zyrafa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 24 maja 2007, 12:24

Grzybica paznokci

15 maja 2009, 09:12

Moja córka- 14 mies.- ma grzybicę paznokci u stóp :ico_olaboga: Spotkałyście się z czymś takim?

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

15 maja 2009, 09:30

zyrafa, grzybica paznokci u stóp najczesciej powstaje przy ucisku (np. zamale buciki) albo jak jest wilgotno ( niedokladne wycieranie stópek po kąpieli)
Grzybice u twojej córci stwierdzil lekarz?? grzybice paznokci bardzo ciezko stwierdzic niekiedy nawet lekarze mają z tym problem. :ico_sorki:

lilo

15 maja 2009, 09:57

AsiaNL pisze:grzybica paznokci u stóp najczesciej powstaje przy ucisku (np. zamale buciki) albo jak jest wilgotno ( niedokladne wycieranie stópek po kąpieli)

Z tego co wiem to grzybicą trzeba się po prostu od kogoś zarazić :ico_noniewiem: Bardzo łatwo złapać na przykład na basenie, w złobku, przedszkolu itp.
Nie spotkałam się z grzybicą u tak małego dziecka - musisz po prostu przestrzegać zaleceń lekarza, stosować przepisane maści, do tego dokładnie osuszać nóżki, stosować tylko bawełniane skarpetki i najlepiej używać "oddychających" butów. Trudno się dziadostwa niestety pozbyć, moja mama od lat ma z tym problem :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

15 maja 2009, 10:07

lilo pisze:Z tego co wiem to grzybicą trzeba się po prostu od kogoś zarazić :ico_noniewiem: Bardzo łatwo złapać na przykład na basenie, w złobku, przedszkolu itp.

Także i w taki sposob można sie zarazić :ico_oczko: nie twierdze iz nie, no ale u dzieci najczesciej wystepuje od za malych bucikow czy iedokladnego wycierania po kapieli. Mój brat mial z tym problem jak byl maly :ico_sorki:
lilo pisze:Trudno się dziadostwa niestety pozbyć

To fakt ciezko zwalczyc :ico_sorki:

zyrafa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 195
Rejestracja: 24 maja 2007, 12:24

15 maja 2009, 11:38

Pediatra powiedziała że to grzybica ale kazała iść do dermatologa, wizytę mamy dopiero 9 czerwca. Nie wiem jaka może być przyczyna bo paznokieć na małym palcu był już taki jak wyszła z brzucha a reszta robiła się brzydka jak jeszcze nie chodziła i w ogóle nie nosiła butów. Na basenie nie byliśmy, w domu nikt tego nie ma.

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

15 maja 2009, 12:17

zyrafa, No niestety przyczyny mogą być różne no ale nie ma co za wczasu sie stresować :ico_oczko: dermatrolog napewno wyjasni sprawe i szybko zapisze jakies dobre leki :ico_sorki: Takze trzymam kciuki oby szybko wszystko wrocilo do normy :ico_sorki:

karola_bar
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:13

09 cze 2009, 14:37

Właśnie ma przyjechać do mnie bratanek który kilka miesięcy temu przywlókł ze sobą grzybicę z obozu zimowego. Siostra codziennie smarowała mu stópki jakąś maścią, chyba terbidermem (tak mi coś świata ta nazwa). Jednak się zastanawiam (troszkę głupio było mi zapytać siostry wprost) czy jeśli on ma tą grzybice zaleczoną to mimo tego możemy się od niego zarazić niemile widzianym grzybkiem?

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość