzeba. Moze krem troszke pomoze, ze beda mniej widoczne. Ale pomyslcie racjonalnie, rozstep to jest rozszerzenie skory, praktycznie wyglada jak blizna, wiec zaden krem w 100% nie pomoze. Troche kiedys o nich czytalam.

Ja juz przytylam 13,5kg, ale od 2 tygodni nic nie przytylam i sadze, ze juz tak mniej wiecej zostanie i nie bede duzo tyla w tych ostatnich miesiacach.

[ Dodano: 2009-04-18, 01:37 ]
ziolo007, troche sie dziwie, ze Ci powstaly rozstepy, przeciez tak malutko przytylas. Ja jak narazie nowego nie mam i mam nadzieje, ze zaden sie nie pojawi. Niby mam pare rozstepow po pierwszej ciazy, ale to na prawde nie wiele, wogole ich nie widac, ale pamietam, ze pojawily mi sie pod koniec 8 miesiaca ciazy. Chyba wszystko zalezy w podlozu genetycznym, niektore dziewczyny sa bardzo sciachane na brzuchu, ze nawet stroju dwu czesciowego na plaze nie moga zalozyc.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

18 kwie 2009, 07:27

Ale pomyslcie racjonalnie, rozstep to jest rozszerzenie skory, praktycznie wyglada jak blizna, wiec zaden krem w 100% nie pomoze. Troche kiedys o nich czytalam.
powiem wam ze przekonalam sie na wlasnej skurze jak to wyglada. Pewnie pisalam - jako jeszcze nastolatka nabawilam sie rozstepow na posladkach i do dzis tam sa choc walczyłam jak lew z nimi :ico_zly: Sa bladziutkie i cienkie ale takie 'blizny' zostały. Kiedys miałam na tym punkcie obsesje wiec pytałam nawet u kosmetyczek to mowily ze tylko zabiegowo ale kosz tez jest niezły :ico_olaboga: Na szczescie juz do nich przywykłam i mi nie przeszkadzaja bo sa w takim miejscu ze jak załoze gacie od stroju to kompletnie ich nie widac :ico_sorki: :ico_sorki: Jedno jest pewne nie znikną :ico_noniewiem:
Ja juz przytylam 13,5kg, ale od 2 tygodni nic nie przytylam i sadze, ze juz tak mniej wiecej zostanie i nie bede duzo tyla w tych ostatnich miesiacach.
Wlasnie zastanawiam sie jak to jest... mnie wszyscy straszyli ze w ostatnich 3 miesiacach tyje sie najbardziej wiec myslalam ze z 20 przytyje :ico_noniewiem:
A tu sie okazuje ze najbardziej przytyłam w 6 miesiacu a teraz przez cały siodmy to ledwie ponad 1,5 kg z czego moje dziecko wszystko zabrało :ico_oczko:
Czyli kolejny mit i okazuje sie ze to tez nie zadna teoria, kazda z nas jest inna i tyje inaczej :-D
odkad zobaczylam jak przybywaja rozstepy na piersiach zdenerwowalam sie i przestalam smarowac oliwka
ja sie zastanawiam nad tym co sie pojawiło na moich piersiach mam pare jakis paseczkow dosc krotkich takij jak popekane naczynka :ico_noniewiem: i sa wrecz fioletowe - moze to rozstepy :ico_noniewiem: ale pojawiły sie z miesiac temu i od tej pory nie ma ich ani wiecej ani mniej - a jak u Ciebie wygladaja?
Akuratnie tutaj to nie spodziewałabym sie ich w zyciu bo mam małe piersi z natury a teraz to owszem rozmiar C i to za luzny wiec chyba nie wiem co to i od czego zalezy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

18 kwie 2009, 08:12

Nic mnie nie boli wiec tylko w ciazy byc :ico_oczko:
ja tak miałam w pierwszej ciąży, w ogóle się nie czułam źle. pracowałam do samego końca. za to teraz jest całkiem inaczej :-D
kupie biustonosze do karmienia i poduszke (tego rogala)
biustonosza nie kupuje bo uważam ze jest niepotrzebny. poduszkę kopiłam, fajnie się na niej śpi :ico_oczko: mam taka doza coś ok 150cm

rozstępy mam już bardzo długo i się nimi nie przejmuje :ico_oczko:

Wczoraj byłam na usg i pan doktor potwierdził że będzie chłopczyk :ico_haha_01: Wygląda na zdrowego jego waga to 1326g :ico_haha_02: a termin porodu wyszedł na 28czerwca więc dzień po terminie z @. Strasznie się ciesze że wszystko ok będę teraz spokojniejsza.

Obrazek Hosted by MySpaceAntics.com
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2009, 08:26 przez myszka_g, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

18 kwie 2009, 08:19

ja tak miałam w pierwszej ciąży, w ogóle się nie czułam źle. pracowałam do samego końca. za to teraz jest całkiem inaczej
tos mnie pocieszyła :ico_oczko: :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość