Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

08 maja 2009, 15:45

uleczka170, Ja tez tak mialam w ciaży :-) Cały czas cos jadłam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

08 maja 2009, 15:53

Ale wiesz co? Wczoraj po wizycie pojechalismy do KFC i wzięłam sobie zestaw hot winks (czy jakoś tak) ze względu na to że tam dobre sosy są, i frytki duże do tego. Tak się wzięłam do jedzenia, aż mój G zaprzestał jeść i patrzył sie na mnie z niedowierzaniem... Trochę mi się głupio zrobiło :ico_wstydzioch: Ale nigdy w zyciu tak nie jadłam. Zawsze dziobałam i to tak dosłownie... Ja nie wiem co to będzie później..

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

08 maja 2009, 15:55

ja juz po spacerku..pogoda cudna jest maskarycznie ciepło..uwielbiam słoneczko..tylko nie wiem jak ta niunie ubierac zeby jej nie przegrzac..doświadczone mamy poradzcie.. :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 maja 2009, 15:58

miałam napisać o tym wcześniej i zapomniałam. wczoraj późnym wieczorem oglądałam program o surogatkach. wrzucę tu to co znalazłam na internecie:
Surogatki - kobiety, które przyjmują zapłodnione in vitro komórki jajowe innych kobiet, niemogących zajść w ciążę, rodzą dzieci i oddają je biologicznym rodzicom. W Polsce są już osoby, które chcą założyć firmy, oferujące takie usługi.
Surogatka – matka zastępcza to kobieta, która przyjmuje zapłodnioną in vitro komórkę jajową innej kobiety, która sama nie może zajść w ciążę bądź nie mogłaby donosić swojej ciąży. Tak brzmi sucha encyklopedyczna definicja kobiet decydujących się na nietypową i bardzo kontrowersyjną usługę.

Rola matki zastępczej sprowadza się do donoszenia ciąży, urodzenia dziecka i oddania go biologicznym rodzicom. O zjawisku wynajmowania brzuchów zrobiło się w Polsce głośno, gdy jedna z kobiet zadeklarowała, że w zamian za pieniądze gotowa jest urodzić dziecko i oddać je biologicznym rodzicom.

Rozpoczęła się wówczas dyskusja czy taka usługa jest moralna? Czy na dziecko może mieć wpływ to, że pod sercem nosi je wynajęta za pieniądze matka? W polskim prawie nie ma szczegółowych przepisów regulujących takie macierzyństwo. Propozycje rozwiązań prawnych w Polsce regulujących zjawisko surogatek przygotowuje dopiero Zespół do spraw Konwencji Bioetycznej.

Reporter Superwizjera TVN poznał kobietę, która chce zostać surogatką i ma plan stworzenia firmy oferującej tylko takie usługi. Odwiedził też Ukrainę – państwo, w którym już dziś małżeństwa lub pary niemogące mieć dziecka wynajmują surogatki.

Ja oglądałam akurat przypadek w Californi,kobieta wynajęła swoją macicę,w której miała nosić dziecko innych rodziców,którzy dają swoje jajeczko i spermę.dzieje się to wszystko poprzez agencje które są tam legalne,ale jednak działają w ukryciu. dostała za to 20 000 dol. jajeczko jest zapłodnione w in vitro,a potem wszczepiane do matki zastępczej.

Co wy o tym sądzicie??

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

08 maja 2009, 15:59

uleczka170 masz dar do pisania..ja założyłam młodej bloga..ale nie umiepisac..ale nie chce zeby umkneły mi istotne rzeczy kt robi moja córcia wiec zapisuje to w ten sposób :-D :-D

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

08 maja 2009, 16:05

aniawlkp86, Te surogatki to według mnie są egoistyczne kobiety materialistki. Teraz noszę w sobie dziecko i nigdy w życiu nie oddałabym go !!
A co dopiero zgodzić się na takie coś jak donoszenie ciąży. Dla mnie jest obrzydliwe przyjmowanie cudzego nasienia wtedy kiedy kobieta jest zdolna zajść naturalnie. Potem urodzić i oddać tą istotkę jakby nigdy nic... :ico_zly:

Awatar użytkownika
Jadzia
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2986
Rejestracja: 14 sty 2009, 14:22

08 maja 2009, 16:05

Marcia77, jest taka zasada jedna cienka warstwa więcej niż ty. Lepiej żeby było jej chłodniej niż za gorąco. A to czy jej ciepło sprawdzaj dotykając karku jak jest taki jak twoja dłoń to jest ok. Jak cieplejszy to za gorąco itd. :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

08 maja 2009, 16:05

w zwiazku z tym ze wyjezdzam na weeknd i mnie nie bedzie :ico_placzek: pewnie bede miec duzo do czytania jak wroce, a póki co moja niunia jutro konczy 4 miesiace wiec zaprazam na torcika

Obrazek

[ Dodano: 2009-05-08, 16:06 ]
Marcia77, jest taka zasada jedna cienka warstwa więcej niż ty.
wiesz ja chodzw w krótkim rekawku ale najchetniej to bym bez chodziła :-D :-D :-D

[ Dodano: 2009-05-08, 16:07 ]
Co wy o tym sądzicie??
strasznie powazny temat...

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

08 maja 2009, 16:07

Marcia77, A czytałam czytałam :-)
Pięknie piszesz, i wiedz że trening czyni mistrza :-D

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 maja 2009, 16:08

moja niunia jutro konczy 4 miesiace wiec zaprazam na torcika
to wszystkiego dobrego dla niuni :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
a torcik bardzo pysznie wygląda :-D z chęcią przyjmuję zaproszenie :-D

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość