donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 maja 2009, 20:50

milutka, duża i słodziutka Klaudia :-D
'synuś już śpi od pół godzinki, ja się wykąpała, teraz trochę pogram na kurniku i pójdę spać

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

18 maja 2009, 20:53

Ragazza u nas bylo 15 osob na chrzcinach :-)
ananke dzieki :ico_wstydzioch: :-D dieta skutkuje, a i odpowiednio dobrane ciuchy moga zakryc mankamenty :ico_sorki: :-)

moj maly juz po szczepieniu. ale byl dzielny!zaplakal tylko podczas zastrzyku i go zaraz uspokoilam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Dawidek wazy 6790 i ma juz 67 cm :ico_szoking: obwod glowki ma 39cm :-) i jest zdrowiutki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
opowiedzialam tez lekarce jak je i ile je i jak spi w nocy to powiedziala ze mozemy tylko dziekowac Bogu za takie super dziecko, bo do niej przychodza kobiety z dziecmi co sie budza nawet 7x w nocy :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
no i kazala nam odciagac siusiaczka. tak malemu mocno naciagnela ze az czerwono sie tam zrobilo. myslalam ze go boli ale nie plakal. a ja sie boje sama mu tak bardzo odciagac :ico_placzek:

no i wiecie co...dzisiaj maly dostal pierwszy raz jabluszko ze sloiczka Bobowity :-) nasza pediatra powiedziala zeby dawac mu po troszku jabluszka przez 2 tyg, a potem przez 2 tyg marcheweczke :-)
zrobilismy zdjecia i nakrecilismy film, wiec jeszcze dzis wrzuce na Picassa :-)

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 maja 2009, 20:53

jedwabna śliczne fotki ze chrzcin :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-05-18, 20:55 ]
Dawidek wazy 6790 i ma juz 67 cm :ico_szoking: obwod glowki ma 39cm :-) i jest zdrowiutki :ico_sorki: :ico_sorki:
:ico_brawa_01: duży chłopak :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

18 maja 2009, 20:57

nasza pediatra powiedziala zeby dawac mu po troszku jabluszka przez 2 tyg,
to nie kazała wam czekac az skonczy 4 miechy ?
Oprócz tego to jecie jakis kleik albo kaszke czy tylko samo mleko?

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

18 maja 2009, 21:03

śliczne fotki ze chrzcin
dzieki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :-)
to nie kazała wam czekac az skonczy 4 miechy ?
nie powiedziala ze juz teraz mozna :-D :ico_brawa_01:
Oprócz tego to jecie jakis kleik albo kaszke czy tylko samo mleko
teraz do konca 3 miesiaca kazala samo jabluszko dawac przez 2 tyg, a nastepne 2 marchewke, a kleiki i kaszki wprowadzic jak skonczy 4 miechy :-)

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

18 maja 2009, 21:07

A ja znalazlam jeszcze coś takiego.Może się przyda :-)

Zdrowe menu dziecka "na butelce"
1.-4. miesiąc wyłącznie mleko początkowe (czyli "1"), ok. 7 razy na dobę;

5.-6. miesiąc 5 posiłków, 4 razy na dobę po ok. 180 ml mleka następnego (czyli "2") z bezglutenowym kleikiem lub kaszką (np. kukurydzianą), jeden posiłek bezmleczny, np. zupka jarzynowa (w 6. m-cu z mięsem) przeciery z owoców;

7.-8. miesiąc 5 posiłków dziennie, w tym 3-4 razy mleko następne z bezglutenowymi przetworami zbożowymi (np. kleikiem ryżowym z owocami), 1-2 posiłki bezmleczne (np. przecier z jarzyn i mięsa, żółtko na twardo, przeciery i soki z owoców);

rano mleko
przed południem kaszka bezglutenowa na mleku modyfikowanym
obiad papka jarzynowa z dodatkiem mięsa, pół żółtka na twardo co drugi dzień
po południu owoce lub kisiel mleczny na mleku modyfikowanym
wieczorem mleko;
9.-10. miesiąc 4-5 posiłków dziennie, 2-3 razy mleko następne z dodatkiem zbożowych przetworów, 1-2 posiłki bezmleczne, np. zupa jarzynowa z mięsem, żółtko, przeciery owocowe, kisiele;

rano mleko z kaszką kukurydzianą
przed południem kaszka mleczno-ryżowa z naturalnymi owocami, np. malinami, gruszką, jabłuszkiem
obiad papka jarzynowa z gotowanym mięsem
po południu całe żółtko jaja, owoce lub kisiel mleczny na mleku modyfikowanym z musem owocowym,
od 10. miesiąca - sucharek, wieczorem mleczny kleik lub kaszka;
11.-12. miesiąc 4-5 posiłków, 2-3 razy mleko następne z dodatkiem zbożowych, także glutenowych przetworów, np. lanych kluseczek, kaszy pszennej; posiłki bezmleczne, np. obiad z dwóch dań, kasze, bułki, chleb, przeciery owocowe, całe jajo (3-4 razy w tygodniu), nabiał 1-2 razy w tygodniu.

rano mleko z lanymi kluseczkami i owocami
przed południem bułeczka z masłem i wędliną lub jajecznica na parze
obiad jarzynka z dodatkiem gotowanego mięsa, np. marchewka, pietruszka, jabłko plus indyk lub pulpety cielęce z warzywami i ryżem
po południu kisiel owocowy, 1-2 razy w tygodniu jogurt naturalny z owocami lub twaróg ze szczypiorkiem lwieczorem mleko z kaszką lub kleikiem.

[ Dodano: 2009-05-18, 22:09 ]
a kleiki i kaszki wprowadzic jak skonczy 4 miechy
cholender tyle tego jest :ico_olaboga: kleiki, kaszki, ryżowe lub kukurydziane. Nie wiadomo od czego zacząć :ico_noniewiem:

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 maja 2009, 21:16

wrzuciłam zdjęcia do Picassa z tego weekendu, zapraszam :-)

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

18 maja 2009, 21:28

ja wlasnie wrzucilam zdjecia z pierwszego jabluszka, i mam filmek ale nie umiem go dodac. dziewczyny picassowe moze wy umiecie??

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

18 maja 2009, 21:32

plum :-)

ja na chwilkę, polożyłam juz chłopców i sama też padam
niestey Krzysiek nie mógł wyjśc z pracy, wiec walczyłam sama :ico_olaboga:
cholender tyle tego jest :ico_olaboga: kleiki, kaszki, ryżowe lub kukurydziane. Nie wiadomo od czego zacząć :ico_noniewiem:
ja zaczęłam od kliku ryżowego, dlatego że jest najdelikatniejszy i miesza się go z mlekiem, które dziecko pije - więc dzidzia też jakby łatwiej przyjmuje...

donatka26, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: suprr foteczki

Dawidek wazy 6790 i ma juz 67 cm :ico_szoking: obwod glowki ma 39cm :-) i jest zdrowiutki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: suprr wieści
nasza pediatra powiedziala zeby dawac mu po troszku jabluszka przez 2 tyg, a potem przez 2 tyg marcheweczke :-)
no i dobrze, że tak poradziła , znaczy moim zdaniem, bo i tak powinno się nowe pokarmy wprowaadzać od łyżeczki dziennie i zwiększać z dnia na dzień ilość
ja za pierwszym razem dałam Alkowi 3 łyżeczki jabłuszka, na drugi dzien 5 ale już był wrzask o więcej :-)
teraz to wciągnąłby cały słoiczek, ale oszukuję go jeszcze piciem i nie daję więcej niż2/3 słoiczka

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

18 maja 2009, 21:40

donatka26, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: suprr foteczki
dzięki :-) :ico_sorki:

ja nie umiem filmików wrzucać

idę już spać, do jutra, dobranoc :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości