thelarge
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2009, 18:05

dziwna przygoda na basenie...

28 kwie 2009, 18:09

słuchajcie, pierwszy raz w życiu mi się coś takiego przydarzyło; nurkowałam na basenie, spokojnie, jak człowiek, lubię to robić, nie jestem nowicjuszką, więc bardzo się zdziwiłam kiedy nagle jakoś mnie tak zaćmiło, straciłam kontrolę nad oddechem, nad ciałem, nad wszystkim i zaczęłam się topić. natychmiast mnie na szczęście wyciągnęli, doszłam do siebie, dobrze, bo już niezbyt przystojny ratownik zbliżał się z zamiarem reanimacji ;P także wylizałam się, ale nie powiem, że się nie zaniepokoiłam. owszem, zdarzają mi się czasem jakieś zawroty głowy, osłabnięcia, ale zawsze myślałam, że to kłopoty z błędnikiem. teraz nagle wydaje mi się, że jakieś gorsze rzeczy pojawiają się na horyzoncie. nie wiem, serce? cholera, boję się...
wiem, że to plotkarskie forum, ale jakoś tak czuję, że duży odzew tu od Was uzyskam...

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

29 kwie 2009, 17:33

A więc witam :)
Ja też mam problemy z błędnikiem i nie poweim, czasem zdarzają mi sie chcwile zaćmienia. Czyli brak obrazu przed oczami, brak oddechu na chwilkę, noo i silny zawrót. Czym to leczę. Oczywiście kontaktuję się z lekarzem neurologiem od czasu do czasu ( Tobie również to radzę, jeśli nie chodzisz do owego). W dniach kiedy jest gorąco Piję dużo wody a kiedy czeka mnie wysiłek fizyczny (np. basen) dosypuję do niej glukozę i wypijam conajmniej 2 litry w ciągu dnia.
Zrób też badanie krwi- morfologię. To wykluczy jeszcze anemię.
No i dla świętego spokoju ekg serca, żeby wykluczyć ewentualne wady.
:-)

Awatar użytkownika
riki_miki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:31

29 kwie 2009, 22:46

o. to dziwna przygoda. ja nie wiem, no może po prostu za mało zjadlas tego dnia? to głupio brzmi, ale, "woda wyciąga" i łatwo można z sił opaść...

Awatar użytkownika
Liliana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2008, 11:19

29 kwie 2009, 23:01

skoro uprawiasz sporty powinnaś się raz na jakiś czas rutynowo badać, bo to nigdy nie wiadomo. JEśli podejrzewasz serce, to EKG na pewno Ci nie zaszkodzi, podobnie jak badania krwi, które wykluczą anemie, i inne badania, któe na pewno poleci Ci lekarz pierwszego kontaktu.

Awatar użytkownika
Panna_Joanna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2008, 10:01

30 kwie 2009, 23:48

ojojoj, ja mam niedociśnienie i to bardzo podobnie się objawia, nie wiem, może się sugeruję, ale po mojemu to może być to, zwłaszcze te zawroty głowy pasują. a kiedyś musi być pierwsze omdlenie, a tu basen, wysiłek, zmiana pionu, wstrzymywanie oddechu - to by się zgadzało. tylko teraz nie spanikuj, bo to nie jest nic takiego, idź do lekarza, niech Ci da Gutron i spokojnie sobie będziesz mogła do sportu wrócić bo to długo działa i żadnych omdleń nie powinno już być więcej. także tego, no, pozdrawiam :).

Awatar użytkownika
Liliana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2008, 11:19

01 maja 2009, 14:56

Tak, niedociśnienie też może być, rzeczywiście. W każdym razie nie lekceważ sprawy i przepadaj się na co się da, wykluczysz w ten sposób inne ewentualności.

mama_zuzi1980
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5549
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:51

28 maja 2009, 17:10

A ja mysle ze to taki nerwicowy atak paniki. Nie mialas przypadkiem wiele stresu ostatnimi czasy? bylas juz u lekarza?

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

29 maja 2009, 23:02

thelarge, jeśli raz ci się zdarzyło coś takiego to uważaj, bo może się to zdarzyć częściej, zrób podstawowe badania i udaj się do lekarza

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość