Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

badanie poziomu prolaktyny

15 maja 2009, 14:43

witajcie niezawodne wspomagaczki :-D
Od dwóch cykli staramy sie z meżem o dziecko. Mam pytanie odnosnie badania poziomu prolaktyny - chcę je powtórzyć. Miałam je robione w pliku badań po poronieniu prawie rok temu, ale z tego co pamiętam lekarz kazał mi je robić ok 22 dc. Wtedy były ok, ale dopiero teraz sie u mnie pojawił problem z nieregularną @ (do dziś jej nie mam, 6 dzien po terminie) i nabrzmiałymi wciąż piersiami. Teraz spotykam sie z zaleceniemi, zeby badac prolaktynę w 2 dc :ico_noniewiem: ale żeby dla pewności w 22 dc rówież :ico_noniewiem: jak to z nia jest?
I jeszcze jedno - do gin. dostanę sie dopiero za 2 tyg. i chcę isć z kompletem badań - teraz mam 34 dc (przez ostatnie pół roku jak w zegarku było 27 dni) - czy moge te badania by były wiarygodne zrobic teraz?
ps. w ciaży nie jestem - testy+beta to wykluczyły.

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

15 maja 2009, 15:23

eve.ok, poziom prolaktyny mozesz oznaczyc obojetnie w jakim dniu cyklu, nieprawda jest ze wazny jest dzien. Najwazniejsze zebys poszala z ranai co wazniejsze na czczo.
Ja z prl walczylam ponad dwa lata i prez nia wlasnie miala rozregulowane cykle i nie moglam zajsc w ciaze.
Takze trzymam kciuki i lec na badanko :-)
Pozdrowionka

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

15 maja 2009, 15:30

dziękuję ewka. To mój pierwszy nieregularny cykl - wiec idę raczej po to, zeby miec komplet badań, chyba, ze teraz mi się rozregulowało dopiero :ico_noniewiem:

dzięki :ico_haha_01:

ps. gratulacje :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

15 maja 2009, 23:15

ja też miałam 2 razy badaną prolaktynę w dowolnym dniu cyklu, również na czczo.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość