Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

20 maja 2009, 22:22

le i tak musze przyznac ze moj mi duzo pomaga jak jest w domu. bo wtedy dziecko razem kapiemy, umie przewinac malego i nakarmic a nawet za mycie garow i odkurzanie sie wezmie :ico_sorki: ogolnie nie mam co narzekac :-D
mój jest w domu prawie cały czas, bo mam chłopa emeryta :-D małego przewija, i słoiczkiem nakarmi czy herbatkę zrobi, z resztą gorzej bo niestety cycków nie posiada :-D a tak na poważnie to wykąpać też potrafi, ale się nie rwie. Najczęściej wodę robi i potem wanienkę wynosi, kąpiemy w pokoiku, bo łazienka za mała.
Do garów mamy zmywarkę, a co sprzątania to raczej ja to robię, ale to dlatego, że mnie zawsze nosi i zima robię to z nudów. Teraz jak ciepło to się zbytnio nie przykładam, bo wolę iść z małym na spacer. Stosuję się ostatnio do maksymy ananke, że kurz raz osiadły nigdzie sam nie powędruje i nie ma co się śpieszyć z jego sprzątaniem :-D

[ Dodano: 2009-05-20, 22:24 ]
a przy małym robi wszystko :ico_sorki: oprócz obcinania paznokci :ico_sorki: stwierdzil, że jak mu przyjdzie pazurki obcinać to będzie mu obgryzał :ico_puknij: :ico_puknij: :-D
no mój też w tym zakresie odmawia współpracy, tylko jęczy, że go mały udrapał i trzeba mu obciąć paznokcie

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

20 maja 2009, 22:28

Stosuję się ostatnio do maksymy ananke, że kurz raz osiadły nigdzie sam nie powędruje i nie ma co się śpieszyć z jego sprzątaniem :-D
święta racja, święta :-D
resztą gorzej bo niestety cycków nie posiada :-D
noo, to mu można wybaczyć :ico_sorki:

ja się pochwalę, że dziś pierwszy dzionek diety (i mam nadzieję, że dopiję tę szklankę wody i pójdę spać) na 1500kcal :ico_sorki: i poszło gładko :ico_sorki:
wiem, e to i tak dużo, ale przy mojej masie ciała pokazało mi, że to połowa zapotrzebowania i tyle muszę dostarczać organizmowi, żeby schudnąć :ico_sorki:
zastanawiam się, kiedy głód poczuję :ico_noniewiem:
no i od wczoraj ćwiczę codziennie wieczorem, nie 3 razy w tyg jak do tej pory :ico_sorki:
chyba mnie wzięło ze strachu przed widmem tej insuliny wbijanej itd :ico_olaboga:

spadam na chwilkę, zara wrócę :-)

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

20 maja 2009, 22:35

wiem, e to i tak dużo, ale przy mojej masie ciała pokazało mi, że to połowa zapotrzebowania i tyle muszę dostarczać organizmowi, żeby schudnąć :ico_sorki:
wcale niedużo, tylko racjonalnie. Głodzenie się jest bez sensu. Normalne zapotrzebowanie kobiety to jakieś 2000 kalorii, więc 1500 jest jak najbardziej ok przy diecie.

JA też chwilowo chłopu muszę kompa udostępnić.

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

20 maja 2009, 22:40

a ja sie juz poegnam. mam nadzieje ze maly zaraz zasnie, bo jak na razie to placze w lezaczku.
do jutra
papa

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

20 maja 2009, 22:46

więc 1500 jest jak najbardziej ok przy diecie.
noo, to dobrze, mam nadzieję, że wytrwam :ico_sorki:

ja tez juz mykam, bo mi oczka opadają :ico_sorki: a Aluś pewnie wstanie po 6 rano na kaszkę, także wdepnę z poranną kawą :-D

kolorowych :-)

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

20 maja 2009, 22:58

No cóż sama zostałam na placu boju, to i ja zmykam. Do juterka :ico_oczko:

Beatris60
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3461
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:37

20 maja 2009, 23:15

ja dopiero zasiadłam - wszystko przez pogode, ładnie jest to na długie spacery chodze, jak małą odbieram to też na placu zabaw jeszcze do późna, a w międzyczasie gotowaie, sprzątanie i inne pierdoły :ico_olaboga:

nie doczytałam, przyznaje sie bez bicia, wpadłam liste podpisac i ide spać.

Oskarek ma takie sobie wyniki krwi - ani super ani złe, powiedziała żebym za 2 tyg jarzyny mu wprowadziła, a za 4 mięso - w szoku jestem bo wszedzie trąbią ze jak na cycu to po 6-tym m-cu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

21 maja 2009, 00:46

hej

u mnie dzień był brzydki , więc siedzieliśmy w domu

zauważyłam, że mały obudził się dziś i zaczął się podnosić tak do siadu , super , jestem z niego dumna :ico_brawa_01:
ćwiczy chłopak :ico_brawa_01:

zaczęłam mu nalewać całą wanienkę wody , to sobie w niej pływa, macha rączkami i nóżkami jak leży na brzuszku bo chce dopłynąć do naklejki na wanience (kaczuszki), fajnie to wygląda, a łazienka cała wodą zalana :ico_haha_01:

mam pytanie kiedy chcecie zacząć wozić dzieci w spacerówkach??
albo od kiedy zaczęliście wozić??
od czego to zależało??

ananke wcale tak wcześnie nie chodzimy spać :ico_nienie: tzn ja :-D , ale jak już zasiadam na kompa to nikogo na forum nie ma :ico_noniewiem:

ja zauważyłam, że od tygodnia mi strasznie waga zaczęła spadać , codziennie 300-500g mniej :ico_szoking: , czyżby to dopiero efekty cycowania??

a mam pytanie odnośnie nadgarstków
od czego ci się to wzięło i kiedy??
bo mnie od paru tygodni strasznie bolą jak małego ponoszę to aż mi się wykręcają i czasami nie dam rady dziecka nosić :ico_olaboga: , straszny ból :ico_olaboga:

jedwabna i ragazzz ja mam pytanko do was
po co wam podłączali kroplówki podczas porodu??
bo oglądałam wasze fotki i widziałam , że je macie
ja też rodziłam naturalnie i nie dawali mi żadnej kroplówki, dlatego ciekawią mnie wasze

donatka jaki masz przepis na pizzę??
dobry??
to podaj :-)

Marcia zapomniałam się spytać ciebie
dlaczego Milenka chodzi na rehabilitacje ??

milutka :ico_szoking: ale Klaudia jest wielka

[ Dodano: 2009-05-21, 00:48 ]
jestem bo wszedzie trąbią ze jak na cycu to po 6-tym m-cu :ico_noniewiem:
ja planuję do 6 miesiąca tylko cyca dawać
bo mi tu tak panie od dzieci doradziły
bym do 6 miesiąca dawała tylko cyca, a potem będą mi mówić co mam zacząć wprowadzać

Awatar użytkownika
jedwabna
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1467
Rejestracja: 01 lip 2008, 18:00

21 maja 2009, 07:39

hej hej
witam z rana. ja juz koncze :ico_kawusia: . nocka do du... tak jak podejrzewalam maly wyspal sie za duzo w dzien i usnal dopiero po 1 w nocy i obudzil sie przed 6 rano takze ja dzisiaj nie wyspana... :ico_zly: :ico_noniewiem:
a dzis mnie czeka :ico_pranko: a potem :ico_prasowanko: no i jeszcze musze :ico_odkurzanie: i gary pomyc i wogole kuchnie ogarnac bo dzis tesciowa ma do mnie przyjechac, wiec wole nie miec syfu :ico_noniewiem:
moze dzis wroci i moj maz :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: a jak nie dzisiaj to jutro na bank. no i takim sposobem caly tydzien sama w domu bylam...ehhhh przesrane zycie :ico_puknij:
a wy jeszcze spiochacie :ico_szoking: grzeczne dzieciaczki daja pospac rodzicom :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
milego dnia dziewczynki :-)

[ Dodano: 2009-05-21, 07:43 ]
zauważyłam, że mały obudził się dziś i zaczął się podnosić tak do siadu
moj to juz od dluzszeg czasu glowke podnosi, i nawet jak go zlape za raczki to sie d siadu sam ciagnie. no i bylismy u lekarza i lekarz powiedzial ze bardzo silny z niego chlopak :-) niedlugo nasze dzieciaczki beda sobie siedziec :-)
zaczęłam mu nalewać całą wanienkę wody , to sobie w niej pływa, macha rączkami i nóżkami jak leży na brzuszku bo chce dopłynąć do naklejki na wanience (kaczuszki), fajnie to wygląda, a łazienka cała wodą zalana
nalewasz mu do zwyklej wanny czy tej niemowlecej? no i plywa pod woda?
mam pytanie kiedy chcecie zacząć wozić dzieci w spacerówkach??
albo od kiedy zaczęliście wozić??
od czego to zależało??
no wlasnie :ico_noniewiem:
po co wam podłączali kroplówki podczas porodu??
nie wiem jak Ragazza, ale ja mialam podlaczona oxytocyne na wywolanie porodu :ico_noniewiem:
manenka przecie ty mieszkasz z siostra ktora ma 2 dzieci...duzo rzeczy mozesz sie od niej dowiedziec, np o ta spacerowke :-)

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

21 maja 2009, 07:45

witam moje dziecko obudzilo sie dzis o 1 i o 4:30 ale troche do neij wstawalam bo kaszlala.. i sprawdzalam jak po szczepieniu

diewczyny wiem ze Klaudia jest duza... i lekarz pytrala sie jask je no to mowie ze zazwyczaj o 7-8 mleko potem co 3 godz. czyli wychodzi np jak je o 7 to 10 kaszka.... 12 herbatka 14... mleko....16 herbatka 17 mleko.... i po kapieli 20 mleko.... no i w nocy raz je bo raz herbatke jej daje i zjada po 120 ml-150 ml.... wiec powiedziala ze je prawidlowo i malo jak na takie dziecko wiec po prostu albo ma to w genach ze jest taka duza :) albo jakies nadzwyczajne dziecko ....


ja mam tendencje do tycia ale nie wiem czy Klaudia moze i ją ma... kazdy mowi ze wyglada na 7 miesiecy no i ma 70 cm jednak do piet... cos wtedy zle zmierzyli...a obwod glowki 43,5 kl.piersiowej 47,5 :ico_szoking: :ico_szoking:


lece bo mala placze no i potem do babuy fant oblukac spacerowki i foteliki

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości